Донецкий техникум промышленной автоматики

Кращі безкоштовні антивіруси 2015 року

  1. Тести незалежних антивірусних лабораторій
  2. Власні аматорські випробування PC Magazine
  3. Корисні функції
  4. Хто не потрапив в колекцію
  5. Кращі антивіруси
  6. Ваш вибір

Покладатися на вбудований захист Windows - велика помилка. Добре, що Ви можете виправити ситуацію, не заплативши ні копійки. Інтернет-портал PC Magazine пропонує кращі безкоштовні антивіруси 2015 року з результатами своїх оглядів і тестувань

фото   @Alex Navarro
фото @Alex Navarro

Чи вважаєте, що вам не потрібен антивірус, тому що використовуєте комп'ютер тільки для серфінгу в Інтернеті і перегляду онлайн відео? Подумайте ще раз. Вам в будь-якому випадку потрібен захист, і Ви можете отримати її, не витративши ні копійки.

Як говорить старе прислів'я: "Місяць належить кожному, кращі речі в житті є безкоштовними". Дане висловлювання справедливо і для безкоштовної антивірусного захисту для комп'ютерів - вам в будь-якому випадку потрібен захист. Навіть якщо Ви не зберігайте персональну інформацію на комп'ютері, програма-вимагач може привести до непрацездатності системи. Навіть якщо Ви постійно зависає в Facebook, зараження ботнетом може зробити ваш комп'ютер мимовільним учасником DDoS-атак.

Ще один вислів говорить "Ви отримуєте очікуване за свої гроші". Дійсно, кращі комерційні антивірусні рішення пропонують розширені функції і можливості, які Ви не отримаєте в безкоштовних продуктах. Проте, кращі безкоштовні антивіруси забезпечують ефективний захист, поступається, мабуть, тільки топовим комерційним продуктам, і для цього Вам не потрібно витрачати ні копійки. PCMag підготував колекцію безкоштовних антивірусів , Які дозволять організувати ефективну лінію оборони проти різних видів загроз.

Велике число з перерахованих продуктів безкоштовні виключно для некомерційного використання. Якщо Вам потрібне рішення для бізнесу, доведеться придбати платну версію. У цьому випадку розумніше буде розглянути покупку комплексного антивірусного рішення. Зрештою, від цього залежить безпека цифрового середовища вашого бізнесу. Якщо ваша справа виходить за рамки малого чи середнього бізнесу, варто звернути увагу на хмарні SaaS рішення, які дозволять виконувати моніторинг і управління безпекою всередині всієї організації.

Дійсно, Windows 8 і Windows 10 поставляються з вбудованою антивірусним захистом, але в більшості власних тестів PCMag і лабораторних випробувань Захисник Windows показує відверто слабкі результати. Проте, в кількох останніх тестах Захисник Windows заробив дуже хороші рейтинги, будемо сподіватися, що ефективність продукту покращується.

Ваш антивірус повинен прекрасно справлятися з видаленням існуючих шкідливих програм, але постійної його завданням має бути запобігання нових заражень програмами-вимагачами, ботнетами, троянами та іншими типами шкідливих програм. Всі антивірусні продукти зібраної колекції пропонують захист реального часу від шкідливих атак. Деякі безкоштовні рішення на цьому не зупиняються і намагаються блокувати навіть спроби відвідування небезпечних сайтів зі шкідливими завантаженнями і шахрайськими атаками.

Тести незалежних антивірусних лабораторій

По всьому світу дослідники в незалежних антивірусних лабораторіях витрачають багато часу на проведення тестувань. Деякі лабораторії регулярно випускають звіти про результати випробувань. PC Magazine відстежує результати 6 відомих лабораторій: AV-Comparatives, AV-Test Institute, Dennis Technology Labs, ICSA Labs, Virus Bulletin і West Coast Labs.

Антивірусні вендори зазвичай платять за можливість брати участь в тестуванні, тому що звіти лабораторій допомагають покращувати продукти. Кількість лабораторій, які включають той чи інший продукт насамперед свідчать про його важливість. У будь-якому кожному випадку для тестування антивіруса має виконуватися дві умови: лабораторія повинна вважати продукт досить важливим, і компанію-розробник повинна влаштовувати вартість участі. Лабораторії не зобов'язані проводити випробування безкоштовних продуктів, але багато вендори включають повний захист у безкоштовні рішення, додаючи в платні продукти розширені функції.

