Донецкий техникум промышленной автоматики

Листи потрапляють в папку спам: як відправити розсилку до вхідних

 1. зміст 1. Головна умова підписки 2. Найважливіша кнопка в розсилці - відписатися 3. Email,...
 2. Email, я тебе знаю?
 3. план розсилок
 4. Які листи потрапляють в інбокс?
 5. Чистота - запорука здоров'я бази
 6. Як в'їхати в інбокс на репутації?
 7. Що робити якщо ви вже в спам?
 8. Mail.ru (inbox.ru, list.ru, bk.ru, mail.ua)
 9. Gmail.com
 10. Yandex.ru
 11. Ukr.net
 12. Rambler.ru (lenta.ru, autorambler.ru, myrambler.ru, ro.ru, r0.ru)
 13. Hotmail.com
 14. Користуйтеся правильним сервісом розсилок

зміст

1. Головна умова підписки

2. Найважливіша кнопка в розсилці - відписатися

3. Email, я тебе знаю?

4. план розсилок

5. Які листи потрапляють в інбокс?

6. Чистота - запорука здоров'я бази

7. Як в'їхати в інбокс на репутації

8. Що робити якщо ви вже в спам?

Чого найбільше не люблять власники поштових скриньок? Правильно, спаму. Автори розсилок його теж бояться як вогню. Вірніше, побоюються того, що поштові провайдери порахують їх листи спамом і направлять в відповідну папку.

Ми вже розповідали, що робити, якщо листи блокуються поштовими сервісами і взагалі не потрапляють до одержувача. У цій статті підкажемо, як вчинити, якщо розсилка приходить одержувачам в папку спам і вони її не бачать.

Домовимося, що проблеми з купленими або спарсеннимі базами обговорювати не будемо. Думаю, не варто пояснювати, чому в цьому випадку листи лягають в спам. Тут мова піде про людей, які самі підписалися на розсилку і хочуть отримувати ваші листи. Але поштові сервіси відмовляються доставляти послання у вхідні.

Думаю, ця проблема знайома багатьом. Давайте розбиратися, чому листи осідають у передплатників в папці спам і як їх звідти дістати.

Почнемо з початку, з підписки на розсилку. Вона повинна відбуватися через подвійне підтвердження . Це виключає потрапляння в базу помилкових адрес. Людина може випадково або цілеспрямовано вказати невірний email адреса. Завдяки double opt-in, ви залишаєте в базі тільки тих передплатників, кого цікавить ваша розсилка і тим самим зменшуєте кількість скарг на спам в майбутньому.

Якщо зібрали передплатників на оффлайн конференції і самі внесли їх в базу адрес. Надішліть відразу лист з нагадуванням про захід і проханням підтвердити згоду отримувати розсилку. Але, при внесенні даних вручну легко помилитися. Велика ймовірність, що багато адрес виявиться недійсних. Тому, email-и рекомендується збирати тільки онлайн. Звичайно ж, з подвійним підтвердженням.

Double opt-in - найсерйозніший аргумент на вашу користь в очах поштових провайдерів. При його наявності, діалог з поштовими сервісами принесе позитивний результат, навіть якщо послання потрапили в папку спам. У наступних розсилках листи почнуть лягати під входять. Звичайно, якщо ваші клієнти самі не натискають кнопку спам, отримуючи розсилку.

Не потрібно хитрістю змушувати підписуватися на ваші розсилки. Так іноді надходять в інтернет-магазинах. При оформленні покупок, що не дивлячись підтверджуємо, що "З умовами договору ознайомлений". Звичайно, його ніхто не читає. Спритні продавці в цей договір включають пункт про підписку на розсилку. Про що покупець ні сном ні духом. А при отриманні листи, він поскаржиться на спам. Що відразу вдарить по репутації.

Рекомендую, при реєстрації, виносити угоду про підписку на новини та акції окремим пунктом:

Рекомендую, при реєстрації, виносити угоду про підписку на новини та акції окремим пунктом:

Можливо, ви не хочете напружувати передплатників зайвими діями. І ваша база буде швидше розростатися без double opt-in. Але навіщо потрібні непідтверджені і помилкові адреси. Завдяки їм розсилки надійно пропишуться в спам і, в підсумку, їх ніхто не читатиме.

