Донецкий техникум промышленной автоматики

Краудфандінг огляд майданчиків | Альянс Вільних Підприємців | Блог

Краудфандінг - це модель народного фінансування, при якій люди добровільно вкладають гроші в розвиток нових проектів, для допомоги постраждалим або на підтримку політичних кампаній.

Для підприємців краудфандінг є відмінним способом отримати початковий капітал для старту бізнесу. А для інвесторів - це можливість вкласти гроші в перспективні проекти і отримувати свій відсоток.

По виду винагород для інвесторів краудфандінг можна розділити на три види: пожертвування (без отримання винагороди), зазвичай це музичні та літературні проекти, фінансову винагороду, нефінансова винагорода.

Система краудфандінга автоматизована і до кожної прикріплено колекторське агентство, яке, в разі появи проблем, зможе вплинути на повернення грошей. Проте, краудфандінг дозволяє взяти в борг потрібну суму грошей у необмеженої кількості людей під відсоток, який набагато нижче банківського.

Краудфандінг зародився на Заході в 1997 році, коли було потрібно зібрати певну суму грошей, щоб профінансувати тур британської рок-групи Marillion по США. Фанатами групи успішно було зібрано 60 000 доларів, що пізніше дозволило по цій же системі зібрати кошти на запис нових альбомів групи.

Найпопулярніші платформи краудфандінга в світі - це Indiegogo, Crowdfunder, Kickstarter.

У Росії краудфандінг зародився в 2007 році, коли з'явилася платформа Kroogi. Пізніше вже в 2011 році платформа Planeta.Ru зібрала гроші в розмірі 1 250 000 рублів на запис і просування альбому Spirit групи Бі-2.

Сьогодні в Рунеті існує кілька платформ по краудфандінгом, які дозволяють підприємцям-початківцям зібрати кошти для запуску своїх проектів.

Краудфандінг - це модель народного фінансування, при якій люди добровільно вкладають гроші в розвиток нових проектів, для допомоги постраждалим або на підтримку політичних кампаній

Огляд платформ по краудфандінгом на російському ринку

1. Planeta.ru - одна з перших російських краудфандінгових платформ. Ідея створення платформи зародилася ще в 2009 році, коли на Заході з'явилися перші краудфандінговие ресурси: Indiegogo, Kickstarter. Але творцям Planeta.ru не хотілося просто копіювати західні аналоги, їм хотілося створити щось своє. У 2011 році після тестового запуску збору коштів на альбом групи Бі-2 стало зрозуміло, що народне фінансування може бути застосовано не тільки до музичній сфері.

Ресурс Planeta.ru має гнучкі умови по збору коштів. Якщо проект набирає більше 50%, але не встиг зібрати всю суму в розмірі 100% необхідних коштів, автор сам вирішує, забирати йому ці гроші і чи зможе він знайти решту суми і повернути інвесторам обіцяні відсотки. Правила кікстартера в даному випадку «все або нічого» найбільш жорсткі, тому що якщо не вдалося зібрати 100% суму, то автор не отримує кошти.

Планета ж дотримується іншої моделі і дозволяє авторам заробити свою репутацію на довірі. До того ж, крауфандінговий сервіс дозволяє проекту отримати потужний PR в ЗМІ, що приваблює більше однодумців, які допомагають автору реалізувати його ідею.

Гаррі Бардін, Євген Гришковець, "Несчаcтний випадок", Ляпіс Трубецькой, "Ундервуд", "Король і Шут" - це не повний список знаменитостей, які за допомогою «Планети» запускали свої проекти.

Спробуйте свої сили в 10-денний бізнес-грі «Твій Старт», в якій Ви почнете заробляти на своїй справі, використовуючи свої таланти і сильні сторони!

«Планета» є безсумнівним лідером ринку за сумарним збору коштів, який перевищує 400 000 000 рублей. А найдорожчий проект на «Планеті» - збір коштів на новий альбом групи Бориса Гребенщикова «Акваріум», який зібрав в 2015 році більше 7 000 000 рублів.

Щоб стати успішним в краудфандінгом і отримати необхідну суму для запуску проекту, потрібно мати великий кредит довіри у аудиторії, саме з цієї причини так популярні в краудфандінгом музичні проекти. Популярність набувають проекти, в яких простежується авторська індивідуальність, в яких автор чесний і відкритий для аудиторії.