Спеціаліст з безпеки PC Magazine Н. Дж. Рубенкінг розробив власну систему для агрегування результатів лабораторних випробувань - підсумкове значення варіюється від 0 до 5 балів. У деяких випадках для формування показника не вистачає даних, тоді у відповідній клітинці відзначається "N / A". Зовсім недавно відразу декілька вендорів ( Qihoo 360 і Tencent ) Потрапили під вогонь критики після того, як відправили модифіковані версії антивірусів для тестування, а не ті, які отримують звичайні користувачі. Звичайно, редакція PC Magazine дотримується думки, що продукти, що поставляються для тестових потреб, повинні бути призначені для максимального захисту, а не змінені спеціально для проходження випробувань.

Власні аматорські випробування PC Magazine

На додаток до ретельно отриманими результатами незалежних лабораторій, Рубенкінг проводить власні аматорські тести на блокування шкідливого ПЗ. Кожен антивірус стикається з колекцією шкідливих програм, і фіксується реакція продукту на загрози. Зазвичай антивірус блокує більшість зловредів миттєво при відкритті папки і виявляє деякі з решти загроз при спробі їх запуску. Показник блокування шкідливих програм може змінюватися від до 10 балів залежно від ефективності захисту тестової системи.

Тестовий набір шкідливих програм використовується місяцями, а значить тест не перевіряє здатність антивірусних продуктів протистояти загрозам нульового дня. Тому в окремому випробуванні проводиться спроба завантаження шкідливого ПО за допомогою 100 новітніх URL-адрес, вік яких не перевищує 4 годин. Потім реєструється подальшу поведінку антивіруса: блокування доступу на мережевому рівні, видалення шкідливого вмісту під час завантаження або ігнорування загрози. Даний тест став проводитися порівняно недавно, тому два продукти ще не були протестовані - в таблиці значиться "N / A".

Корисні функції

Кожен антивірусний продукт колекції сканує файли при доступі, щоб запобігти потенційний запуск шкідливої ​​програми, а також перевіряє систему на вимогу або за заданим розкладом. Єдиним винятком є Malwarebytes Anti-Exploit Free - продукт розроблений спеціально для виявлення експлойтів вразливостей і призначений для спільного використання з основною антивірусним захистом.

Блокування доступу до шкідливим посиланнях - відмінний спосіб уникнути неприємностей. Багато продуктів розширюють захист для запобігання відвідування шахрайських ресурсів, сайтів з фішингом, які намагаються вкрасти ваші облікові дані. Деякі рішення привласнюють рейтинг результатами пошукової видачі, позначаючи підозрілі і небезпечні посилання.

Поведінковий виявлення представлено в деяких продуктах колекції. З одного боку даний компонент може виявляти шкідливі програми, які є невідомими погрозами. З іншого боку, поведінковий аналіз може призводити до помилкових спрацьовування на надійні програми.

Одним простим способом для максимального захисту комп'ютера є установка оновлень безпеки для ОС Windows, браузерів і інших популярних програм. Сканування вразливостей в вигляді пропущених поновлення є функцією, що часто зустрічається в комерційних антивірусних продуктах. Тим не менш, деякі безкоштовні антивіруси мають подібний функціонал. Інші корисні додаткові компоненти включають запобігання шкідливих USB-атак, сканування налаштувань безпеки роутера і очищення слідів історії в браузері.

Хто не потрапив в колекцію

Дана стаття містить інформацію тільки про безкоштовні антивірусних рішеннях, які отримали як мінімум "хороший" рейтинг за результатами оглядів PC Magazine . Серед тих продуктів, які не були в даний рейтинг - захисник Windows / Microsoft Security Essentials . Microsoft бере участь в тестах всіх відслідковуються антивірусних лабораторій, але тільки в якості базової захисту. Якщо продукт не може перевершити базовий рівень захисту, він не вартий уваги. Сукупний показник Microsoft прагне до нуля. Навіть у власних випробуваннях PC Magazine продукт відпрацював дуже слабо.

Існують численні безкоштовні антивірусні утиліти, які існують виключно для очистки шкідливих інфекцій. Ви звертаєтеся до допомоги даних утиліт тільки при підозрі на активне зараження. Після вирішення проблеми, вони не використовуються, бо не пропонують постійний захист. Звання "Вибір редакції" в даній категорії належить Malwarebytes Anti-Malware 2.0 - цього продукту можна довіряти очистку шкідливих програм. Так як такі рішення зазвичай безкоштовні, Ви можете застосовувати відразу кілька програм для сканування. Коли загроза була видалені, Вам потрібно повноцінний антивірус для постійного захисту.

