Донецкий техникум промышленной автоматики

Маленькі хитрощі великого Corel: пов'язані зовнішні зображення

Тонкощі роботи зі зв'язаними зовнішніми зображеннями в CorelDRAW.

Робота зі зв'язаними зображеннями давно реалізована в CorelDRAW, і в той же час цією функцією практично ніхто не користується ... Чому? Вона по-шпигунськи захована усередині різноманіття можливостей CorelDRAW? Або робота зі зв'язаними зображеннями трудомістка і незручна? А може, вона вимагає непомірного інтелектуальної напруги мізків? За результатами опитування дизайнерів великих поліграфічних фірм Ташкента склалася цікава картинка.

Двоє з десяти дизайнерів відразу ж відкинули можливість в Corel працювати з прілінкованние зображеннями: «Це не потрібно, багатосторінкові макети не робимо, для верстки призначений InDesign. І взагалі в Corel працюємо з макетами, що містять мінімум тексту, в крайньому випадку буклети робимо ». Дизайнер з не надто великої фірми відповів, що із задоволенням верстає промислові каталоги в Сorel (особливо ті, де є і фотографії, і креслення, і схеми, і таблиці) і використовує прілінкованние зображення. Ніколи проблем з підготовкою файлу до друку не було. Якщо щось і викликає іноді питання - то це передача кольору при друку. Ще троє дизайнерів говорять: «Якщо щось треба - лінкуем в Illustrator». Один поділився невдалим досвідом: при підготовці файлу до офсетного друку картинки «злетіли». Зрозуміти, чому спіткала невдача, не пробував, просто далі вирішив не використовувати зв'язку. Інший спробував працювати, але просто не розібрався з можливістю поновлення зв'язків і відображення результатів редагування картинки в документі. Зацікавився, обіцяв пробувати. Дев'ятий сказав: «Іноді попадаютcя просунуті замовники, приносять макети з картинками, але ми для друку просто розриваємо зв'язку і вставляємо фото в файл». Десята - панянка з невеликим досвідом роботи - жваво зацікавилася і пішла консультуватися з начальником, від якого отримала відповідь: «Не мудрувати, працюй як велено». На наступний день цікавий начальник все-таки передзвонив автору і запитав: «А що, в Corel і справді можна пов'язувати картинки? І ви можете показати, як це треба робити? »Легко!

Отже, відкриваємо макет документа. Це може бути просто календар або багатосторінковий каталог, що містить фотозображення, схеми, діаграми, креслення, в загальному, будь-які растрові об'єкти. Імпортуємо потрібне.

У документ вставлено зображення з низьким дозволом, при складанні для друку оригінал зображення буде вставлено в потрібне місце в потрібному дозволі. Якщо створена зв'язок із зовнішнім файлом, то зміни, внесені в вихідний файл, автоматично відображаються в імпортованому файлі.

У векторному документі ми не змінюватимемо вставлене зображення. Відкриємо його в будь-якому растровому редакторі. Для цього досить клацнути по іконці «Відкрити пов'язане зображення» під заголовком вікна «Посилання та закладки».

Скористаємося функцією «Інтелектуальна обробка» ( «Зображення Інтелектуальна обробка»), видалимо нижній апельсин і зменшимо розмір зображення по вертикалі.

Скористаємося функцією «Інтелектуальна обробка» ( «Зображення • Інтелектуальна обробка»), видалимо нижній апельсин і зменшимо розмір зображення по вертикалі

Повертаємося в CorellDRAW, у вікні посилань тиснемо кнопку «Оновити пов'язане зображення» і отримуємо результат.

Якщо розірвати зв'язок із зовнішнім файлом, то в основному документі залишиться вставленим зображення з високою роздільною здатністю. У вікні посилань і закладок зникне інформація про впроваджених файлі, а вставлене зображення можна буде просто редагувати в растровому редакторі.

Ви звикли працювати з растровими зображеннями в програмі Adobe Photoshop? Чи можна вставляти в CorelDRAW зображення, а редагувати їх в Photoshop? Звичайно!

Створюємо новий документ. З бібліотеки контенту Corel вставляємо інтерактивний фрейм, який будемо використовувати в якості контейнера. Імпортуємо пов'язане зображення. Це можна робити прямо з вікна посилань і закладок, клацнувши в нижній частині цього вікна по іконці «Нове пов'язане зображення».

Використання пов'язаних зовнішніх зображень дозволяє зменшити розмір файлу, особливо багатосторінкових документів. Легко вносити зміни, а іноді і кардинально замінити кілька зображень на абсолютно нові. Робота з прілінкованние зображеннями іноді може істотно заощадити час роботи над макетом. Головне - відправляючи макет до друку, не забути до основного файлу докласти папку з усіма зовнішніми зображеннями потрібного дозволу.

Про авторів: Олена Свистунова ( [email protected] ), Викладач комп'ютерної графіки.

Чому?
Вона по-шпигунськи захована усередині різноманіття можливостей CorelDRAW?
Або робота зі зв'язаними зображеннями трудомістка і незручна?
А може, вона вимагає непомірного інтелектуальної напруги мізків?
На наступний день цікавий начальник все-таки передзвонив автору і запитав: «А що, в Corel і справді можна пов'язувати картинки?
І ви можете показати, як це треба робити?
Ви звикли працювати з растровими зображеннями в програмі Adobe Photoshop?
Чи можна вставляти в CorelDRAW зображення, а редагувати їх в Photoshop?