Найважливіша кнопка в розсилці - відписатися

Найважливіша кнопка в розсилці - відписатися

Не бійтеся відписки. Можливо, в житті людини змінилася ситуація і він більше не потребує розсилці. Або ви просто набридли. Дайте свободу вибору, як отримувати від вас листи, так і не отримувати. Тим більше, що поштові сервіси до її анулювання ставляться спокійно.

Кнопку відписки розмістіть на видному місці. Вона повинна бути в кожному листі і по складнощі не перевищувати 2 кліків. Якщо ускладніть процес, клієнт вибере більш просте дію - відправить листи в спам. Що серйозно ускладнить вам життя.

Показник кількості скарг на спам істотно впливає на ваш рейтинг в очах поштових сервісів. Допустимий відсоток скарг - 0,4. При перевищенні 1,5% натискань на спам, розсилку з вашого IP швидше за все заблокують. Ви витратите час, щоб вибратися з бана і відновити репутацію. Про вас забудуть і ви втратите гроші.

Не намагайтеся втримати насильно тих, хто не хоче отримувати розсилку. Краще витратити зусилля на пошук нових лояльних клієнтів.

Сервіс розсилок Estisma il автоматично блокує відписатися і тих, хто натиснув на спам, щоб уникнути повторної відправки їм листів. А в футере листа, який легко створити за допомогою редагованих готових шаблонів , Передбачена кнопка відписки. Поштові сервіси вважають її одним з обов'язкових умов для потрапляння листів у вхідні.

Email, я тебе знаю?

Email, я тебе знаю

Постарайтеся бути впізнаваним для свого передплатника. Листи, де в графі "від кого" стоїть тільки email, поштові провайдери також сприймають спамом Подумайте, що написати в цьому рядку. При отриманні розсилки, передплатник повинен розуміти, хто її відправив. Якщо він не знає, хто такий [email protected], лист так і залишиться непрочитаних.

З цієї ж причини не змінюйте свою адресу, домен або ім'я відправника без попереднього сповіщення. У вашого домену вже склалася певна репутація. При зміні доменного імені, доведеться її напрацьовувати з чистого аркуша.

Скільки пройде часу, перш ніж ви досягнете репутації, яка задовольнить поштові провайдери, ніхто не знає. У кожного сервісу різні терміни проходження цієї критичної точки. Особливо складно з цим у Gmail. Якщо у інших провайдерів репутація спочатку нульова, то у Gmail вона негативна.

план розсилок

Не ставтеся до розсилки, як до чогось другорядного. Це один з найважливіших інструментів маркетингової стратегії. Тому обов'язково складіть загальний план розсилок.

Запускайте їх за графіком для кожної групи передплатників. І ваші листи будуть чекати. Якщо в цей день поштові скриньки адресатів завалять кореспонденцією, вони будуть знати що лист прийде сьогодні і знайдуть вас.

Не допускайте великі інтервали між розсилками. Чи не відправляли листи 3-4 тижні - вас забудуть. Якщо перерва все-таки трапився:

 • нагадайте передплатникам про себе;

 • розкажіть що сталося нового за цей час;

 • зацікавте їх оригінальним контентом;

 • підкажіть, на яку розсилку вони підписувалися.

Щоб вас впізнавали і після перерв, робіть розсилки в стилі вашого сайту.

Також не варто бомбити клієнтів частою розсилкою. Слідкуйте, щоб передплатники отримували не більше 1 листа в день. Будете засмічувати ящики, клієнт перестане відкривати листи, видалить їх або відправить в спам. Ідеальна періодичність 2-3 рази в тиждень.

Передплатник може втомитися від одноманітності. Але, якщо він підписався на тему про догляд за автомобілем, не намагайтеся його розвеселити серією листів про способи боротьби з колорадським жуком. Вносьте різноманітність в життя передплатників, дотримуючись первинної тематики.

Будьте зрозумілими для клієнтів. Нехай передплатник побачить в листі ту інформацію, яку ви позначили в темі. В цьому випадку у нього з'явиться довіра до ваших листів. Він і далі продовжити їх читати.

Які листи потрапляють в інбокс?

Спам-фільтри вміють визначати по контенту, гідно лист папки інбокс, або поховати його в спам. На що вони дивляться? В першу чергу на наявність стоп-слів в темі і тексті листа.

Категорично уникайте слів: купити, замовити, безкоштовно, додатковий дохід, бізнес на дому, ставки, найнижча ціна, дорогий друже і т.д. Всього їх близько 130. Перераховувати всі немає сенсу. В сервісі розсилок Estismail є вбудована перевірка листів на спам-слова і редактор Главред, який допоможе при написанні листів.