Кращі антивіруси

Звання "Вибір редакції" у категорії безкоштовних антивірусних захистів носять Avast Free Antivirus 2016 , AVG AntiVirus Free (2016) і Panda Free Antivirus 2016 . Обидва продукти отримують дуже хороші бали в антивірусних лабораторіях і власних випробуваннях PCMag і включають кілька додаткових компонентів безпеки. Bitdefender Antivirus Free Edition (2014 року) також непогано справляється із захистом, хоча комерційний Bitdefender - ще краще. Якщо у Вас виділено певний бюджет для безпеки комп'ютера, кращі комерційні рішення надають посилену і поліпшений захист. Всі представлені продукти є абсолютно безкоштовними, тому Ви можете протестувати їх все, щоб вибрати продукт, оптимально підходить під ваші потреби.

Avast Free Antivirus 2016

Avast Free Antivirus 2016

Avast Free Antivirus 2016 набирає високі бали в тестах незалежних лабораторій і в власних випробуваннях PCMag, особливо в тесті на протидію фішинг-загрозам. Додаткові функції, зокрема новий менеджер паролів і інноваційна перевірка безпеки роутера роблять продукт відмінним виборів для безкоштовного захисту. Читати огляд >>

AVG AntiVirus Free (2016)

Остання версія AVG AntiVirus Free набирає високі бали в тестах незалежних лабораторій, а також гідно відпрацювала в власних аматорських тестах. AVG зберігає звання "Вибір редакції" інтернет-порталу PCMag в категорії безкоштовних антивірусів. Читати огляд >>

Читати огляд >>

Panda Free Antivirus (2016)

Panda Free Antivirus (2016)

Незважаючи на те, що Panda Free Antivirus не перевищує кращі комерційні рішення, багато платних антивіруси поступаються за ефективністю. Продукт зберігає звання PCMag "Вибір редакції" у категорії безкоштовних антивірусних програм. Читати огляд >>

Bitdefender Antivirus Free Edition (2014 року)

Bitdefender Antivirus Free Edition (2014 року) залишається непомітним у вашій системі до тих пір, поки не буде виявлена ​​загроза. Крихітна головне вікно і автоматичний режим роботи відмінно підійде користувачам, які цінують простоту, ефективність і ненав'язливість. Читати огляд >>

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 2016

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 2016

ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 2016 поєднує потужну антивірусний захист від Kaspersky з високоякісним фаєрволом. Продукт є відмінним вибором для користувачів, які не бажають встановлювати комплексне рішення. Читати огляд >>

Malwarebytes Anti-Exploit Free

Malwarebytes Anti-Exploit Free захищає браузери від експлойт-атак і загроз нульового дня. Варто спробувати даний незвичайний безкоштовний інструмент. Читати огляд >>

Ad-Aware Free Antivirus + 11

Ad-Aware Free Antivirus + 11

Команда Lavasoft поміняла інтерфейс Ad-Aware Free Antivirus + 11 і змінила антивірусний движок. Новий інтерфейс виглядає чудово, але ефективність блокування шкідливого ПО трохи впала. Читати огляд >>

Qihoo 360 Total Security Essential

Qihoo 360 Total Security Essential добре показав себе як в аматорських тестах, так і у випробуваннях незалежних лабораторій. Проте, для максимального захисту Вам слід самостійно включити всі антивірусні движки. Читати огляд >>

Comodo Antivirus 8

Comodo Antivirus 8

Comodo Antivirus 8 пропонує гідну антивірусний захист і цілу колекцію розширених функцій безпеки. Проте, розширений функціонал може здатися занадто складним для звичайного користувача. Читати огляд >>

FortiClient 5.0

Незважаючи на те, що продукт спочатку розроблений для роботи з мережевими пристроями, FortiClient 5.0 також може працювати як окремий антивірус з вбудованими батьківським контролем і VPN-клієнтом. Продукт розповсюджується безкоштовно! Читати огляд >>

Ваш вибір

Користувачі сайту Comss.ru можуть проголосувати за кращі безкоштовні антивіруси на цій сторінці .