Донецкий техникум промышленной автоматики

Краща платформа для інтернет магазину

 1. Два основних види "движка" для інтернет магазину
 2. Переваги безкоштовних CMS для інтернет-магазину
 3. Незалежність від розробника
 4. безкоштовність
 5. можливість доопрацювань
 6. клонування магазину
 7. необмежений функціонал
 8. Універсальний або спеціалізований движок?
 9. Переваги OpenCart CMS
 10. Найпопулярніша безкоштовна платформа для інтернет-магазину 2015
 11. дешеві доопрацювання
 12. Повністю русифікована CMS
 13. Невисока навантаження на хостинг
 14. Велика кількість безкоштовних і платних тим
 15. Простий і зрозумілий код
 16. Відмінна SEO-оптимізація
 17. Багато вбудованих зручних фішок
 18. мінуси Opencart
 19. Висновки та Підсумки

Чимало бізнесменів перш ніж замовити собі інтернет-магазин не задаються собі питанням: а на якій платформі має сенс зробити майбутній магазин, а від цього залежить дуже багато чого: функціональні можливості, безпеку, вартість доопрацювань, можливості зростання і розвитку і його успішність в кінці кінців .

Чимало бізнесменів перш ніж замовити собі інтернет-магазин не задаються собі питанням: а на якій платформі має сенс зробити майбутній магазин, а від цього залежить дуже багато чого: функціональні можливості, безпеку, вартість доопрацювань, можливості зростання і розвитку і його успішність в кінці кінців

Як я писав раніше в статті про вибір движка для блогу будь-який сучасний сайт є не просто набором сторінок HTML, а функціонує на певній платформі, яка представляє собою систему програмних скриптів для динамічного виведення контенту.

Такі платформи називаються CMS (Content Management System) і завдяки їм з'являється можливість зручного редагування записів, голосувань, додавання коментарів, підрахунку переглядів сторінок і т.п.

Тому вибір тієї чи іншої CMS визначає подальшу долю сайту: як правило, в майбутньому перейти на іншу систему практично неможливо або дуже важко. Так що до вибору правильного «движка» для магазину потрібно підійти дуже відповідально.

Відразу обмовлюся, що я веду мову тільки про повноцінні інтернет-магазинах у вигляді окремих сайтів, а не про онлайн-сервісах, конструкторах і іншу нісенітницю, які, звичайно, дозволяють зробити магазин взагалі безкоштовно, але такі магазини не належать тому, хто їх створив , до них взагалі немає повноцінного доступу.

Запам'ятайте, якщо "ваш" магазин розміщений десь на якомусь чужому хостингу і не може бути перенесений на ваш хостинг ( що таке хостинг ) - то це не ваш магазин з усіма витікаючими наслідками.

Тому я розгляну тільки повноцінні панелі управління магазинами, які розміщуються на вашому хостингу у вигляді окремого сайту.

Два основних види "движка" для інтернет магазину

Існують сотні платформ для інтернет-магазинів, але всі їх можна розділити на платні (комерційні) і безкоштовні (так званий, "відкритий код" або "open source").

Відкритий код - це коли ви маєте доступ до всіх файлів, на яких взагалі працює даний магазин і можете модифікувати його без обмежень, змінюючи навіть ядро ​​системи.

У комерційних CMS - ви можете тільки модифікувати основні файли налаштувань, зовнішнього вигляду і т.п., без доступу до основного ядра.

Я однозначно рекомендую в якості початкової платформи для інтернет-магазину використовувати тільки безкоштовні движки, наприклад, OpenCart.

Чому? Може варто один раз заплатити за комерційну CMS і вона буде краще і стабільніше працювати?

На жаль, це не так.

В даному випадку "безкоштовний" - не означає "поганий" або "ненадійний". Навіть навпаки. Над найпопулярнішими безкоштовними CMS для інтернет магазинів працюють десятки тисяч професіоналів з усього світу, вони вдосконалюються на мільйонах сайтів, так що вони набагато стабільніше, ніж комерційні варіанти.