Можете заперечити, що популярні магазини відправляють розсилки з багатьма стоп-словами - знижки, акції, купите прямо зараз, низькі ціни і т.д. Тут видно перевага подвійного підтвердження підписки і позитивної репутації домену. Навіть при слабкому або підозрілому контенті, маючи гарну репутацію і double opt-in, листи ляжуть інбокс.

Кількість посилань в листі не повинно перевищувати 5-6 шт., Максимум 10. Якщо будете перегинати, листи, знову ж таки, потраплять в спам. Email-и, які містять тільки посилання, будуть заблоковані.

Слідкуйте за тим, які розміщуєте посилання в листах. Поштові провайдери перевіряють, щоб вони не були помічені в підозрілої рекламі. При відправці партнерських лінків, ви берете їх репутацію на себе. І якщо ці посилання також розсилає домен з негативною репутацією, на вас перейде їх погана карма.

У спробі зробити лист стильним і впізнаваним Не робіть його повністю у вигляді малюнка. Лист повинен містити не менше 300 символів. На одне зображення повинен бути текст 300-500 символів. Текст понад 500 символів може доповнюватися 2-3 малюнками.

Що ще не люблять спам-фільтри:

 • текст, написаний Caps Lock;

 • велика кількість оклику, питальних або інших знаків;

 • кольоровий шрифт;

 • заміна в стоп-словах російських букв на латиницю;

 • безмірне виділення жирним шрифтом або підкресленням;

 • важкі вкладення.

У цих випадках фінал передбачуваний - ви в спам.

Чи не винаходьте нові способи обману спам-фільтрів. Якщо він щось не зрозуміє, перестрахується і все-одно відправить такий лист в спам.

Щоб оцінити шанси листи на інбокс, скористайтеся сервісом Mail-Tester . Надішліть листа на адресу, вказану по посиланню і натисніть на "Перевірте оцінку". Ви отримаєте інформацію, що необхідно виправити, щоб лист не виглядало спамом в очах поштових сервісів.

Чистота - запорука здоров'я бази

Що об'єднує ваших передплатників. Тематика розсилок, на яку вони підписалися. Згодом база email адрес розростається, а ви продовжуєте слати всім одне і теж. Передплатники починають поступово відмирати - відписуватися, жати на спам або просто припиняють читати листи.

Значить прийшов час для сегментації бази. Як показала практика, поділивши передплатників на групи, підвищиться откриваеми і кликабельность. Тому що кожна група буде отримувати пропозицію, яке цікаво тільки їй.

Не чекайте, коли база почне вмирати, сегментує передплатників, коли їх ще трохи. Звертайте увагу, на яку пропозицію вони відгукнулися, яка тема їх більше цікавить, що вони купують. Тоді відсоток відписки і скарг на спам буде менше, а откриваеми виросте.

Відокремте активних передплатників від тих, хто не читав ваші листи 2-3 місяці. З першими продовжуйте працювати, другим проведіть реанімацію . Якщо не спрацює - видаляйте їх. Базу очищайте регулярно. Навіть якщо ви збирали її роками і кожен передплатник улюблений і рідний. Мертві душі приносять тільки шкоду.

Наведу приклад. У базі 10 000 адрес. З них живих 1 500. Ви регулярно шлете всім листи і откриваеми тримається на рівні 15%. Інші 8 500 взагалі їх не читають. А коли їм набридає, тиснуть на спам. Що в підсумку. Откриваеми низька, регулярні скарги і шкутильгає репутація, недостатня для інбокса. Тут розсилки надійно лягають в спам.

А тепер розділимо базу. 1 500 активних продовжуйте розсилати листи за планом. Скільки тепер відсотків откриваеми? Точно буде вище 90%. А з рештою 8 500 проведіть реактивацію. З ожившими продовжуйте працювати. Решту видаліть без жалю. Що тепер? Репутація зростає, скарги на спам практично відсутні і поштові служби з радістю відправляють листи в інбокс!

Як ще можна сегментувати базу передплатників, щоб достукатися до кожної цільової аудиторії. Розділіть їх по:

 • підлозі;

 • часу останнього продажу;

 • товарним перевагам;

 • віком;

 • проживання;

 • переходам по посиланнях і т.д.

