Донецкий техникум промышленной автоматики

Ліцензії на експорт-імпорт алкоголю і сигарет хочуть скасувати

Фото: Олексій Солодунов

Кабінет міністрів пропонує скасувати ліцензування експорту та імпорту етилового, коньячного і плодового спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів з метою стимулювання зовнішньоекономічної діяльності України.

Про це повідомляє капітал з посиланням на УНІАН .

Відповідний законопроект уряду № 2498а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення дозвільних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності» зареєстрований у Верховній Раді.

«Метою прийняття закону є лібералізація і дерегуляція зовнішньоекономічної діяльності, зокрема в сфері експорту, імпорту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів шляхом скасування такого ліцензування», - сказано в пояснювальній записці до проекту документа.

За даними Кабміну, обсяг платежів до бюджету від придбання ліцензій є незначним у порівнянні з надходженнями від сплати податків і зборів за експорт-імпорт тютюну, алкогольних напоїв і спирту, в зв'язку з чим скасування ліцензій істотно не відіб'ється на стані бюджету.

При цьому, згідно із законопроектом, оптова торгівля етиловим, коньячним і плодовим спиртом буде і далі здійснюватися за ліцензією на оптову торгівлю.

Що стосується алкогольних напоїв і тютюнових виробів, то українські підприємства зможуть здійснювати імпорт та експорт, оптову торгівлю і відвантаження для реалізації магазинами безмитної торгівлі на основі ліцензії на оптову торгівлю відповідними товарами.

Як повідомляв Капітал, 11 липня вступило в силу постанова Кабінету міністрів від 17 червня про підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої на 25-40%.

Перший етап підвищення цін на алкоголь триватиме до 30 серпня. В ході нього оптова ціна, наприклад, на лікеро-горілчані вироби за один літр зросте до 159,94 грн ($ 7,3), на віскі - до 317,31 грн ($ 14,5), на 3-зірковий коньяк до 253 , 21 грн ($ 11,5). Мінімальні роздрібні ціни за один літр лікеро-горілчаних виробів з 11 липня становлять 249,5 грн ($ 11,3), віскі - 495 грн ($ 22,6), 3-зірковий коньяк - 395 грн ($ 18).