Але чому тоді взагалі існують комерційні CMS, в чому їх перевага?

Я дуже часто чую від замовників: я вибираю Бітрікс, тому що мені потрібно зв'язати 1С з магазином або тому що хочу пов'язати всі свої 5 магазинів в єдиний блок управління.

Звичайно, подібне можна реалізувати і в безкоштовних CMS за допомогою розширень (модулів і т.п.), але це вже окрема геморой, а тут вже ніби як все готово.

Так що якщо ви перед інтернет-магазином ставите якісь вузькі, специфічні завдання, які ви бачите вже якісно вирішеними в платному комерційному движку - в цьому випадку, можливо, має сенс задуматися над його придбанням, ніж створювати щось своє з нуля.

І це, як мені здається, вже зрозуміли виробники комерційних CMS, так як перестали випускати універсальні рішення і пішли по шляху створення як би готових варіантів з чітко обмеженою функціональністю.

Другий момент, коли застосування платних CMS більш-менш раціонально - це коли у вас безрозмірний бюджет.

Якщо ви хочете, щоб над вашим сайтом працював не просто програміст, а мало не сам ідейний творець цієї CMS, то зробити це з безкоштовними движками важко, так як їхні батьки-засновники це, як правило, люди з мільйонними доходами, які проживають за океаном , і яким "чесати" свою CMS під ваш магазин біжутерії зовсім не комільфо.

А засновники платних CMS, навпаки, активно пропонують свої послуги на ринку за гроші, фактично будучи керівниками фірм і відділів. Природно, за великі гроші, але все ж пропонують.

Тому якщо у вас фінанси дозволяють (а вартість індивідуальних рішень починається зазвичай від 10 000 $), то чому б і не найняти до себе на віддалену роботу цілий штат фахівців, які знають свою ж CMS досконало?

Природно, ви будете відтепер зав'язані з цієї CMS і цими людьми назавжди. І скільки вони попросять за свої послуги, стільки і будете платити. Але зате ви отримуєте гарантоване обслуговування від авторського колективу. Тому цим шляхом якщо і йде, то тільки найбільш великий бізнес.

Обов'язково подивіться відео по движку Бітрікс:

Для 99% створюваних інтернет-магазинів зі стандартним або універсальним функціоналом безкоштовні CMS будуть найкращим вибором і ось чому.

Переваги безкоштовних CMS для інтернет-магазину

Я виділю тільки основні переваги відкритих движків, хоча їх звичайно, набагато більше.

Незалежність від розробника

Це - безумовно, головний плюс всіх безкоштовних движків як для магазинів, так і для будь-яких інших сайтів.

Я зустрічав такі випадки, коли люди замовляли магазин на комерційній CMS, а потім розробник звертав роботи по ній. І клієнт назавжди застрявав зі своєю CMS в 2008 році і позбавлявся можливості впроваджувати все нові сучасні фішки, які були випущені і стали стандартом з тих пір, начебто фільтрів товарів, мікророзмітки, мобільної версії і т.п.

Або ж власник магазину "виростав" з можливостей його движка і хотів би впровадити собі нові серйозні програмні рішення в використовувану платформу, але банально не міг цього зробити, тому що не мав повноцінного доступу до файлів або був обмежений умовами ліцензії.

Вихід тут один: перенесення магазину на іншу панель управління і це зазвичай дорожче, ніж створити магазин з нуля.

безкоштовність

Вартість комерційних движків від більш-менш серйозних видавців у середньому становить від 500 $ до 1000 $ - тільки за саму панель управління!

Плюс ще ж треба буде зробити дизайн, натягнути його на CMS і так далі, тому вартість розробки нормального магазину на платній CMS зазвичай виливається в 2000-2500 $, а воно вам треба?

