Донецкий техникум промышленной автоматики

Квітковий ринок в Амстердамі

Безліч міст в світі мають квіткові ринки, але Амстердамський однозначно відрізняється від усіх. Це місто каналів хвалиться своїм унікальним плаваючим квітковим ринком з середини дев'ятнадцятого століття, а точніше з 1862 року. Розташовується місце на одному з найстаріших каналів Амстердама - Сінгел, і є однією з найвідоміших визначних пам'яток Голландії.

Розташовується місце на одному з найстаріших каналів Амстердама - Сінгел, і є однією з найвідоміших визначних пам'яток Голландії

Хоча водний канал і здається трохи дивним місцем для квіткового ринку, причина такого розміщення досить вагома. Коли, в 1862 році, ринок був створений, рослини і квіти, що продаються там, привозилися в Амстердам на баржах через канал з різних частин міста. І, звичайно, було набагато простіше організувати місце продажу на воді, ніж транспортувати всі рослини по місту.

Сьогодні свіжі квіти і раніше доставляють кожен день, але тепер це роблять по суші, а не по воді, а баржі тільки стоять на якорях і відіграють роль магазинів.

Відвідати в Амстердамі плаваючий квітковий ринок можна цілий рік, в зв'язку з цим місцеві жителі і гості можуть помилуватися широким спектром барвистих рослин незалежно від того, який на вулиці сезон. Особливо голландські тюльпани (з дивовижною різноманітністю кольорів) є популярними на Різдво, коли баржі покриті вічнозеленими рослинами всіх форм, розмірів і відтінків. Також присутні на ринку і рослини, імпортовані з інших різних країн, так що тут без проблем можна знайти тропічні та інші немісцеві рослини в будь-який момент часу.

Крім квітів, відвідувачі зможуть знайти досить широкий вибір голландських сувенірів. Ціни цілком прийнятні і багато туристів із задоволенням купують кілька цибулин тюльпанів, щоб посадити в своєму саду, повернувшись з поїздки в Амстердам.

Ціни на квітковому ринку

Так як це в основному місцевий бізнес, то і ціни цілком розумні. Це ринок під відкритим небом, і якщо одне місце намагається підняти ціни занадто, то всього в декількох метрах є інший магазин, так що конкуренція і відносно низькі накладні витрати роблять багато речей реальними для покупок. Ви можете купити кілька цибулин тюльпанів за один євро, а якщо ви купуєте сумку з 30 або близько того, то є хороші знижки.

Квітковий ринок в Амстердамі відкритий з 9 ранку до 6 вечора кожен день, крім неділь.

Він знаходиться вздовж каналу Сінгел між площею Дам і Рембрандта, на відстані легкої прогулянки від більшості готелів в центрі міста.