Кількість email адрес в базі також має значення. Не можна їх різко збільшувати, робіть це поступово. Якщо ви вже рік розсилаєте листи на 5 000 адрес і раптом запускаєте розсилку на 50 000, поштовий сервіс вважатиме це підозрілим і покладе розсилку в спам.

Викликайте людей на відповідні дії. Задавайте питання, нехай пишуть відповіді, беруть участь в опитуваннях, переходять на сторінки соцмереж і дискутують. Якщо вам відповідають, це хороший знак для поштових сервісів.

Як в'їхати в інбокс на репутації?

Ось і дісталися до репутації, про яку згадували в усіх попередніх розділах. Репутація вашого IP-адреси грає головну роль при попаданні в інбокс. Кожен поштовий сервер визначає її за власними параметрами. Один і той же фактор може мати різну вагу для Mail.ru, Yandex mail, Gmail.com і ін. Точні характеристики відомі тільки їм самим.

Репутація не буде відразу хорошою, вона напрацьовується з часом. На неї впливає історія попередніх розсилок, откриваеми і переходи по посиланнях, відписки і скарги на спам, чистота бази, помилки доставки, спам-пастки, відповіді на листи, коректність доменних записів, контент листи, посилання, IP і домен в блекліст. Тобто, впливають всі ваші дії і реакція передплатників на розсилку.

Обсяги розсилки з нового сервера нарощуйте поступово. Тому що поштові провайдери вас ще не знають. Щодня збільшуйте швидкість розсилки і кількість листів. Це тривалий процес. Залежно від бази та залучення одержувачів, він може тривати 4-8 тижнів. Детальніше про прогріванні серверів читайте в статті Як прогріти IP: покрокова інструкція по прогріванню IP для B2B компаній

Бувають випадки, коли показники ідеальні, а листи все одно лягають в спам. Це відбувається тому, що з одного і того ж SMTP сервера відправляють кілька розсилок. Помилки інших авторів також шкодять вашій репутації.

Щоб виключити подібне, сервіс розсилок Estismail на тарифі Cloud Pro надає власні сервера. Це будуть особисто ваші IP і ніхто крім вас не зможе впливати на їх репутацію.

Для відстеження репутації домену, перед розсиланням зареєструйтеся в постмастере Yandex, Google і Mail.ru. Тут також видно результати розсилок - скільки листів потрапило в спам, що входять або були заблоковані. сервіс Estismail надає для своїх клієнтів більш детальну статистику в режимі реального часу.

Що робити якщо ви вже в спам?

Що ж робити, якщо ви виявили, що листи почали потрапляти в папку спам. В першу чергу виключіть власні помилки. Перевірте наявність і коректність доменних записів за допомогою MXtoolbox . Як це зробити докладно описано в статті " Як перевірити DNS записи ".

Надішліть листа з іншим контентом на свої поштові скриньки. Якщо лист з іншою тематикою потрапило в інбокс, значить справа в контенті або посиланням. Далі прибирайте поступово посилання, частини контенту і тестируйте до тих пір, поки лист не потрапить у вхідні. Таким чином з'ясуйте, що саме не подобається спам-фільтрам.

Але якщо лист з іншим контентом знову лягла в спам, зверніться в службу підтримки відповідних поштових сервісів. Ми підкажемо куди писати і як з ними спілкуватися.

Mail.ru (inbox.ru, list.ru, bk.ru, mail.ua)

При попаданні листів в спам на Mail.ru, перевірте, чи немає проблем з репутацією за допомогою Постмастера .

Сервіс Mail.ru вказує причину попадання листів в папку спам. Рядок виділена жовтим кольором:

Рядок виділена жовтим кольором:

Заповніть форму зв'язку з сервісом "У мене проблеми зі спамом". Описавши в відповідному рядку проблему. Також необхідно додати оригінал листа, який потрапив в спам в форматі msg / eml .

Для цього знайдіть в листі кнопку "Ще" і виберіть зі списку пункт "Завантажити на комп'ютер".

Оригінал листа виглядає так:

Чекайте відповідь від служби підтримки протягом 3 днів. Але, перш ніж писати листи, прочитайте інформацію про те, До ак уникнути проблем при розсилці і Причини потрапляння листів в папку спам . Можливо, ви знайдете відповідь на питання і самі виправите допущені помилки.