У той час як створюючи магазин на початку безкоштовній платформі можна вивільнені гроші вкласти в покращений дизайн або підвищену функціональність, або просто витратити на свої особисті справи У той час як створюючи магазин на початку безкоштовній платформі можна вивільнені гроші вкласти в покращений дизайн або підвищену функціональність, або просто витратити на свої особисті справи

можливість доопрацювань

До мене за останній рік вже кілька разів зверталися клієнти, у яких є магазин на Бітрікс (платній CMS) і зовні їх все влаштовує, але вони хотіли б перенести панель управління на Opencart (безкоштовний движок).

Коли я питаю: "Чому ви це хочете зробити?", Мені зазвичай відповідають, що набридло постійно шукати програмістів на доопрацювання або платити значні суми студіям.

І воно зрозуміло: чим вище популярність CMS, тим більше її освоїло програмістів, верстальників, SEO-оптимізаторів. Тим більше пропозицій на ринку праці і на біржах, і тим нижче ціни на доопрацювання, і виконавця на доопрацювання можна буде в принципі знайти.

Дуже часто на біржах можна зустріти ситуацію, коли замовники шукають доработчиков на комерційні CMS, особливо маловідомі, і не отримують взагалі відгуків. Знайти ж програміста в своєму місті (особливо, не в столиці) на який-небудь Shop-Script може бути нерозв'язною завданням в принципі.

У той час як для безкоштовних панелей управління магазинами, на кшталт Opencart або Joomla, що бажають запропонувати свої послуги - повно!

клонування магазину

Вирішили відкрити ще один бізнес в інтернеті, наприклад, для вашої дружини або знайомих - ви можете просто скопіювати свій магазин на безкоштовній CMS на новий домен, оновити товарну базу і / або дизайн і все!

Комерційні движки зазвичай зав'язані ліцензією до домену і щоб використовувати магазин на іншому сайті потрібно буде знову купувати ліцензію.

необмежений функціонал

Під безкоштовні CMS вся світова спільнота активно пишуть різні доопрацювання. Не тільки з альтруїстичних міркувань - більшість тямущих модулів під той же Opencart платні. Але їх ціна рідко перевищує 10-20 $, а якщо замовити подібний функціонал з нуля якомусь програмісту, він візьме не менше 300 $.

За останній рік я впровадив на свій готовий інтернет-магазин , Який я пропоную замовникам, близько 20 різних рішень, які значно розширюють функціонал магазину: доставка в залежності про регіону і суми, швидке замовлення в 1 клік, автоматичні водяні знаки, можливість імпорту YML-файлів, зворотний дзвінок, імпорт / експорт CSV і т .п.

І це стало можливим тільки тому, що існує велика спільнота, яка активно продукує цей самий функціонал, що можливо тільки на open source, тобто в безкоштовних движках.

Універсальний або спеціалізований движок?

Отже, з платними і безкоштовними CMS начебто все ясно, а а яку CMS з безкоштовних вибрати - універсальну або спеціалізовану?

Що це означає? А означає це наступне: на універсальних панелях управління можна зробити не тільки магазин, але і щось ще, наприклад, магазин може бути просто частиною сайту. У той час як спеціалізовані CMS заточені тільки під інтернет-торгівлю і зробити на них щось ще, наприклад, нормальний блог - важко або неможливо.

Зараз спробую пояснити чому.

Універсальна панель управління сайтом не створена конкретно для задач інтернет-торгівлі, а вбудовування цих функцій відбувається за рахунок використання додаткових модулів і компонентів, начебто Virtuemart в Joomla або WooCommerce в WordPress.

А сучасний інтернет магазин - це реально складна структурна система з дуже широким функціоналом, які зазвичай на порядок перевищує функціонал стандартного бізнес-сайту, тому вбудовування даного "слона" (компонента) в "посудну лавку" (універсальної CMS) відбувається, як правило, з гемороєм (в залежності від розмірів "слона") і в більшості випадків рано чи пізно призводить до негативних наслідків у вигляді криво працює функціоналу, що вимагає підвищеної уваги програміста.

Я робив свій перший магазин на універсальної CMS Joomla + Virtuemart і незважаючи на його постійні доопрацювання і допив протягом 2-х років і значні габарити (розмір на хостингу, швидкість роботи, навантаження на сервер і т.п.) він все одно не має і десятої частки тієї функціональності, яку я отримав при використанні спеціалізованої CMS і це без всяких допив!