Тому, щоб стати успішним, необхідно задати собі питання: в чому унікальність мого проекту, в чому його особливість? До того ж, слід почати працювати з аудиторією ще до запуску, а фінансова мета повинна бути адекватною, а не завищеною, тому слід чітко розповісти про те, на що підуть зібрані кошти. І, звичайно, виконувати зобов'язання перед інвесторами точно і в строк.

І, звичайно, виконувати зобов'язання перед інвесторами точно і в строк

2. Boomstarter - володар інтернет-премії «Стартап року 2012» в номінації «Кращий соціально значимий стартап». Boomstarter є аналогом західного Kickstarter і був запущений в 2012 році.

Трохи інша філософія проекту, коли автор отримує кошти за умови повної зібраної суми, визначає те, що загальна сума збору коштів набагато менше, ніж на «Планета.ру». До того ж, ще однією умовою для збору коштів є обмеження в часі. Якщо автор не встигає зібрати потрібну суму в 100% -му розмірі за певний термін, то він не отримує фінансування.

Можна було б сказати, що Boomstarter є конкурентом ресурсу Planeta.ru, якби не різна філософія обох компаній.

За правилами Boomstarter не допускає благодійні проекти (на відміну від «Планета»), фінансування лікування, цільове фінансування, отримання стипендій, проведення агітаційних кампаній, оплату за навчання або подорож, покупку особистих речей, наприклад, фотоапарата.

Загальна сума коштів, зібрана на розвиток проектів, становить більш ніж 180 000 000 рублей, а найпопулярніші категорії - це фільми і відео, музика, книги, дизайн, комп'ютерні ігри.

3. Openi - сервіс народного фінансування. Суть його полягає в тому, що проект реалізується за рахунок невеликих вкладень величезної кількості людей, де кожен отримує свою частку в проекті, відповідну своїм вкладенням. Фінансування в проекті OPENI відбувається поетапно в залежності від цілей: реєстрація компанії, запуск проекту і т.д. Таким чином, формується більшу довіру між учасниками проекту і реалізується надійна збереження коштів.

У кожного є можливість стати співвласником проекту «Сервіс Народного Фінансування OPENI.RU» і отримувати дохід від реєстрацій нових співвласників, 5-10% від часткової власності проектів, продаж частки сервісу і від вкладень пайових учасників.

«Народна Компанія пропонує суспільству альтернативу:« Разом створюємо, разом допомагаємо людям, разом отримуємо Дохід ». Компанія є простою, ефективною, відкритою, творчої і життєрадісною ».

Андрій Герман, засновник компанії.

4. SIMEX - це міжнародна платформа, яка дозволяє фінансувати діючий бізнес і стартапи в усьому світі. Платформа реалізована за системою краудінвестінг і краудфандінг і дозволяє інвесторам вкласти кошти в перспективні стартапи, а компаніям - отримати початкові інвестиції для запуску бізнесу. Оскільки обсяг угод в інтернеті зростає, а ринок розширюється, то зараз вкладатися в онлайн-проекти як ніколи вигідно. Інвестиційний потенціал платформи на даний момент становить 200 500 000 рублів.

На тлі зростаючого інтересу до крауфандінгу компанія Яндекс створила спеціальний сервіс Вместе.Яндекс. Проект реалізується спільно з проектом Яндекс.Деньги і має три корисних інструменту зі збору коштів: форму для збору грошей, сторінку для прийому грошових коштів і касу для благодійності.

Причому налаштувати все це можна на одному ресурсі - Яндес.Деньгі. Проект був запущений в 2014 році як комплексне рішення по збору коштів, яке дозволить зробити крауфандінг простішим, отже, ще масштабнішим явищем сучасного бізнесу.

Також на сьогоднішній день в Рунеті існують платформи з надання послуг з використанням краудсорсінгових технологій. Але це вже зовсім інша історія.

____________________________________________________________________________
Вам сподобалася стаття? Ставте Лайк, і тоді ми підготуємо більше матеріалів про те, як стати успішним на краудфандінгових платформах і отримати свій капітал.

А зараз ви можете ознайомитися з оглядом сервісів рекурентних платежів в Росії.

Тому, щоб стати успішним, необхідно задати собі питання: в чому унікальність мого проекту, в чому його особливість?
Вам сподобалася стаття?