Донецкий техникум промышленной автоматики

Конструктор - найкраща іграшка вашої дитини

Конструктори - один з найбільш вдалих видів іграшок. Різноманітність конструкторів, які можна знайти сьогодні на ринку, просто вражає. Унікальність цієї чудової іграшки в тому, що вона здатна надовго захопити дитину, адже конструктор дає практично необмежене поле для фантазії дитини і дозволяє виявляти не тільки творчі, але і інженерні здібності.

Конструктор - іграшка універсальна, ними грають діти практично будь-якого віку. Слід попередити батьків від здійснення поширеної помилки - завжди купуйте конструктор, що відповідає віку дитини. Купуючи конструктор не за віком дитини, ви, швидше за все, розчаруєтеся в ньому, тому що дитина не стане ним грати або не зможе в повній мірі оцінити його можливості. Виробники хороших іграшок вказують реальний вік, на які розраховані їх іграшки. Не варто купувати малюкові в 3 роки конструктор з позначкою 5+ в повній впевненості, що ваша дитина досить розумний, щоб з ним розібратися. Купіть йому іграшку за віком, яка порадує його набагато більше.

Втім, якщо мова йде про китайських конструкторів, то всі вони, звичайно ж, йдуть на вік від 3-х років, адже китайські виробники не хочуть морочити голову з сертифікацією. Чи безпечні такі іграшки? Це тема, гідна навіть не статті, а наукового дослідження. Але сьогодні наша розмова про конструкторів - таких різних і таких цікавих.

Але сьогодні наша розмова про конструкторів - таких різних і таких цікавих

Цеглинки і блоки

Цеглинки привабливі тим, що дають можливість коштувати найрізноманітніші будівлі, а фігурки, які включають в набори, дають можливість грати в рольові ігри. Постійно випускаються серії з улюбленим героями з мультфільмів. З цеглинок також можна складати тварин, машини, літаки. Ви будете здивовані, наскільки фантазія вашої дитини виявиться багатшим вашої.

Напевно, найпоширеніша асоціація зі словом «конструктор» - це Лего. І треба сказати, своє почесне місце в світі конструкторів ця іграшка займає не дарма. Висока якість, широкі можливості, надійний, яскравий і безпечний пластик - ось за що цінують цей конструктор. Лего випускає свої конструктори в двох розмірах, пропонуючи середні і маленькі деталі. Середні деталі призначені для дітей від 1,5 до 5 років. Набори з дрібними деталями - для дітей з 4-х років. Є також спеціальні серії для підлітків.

Для малюків вітчизняні та зарубіжні виробники пропонують блокові конструктори з великими елементами.

дерев'яні блоки

Відмінний перший конструктор, знайомий нам усім з дитинства. Проста і зрозуміла ідея, натуральні матеріали, можливість вивчення форм - плюсів у такого конструктора дуже багато. До мінусів можна віднести досить високу вартість і швидке згасання інтересу до цього конструктору у дитини. Хоча і в старшому віці багато дітей знаходять застосування дерев'яних блоків від конструктора, причому досить нестандартне - споруджують з нього треки для автомобілів або включають окремі елементи в гру з блочними конструкторами.

Сьогодні деякі компанії пропонують конструктори з яскраво забарвленими дерев'яними блоками. Переконайтеся в тому, що такий товар сертифікований для маленьких дітей. Якщо ви не плануєте витрачати гроші на брендовий дерев'яний конструктор, то зупиніться краще на натуральному дереві, без лаку і фарби, щоб не турбуватися про якість фарби.

шарнірні конструктори

Деталі шарнірних конструкторів з'єднуються між собою за принципом суглобів, зберігають рухливість і дозволяють коштувати з конструктора практично що завгодно - роботів, автомобілі, велосипеди, предмети побуту. З цим конструктором у вас виникне тільки одна проблема - катастрофічна нестача деталей, адже скільки б ви не купували наборів, фантазія дитини і бажання творити знайдуть застосування їм усім.

Існує ряд шарнірних конструкторів, призначених для дітей від 1,5 років, але в повній мірі оцінити такий конструктор більшість дітей здатні тільки після 3-4 років.

магнітні конструктори

магнітні конструктори

Їх можна порівняти з шарнірними конструкторами за своїми можливостями, але вони мають певні особливості. Магнітні конструктори дозволяють розвивати просторове мислення, створювати незвичайні конструкції. Саме за допомогою магнітного конструктора ви зможете наочно показати своїй дитині складні геометричні фігури.

Саме за допомогою магнітного конструктора ви зможете наочно показати своїй дитині складні геометричні фігури

Конструктори-лабіринти

Останнім часом більше кількість конструкторів-лабіринтів з'явилося у продажу. Існують різні модифікації таких конструкторів, але суть зводиться до побудови лабіринту, за яким може прокотитися кульку. Почавши з найпростіших і примітивних конструкцій, діти швидко вчаться і скоро зможуть скласти просто неймовірні за своєю складністю лабіринти.

Цікавий конструктор буде дітям від 5-ти років і старше, він розвиває просторове мислення, вчить вирішувати комплексні, складні завдання.

електронні конструктори

Група конструкторів для дітей шкільного віку. Не поспішайте з покупкою такого конструктора, але, куплений вчасно, він багато чому зможе навчити ваших дітей. З електронним конструктором вивчення фізики піде просто на ура.

Конструктори імітують складання простих і складних схем і приладів, в наборі зазвичай йдуть найрізноманітніші модулі та елементи, батарейки, моторчики і багато іншого.

Конструктори імітують складання простих і складних схем і приладів, в наборі зазвичай йдуть найрізноманітніші модулі та елементи, батарейки, моторчики і багато іншого

Конструктори з болтами і гайками

Це конструктори, до яких ми звикли з дитинства. У наборі можна знайти пластинки з отворами під кріплення, куточки, болти, гайки і гайковий ключ. Сьогодні вони випускаються в самих різних варіантах, бувають не тільки металевими і пластмасовими, але і полімерними, дерев'яними, з елементами з гнеться пластику і т.д .. Розраховані вони на дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Чи безпечні такі іграшки?