Говорячи ще простіше, блог на WordPress - супер, а магазин на WordPress - збочення.

Універсальні CMS в принципі можна використовувати, якщо ваша основна сфера діяльності, наприклад, послуги + ви хочете продавати буквально кілька (5-10) супутніх товарів на сайті. Також має сенс задіяти компонент, якщо у вас вже є сайт, наприклад, на WordPress, і ви хочете трохи додати функціональності у вигляді знову ж невеликого інтернет-кіоску. У цьому випадку досить буде і компонента.

Якщо ж планується нормальний сучасний інтернет-магазин, тим більше з нуля, то дивіться в бік спеціалізованих CMS, на кшталт Opencart, на якій особисто я зупинив свій вибір з наступних причин.

Переваги OpenCart CMS

Відразу хочу повідомити, що не існує якоїсь "найкращою у світі" панелі управління магазином - все суб'єктивно. Одному власнику подобається це, другий тягнеться від цього і так далі до нескінченності.

Я шукав CMS, яка буде доставляти мені і моїм клієнтам мінімум проблем, даючи при цьому максимум функціоналу і знайшов Opencart, яка

Найпопулярніша безкоштовна платформа для інтернет-магазину 2015

Opencart - найпопулярніша панель управління серед спеціалізованих безкоштовних CMS в рунеті.

У 2015 році її позиції тільки зміцнилися, ось посилання на звіт Ruward .

У 2015 році її позиції тільки зміцнилися, ось посилання на  звіт Ruward

Що це дає власнику магазину? Велика кількість платних і безкоштовних модулів, розвинене співтовариство, хороша технічна, стабільні поновлення і впевненість в тому, що і через 5-10 років панель управління буде жива, затребувана і актуальна.

дешеві доопрацювання

Як наслідок високої популярності, програмні доопрацювання Opencart CMS досить недорогі.

Звичайно, все пізнається в порівнянні, і доопрацювання магазину навіть на Opencart все одно трохи дорожче, ніж доопрацювання, скажімо сайту-візитки на WordPress або Joomla, але все ж в рази дешевше, ніж доопрацювання більшості інших безкоштовних CMS і тим більше коробкових версій.

А величезна кількість програмістів під неї дозволяє реалізувати доопрацювання і недорого, і швидко.

Повністю русифікована CMS

Російська модифікація Opencart, яка називається OcStore і яку я використовую в якості платформи для інтернет-магазину, повністю русифікована.

Плюс в ній є можливість задіяти багатомовність, тобто зробити магазин на кількох мовах, що, звичайно, ускладнює розробку і наповнення, але незамінне, якщо магазин торгує в різних країнах.

Невисока навантаження на хостинг

Чим нижче навантаження на хостинг, тим менше сайт тупить при великій кількості відвідувачів і товарів, і тим дешевший хостинг можна використовувати.

Плюс в OcStore додатково знижено навантаження на хостинг в порівнянні з оригінальною Opencart.

Тому в принципі можна реалізувати магазин з необмеженою кількістю товарів і категорій, я створював магазин з 10000 товарів, все працювало швидко навіть на дешевому віртуальному хостингу, хоча в інтернеті є приклади успішних магазинів на 50000 товарів і більш.

Велика кількість безкоштовних і платних тим

Якщо вам не принципово використання якихось нестандартних рішень в інтернет-торгівлі, то можна здорово заощадити на дизайні і верстці і відразу завантажити і встановити готові теми для Opencart.

Ці теми зазвичай називаються "шаблонами" і бувають як безкоштовними, так і платними. Найпопулярніший збірник дійсно якісних шаблонів ось тут є - в статті як вибрати шаблон для сайту .

Оплатити можна будь-якою картою Visa / MasterCard, в тому числі їх Росії, Білорусії і т.п.

Перевага готових тим очевидно: низька ціна + ви відразу бачите магазин і вибираєте його зовнішній вигляд з сотень різних варіантів.