Відповідь від служби підтримки приходить в наступному вигляді:

Відповідь від служби підтримки приходить в наступному вигляді:

Gmail.com

Часто проблеми з потраплянням в папку спам виникають з поштовим сервісом Gmail. Причину він також вказує в листі. Виділено жовтим:

Для початку отримаєте детальну інформацію про репутації домену і можливі помилки в Постмастере Gmail. Але якщо ви відправляєте менше 200-300 листів в день, статистика не надається.

Gmail не відповідає на запити користувачів. це зазначено в формі зворотного зв'язку . Мабуть, сервіс вважає, що точне дотримання їх інструкцій по здійсненню масових розсилок допоможе уникнути потрапляння в папку спам. Ще є докладний посібник як усунути неполадки з розсилками .

Виконайте рекомендації Gmail і почекайте 3 тижні. Такий термін необхідний для поновлення репутації. Якщо змін не відбулося, напишіть в службу підтримки.

У відповідних рядках детально опишіть проблему і скопіюйте заголовки одного з повідомлень, поміщених в папку спам. Для цього знайдіть в листі кнопку "Ще" і в списку, виберете "Показати оригінал".

Для цього знайдіть в листі кнопку Ще і в списку, виберете Показати оригінал

Будемо сподіватися, що проблему усунуть, хоча зворотного зв'язку Gmail вам не надасть.

Yandex.ru

При роботі з yandex зареєструйте домен в Постофіс . Щоб стежити за репутацією і вчасно реагувати на зміну ситуації в негативну сторону. ознайомтеся з інструкцією по роботі з ним і прочитайте інформацію про поширені проблемах з відправкою пошти на yandex.

При попаданні листів в спам, заповніть форму звернення до служби підтримки і виберіть зі списку проблем "Мої листи потрапляють в спам". Детально опишіть ситуацію і прикладіть файл з заголовками. Для цього треба зайти в лист, яке потрапило в спам, і натисніть на "Властивості листа". Збережіть відкрилося вікно з кодом в файлі з розширенням .eml.

eml

Звернення на підтримку yandex можна ще зв'язатися за адресою [email protected], вказавши ту ж інформацію, що і в формі зворотного зв'язку.

Ukr.net

Зверніться до нас ukr.net можна за адресою [email protected] При попаданні розсилки в спам, детально опишіть проблему в довільній формі і прикладіть оригінал листа з заголовками. Для цього треба зайти в лист і натисніть на кнопку "Ще" і в списку, виберіть "Завантажити лист".

Rambler.ru (lenta.ru, autorambler.ru, myrambler.ru, ro.ru, r0.ru)

При попаданні листів в спам на Rambler.ru, дійте так само, як і в попередніх випадках. Зв'яжіться зі службою підтримки по форме зворотнього зв'язку . Опишіть проблему і прикладіть файл з заголовками листи. Для цього, зайдіть в лист, натисніть на кнопку в правому верхньому кутку. У спливаючому вікні здасться оригінал листа:

Як варіант, надайте інформацію в службу підтримки, написавши їй на email [email protected]

Hotmail.com

При попаданні листів в спам на поштовому сервісі Hotmail.com, заповніть форму зворотнього зв'язку . Детально опишіть проблему і скопіюйте заголовки листи в графу "Copy and paste any error messages".

Щоб отримати заголовки, зайдіть в лист, натисніть кнопку "Дії" і виберіть "Подивитися вихідний текст".

Користуйтеся правильним сервісом розсилок

Щоб збільшити шанси на ваші листи потрапити у вхідні, користуйтеся сервісом розсилок Estismail . Це забезпечить додаткову гарантію, що з вашою репутацією буде все в порядку.

Вам не дозволять зробити тих помилок, які заженуть листи в глибокий спам. Сервіс уважно стежить за репутацією своїх серверів, тому вивозили листів в поштові скриньки становить 99,8%.

Берегти репутацію з перших кроків набагато простіше, ніж згодом розгрібати результати необдуманих дій. Щоб вирівняти похитнулося реноме і витягнути листи з спаму, ви витратите багато часу і втратите гроші. Можливо, вас навіть забудуть.

Звичайно, хочеться робити власні помилки. Але в цьому випадку краще скористайтеся досвідом професіоналів.

Email, я тебе знаю?
Що робити якщо ви вже в спам?
Чого найбільше не люблять власники поштових скриньок?
Email, я тебе знаю?
Які листи потрапляють в інбокс?
На що вони дивляться?
Скільки тепер відсотків откриваеми?
Що тепер?
Як в'їхати в інбокс на репутації?
Що робити якщо ви вже в спам?