Основний їх недолік полягає в цьому ж: неспеціалісту складно буде переробити шаблон "під себе" (а за замовчуванням, там зазвичай багато всього зайвого напхано). Тобто якщо раптом виникне необхідність в істотних бувальцях, тобто доведеться використовувати шаблон як є, без істотних змін. Звичайно, доопрацювання зробити можна, але це вже буде коштувати певних грошей, зазвичай в кілька разів перевищують вартість шаблона.

Тому я рекомендую купувати шаблон, тільки якщо він вам реально подобається і ви не захочете відразу після покупки багато в ньому змінити.

Плюс я рекомендую звернути увагу на готовий магазин Opencart , Який я пропоную клієнтам - там я пропоную не просто готову тема, але і можливість змінити колірну гамму, логотип, бекграунд, слайдер, іконки і т.п. під індивідуального замовника відразу на етапі створення і перенесення на хостинг клієнта.

Простий і зрозумілий код

Ясно, що більшості власників магазину ніколи не доведеться копатися в файлах, однак, впевнений, знайдуться і ті, хто може захотіти щось підправити в ньому своїми руками, і тоді простота коду для них стане приємним бонусом.

Наприклад, я хоч і не програміст, але іноді копаюся в коді сайту, вносячи деякі несуттєві зміни, проте важливі для мене, і не привертаючи до доопрацюванням взагалі ніяких сторонніх фахівців.

Відмінна SEO-оптимізація

Не вірте, якщо хтось говорить, що в Opencart погана SEO-оптимізація. Може колись так воно і було, але з появою OcStore проблем з SEO-URL і т.п. моментами для просування не існує.

Магазин відмінно просувається в пошуку, за рахунок таких корисних моментів, як ЧПУ, карта сайту, розширений внутрішній редактор, автозаповнення метатегов, компоненти новин і оглядів, нормальна робота з редирект з htaccess, потужне кешування, мобільна версія, система рейтингів, вивантаження YML і т .п.

Багато вбудованих зручних фішок

Так як це спеціалізована CMS, то в ній спочатку було вбудовано все, що потрібно для повноцінного інтернет-магазину.

Спробую перерахувати в двох словах: модулі доставки і оплати, мультивалютність, багатомовність, можливість використовувати декількох фотографій для кожного товару, знижки, купони, бонуси, опису виробників, сортування по ціні, рейтингу, даті розміщення, швидке замовлення, вибір регіону доставки, особистий кабінет покупця, інформація про замовлення і багато іншого.

мінуси Opencart

Не можу і не сказати, про найбільший, на мій вгзляд, мінусі цієї платформи.

Особисто для мене найбільший мінус Opencart (від якого так і не позбулися в версіях 2.x) - це відсутність нормального сховища з модулями, як це реалізовано в WordPress.

Всі модулі доводиться встановлювати вручну через FTP, при цьому у недосвідчених користувачів завжди є ризик накосячіть, плюс неможливо простим кліком видалити встановлені модулі з файлів сайту і бази даних. Тому встановлювати модулі рекомендую "рідко, але влучно", роблячи повний бекап сайту і бази перед кожною установкою.

Втім, цей мінус більшість власників магазинів навряд чи відчують на собі, так як рідко самі встановлюють компоненти в CMS, а програмісту що з адмінки встановлювати модуль, що через FTP - однаково.

Висновки та Підсумки

Якщо у вас планується складний, навернений проект, з великою кількістю нестандартних функцій, то ви однозначно влітає на гроші і в цьому випадку має сенс відразу змиритися з цим фактом і звернути увагу саме на комерційні панелі управління, лідером серед яких в рунеті є Бітрікс.

Зазвичай створення магазину на Бітрікс рідко обходиться дешевше, ніж 200-300 тис. Руб., Але якщо у вас мережа магазинів по всій Росії і потрібно максимально автоматизувати продажу, то вам і карти в руки.

Але якщо у вас невеликий приватний бізнес, якщо ви тільки робите перші кроки в інтернеті, якщо бюджет чітко обмежений певною суму, то ніякого сенсу зв'язуватися з комерційними CMS і платити за це серйозні гроші я не бачу: ви їх просто не відіб'єте, а навчені корпоративними клієнтами бітрікс-розробники будуть презирливо дивитися на ваші "жалюгідні бюджети" зверху вниз, посміхаючись над марними зусиллями зробити крутий проект за три копійки.

В цьому випадку відмінним вибором будуть саме безкоштовні відкриті панелі управління, лідером серед яких в рунеті на даний момент є Opencart і WordPress (Якщо товарів зовсім небагато - наприклад невеликий магазин на 100 товарів).

Opencart CMS найбільш популярна, повністю безкоштовна, російськомовна, володіє відмінними стартовими можливостями, які в загальному-то і потрібні 99% всім власникам магазинів: додати товар, опис, фото, відео, відгуки, рейтинги, ціни, технічні характеристики, можливість швидкого масового редагування всіх параметрів, наприклад, цін (в тому числі через Excel), пошук по базі, збереження замовлень, особистий кабінет, накопичувальні бали, всякі знижки, розпродажі і акції, банери, слайдери, підбір за критеріями, стікери типу новинок і хітів продажів, прекрас ная SEO-оптимізація, досить високий ступінь захисту і т.п.

Свого часу я зробив ставку на Opencart CMS і не шкодую про це.

Основні переваги цієї платформи для інтернет-магазинів я вже описав вище, залишається додати лише, що якою б движок для магазину ви не вибрали, поставтеся до цього процесу уважно Основні переваги цієї платформи для інтернет-магазинів я вже описав вище, залишається додати лише, що якою б движок для магазину ви не вибрали, поставтеся до цього процесу уважно

Я часто звертаю увагу, що багатьом замовникам як би все одно на якій CMS буде працювати їх магазин, коли я починаю їм розповідати про плюси або мінуси панелей управління, їм це нецікаво, так як вони звертають увагу лише на фасад сайт - це дизайн, функціонал .

Вони не розуміють, що дизайн як раз можна змінити, більш того, раз в 3-5 років ви його обов'язково поміняєте, а ось змінити основу магазину, його движок, тим більше, якщо там вже було зроблено багато програмних доопрацювань і допив, розміщено безліч товарів, так просто вже не вийде.

Тому до вибору CMS краще підходить усвідомлено і робити це до замовлення магазину, а не потім, коли ви отримаєте доступ до панелі управління Тому до вибору CMS краще підходить усвідомлено і робити це до замовлення магазину, а не потім, коли ви отримаєте доступ до панелі управління

Рекомендую почитати також міні-книгу " Як створити свій сайт з нуля самому і не зробити помилок новачків "- вона безкоштовна, там я більш докладно розбираю різні питання, пов'язана зі створенням сайтів: які тут підводні камені, де краще замовити сайт, шаблон або унікальний дизайн і так далі.

Якщо ви тільки плануєте для себе сайт, то почитайте, впевнений, знайдете щось корисне і заощадите гроші і час при розробці.

Корисні посилання

Безкоштовно завантажити Opencart (модифікація OcStore) можна тут .

Ну а тут ви можете не заморочуючись з установкою і налаштуванням придбати готовий магазин на Opencart з широким функціоналом в вашому фірмовому стилі.

Чому?
Може варто один раз заплатити за комерційну CMS і вона буде краще і стабільніше працювати?
Але чому тоді взагалі існують комерційні CMS, в чому їх перевага?
Плюс ще ж треба буде зробити дизайн, натягнути його на CMS і так далі, тому вартість розробки нормального магазину на платній CMS зазвичай виливається в 2000-2500 $, а воно вам треба?
Коли я питаю: "Чому ви це хочете зробити?
Універсальний або спеціалізований движок?
Отже, з платними і безкоштовними CMS начебто все ясно, а а яку CMS з безкоштовних вибрати - універсальну або спеціалізовану?
Що це означає?
Що це дає власнику магазину?