Донецкий техникум промышленной автоматики

Коли з'явився інтернет - історія мережі і коли відзначається день інтернету

  1. Історія інтернету і хто його створив?
  2. день інтернету
  3. Коли з'явився інтернет в Росії (рунет)?

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. На це питання, як не дивно, немає однозначної відповіді. Я можу сказати, що мережа інтернет з'явилася в 1969 році (днем його народження вважають 29 жовтня), а можу сказати, що він веде свою активну історію лише з 1991 або навіть 93 року. Так коли ж він з'явився?

Просто все залежить від того, про що саме ви питаєте. Справа в тому, що в історії розвитку інтернету явно проглядаються дві епохи, вододілом між якими можна назвати появу першого браузера (ну, і роботу Тома Бернеса-Лі, звичайно ж, без якої цей самий браузер був би нікому не потрібен).

Ви, швидше за все, цікавитеся саме другий епохою (попсової), коли аудиторія цієї мережі почала зростати жахливими темпами, а не тією епохою, коли про інтернет (тоді і такого терміна не було) знали лише люди в погонах і халатах, а його аудиторія навіть в роки максимального поширення не перевищувала десятка тисяч чоловік (порівняйте з сьогоднішнім днем, коли мережею користуються понад три мільярди).

У цьому випадку днем народження інтернету може вважатися 17 травня 1991 року, коли з'явилася так звана глобальна павутина WWW , Тобто то, що ми сьогодні і кличемо коротко - Інтернет, і куди ми сміливо заходимо використовуючи браузер. А взагалі, це свято офіційно відзначають 4 квітня. Чому? Прочитайте пару розташованих нижче абзаців і дізнаєтеся (повинна ж бути хоч якась інтрига).

Історія інтернету і хто його створив?

Отже, все почалося в далекі шістдесяті роки минулого століття. Тоді США (країна прорадітельніца інтернету) перебували на піку своїх можливостей і там працювало і служило величезна кількість талановитих вчених. Саме вони у військових цілях і створили майбутній прототип сьогоднішнього інтернету. Називався він ARPANET і служив для зв'язку між різними військовими об'єктами в разі ядерної війни. Ось як!

Як я вже згадував трохи вище, датою народження цієї мережі вважається 29 жовтня 1969 року. Але там не було нічого спільного з тим, що ми зараз розуміємо під визначенням слова інтернет. Проте мережа була і вона розвивалася. Згодом вона стала служити не тільки військовим, але і вченим, зв'язавши між собою провідні університети країни. У 71 році був розроблений перший протокол електронної пошти (про створенні свого «мила» я писав трохи раніше), а ще через пару років мережа змогла переступити через океан.

Але як і раніше вона була долею лише обраних вчених і групи ентузіастів, які використовували її для листування. Приблизно через десять років (в 1983 році) відбулося досить знакова подія - був стандартизований все відомий зараз протокол TCP / IP. А в 1988 з'явилася така цімусная річ, як чат (листування в реальному часі), яка реалізовувалася на базі протоколу IRC (в рунеті чат-клієнт обзивали «Іркою», як зараз пам'ятаю, мені ж уже багато років).

Так ось, Америка виходить, що дала імпульс для появи інтернету (в нашому сучасному розумінні), але сама ідея створення всесвітньої павутини (WWW) зародилася вже в Європі в стінах до сих пір відомої організації ЦЕРН (коллайдер і інша лабуда).

Там працював британець Тім Бернерс-Лі, якого цілком можна назвати батьком-засновником інтернету. Звичайно ж, він був не один, але саме його дворічний працю зі створення мови розмітки HTML, універсальних ідентифікаторів ресурсу URL , Протоколу HTTP і всього іншого був переломним. Саме це зробило глобальну мережу на базі гіпертексту можливою.

Було це в кінці вісімдесятих років минулого століття. А вже в 1991 році всесвітня мережа стала доступна всім бажаючим (той самий другий день народження інтернету - 17 травня 1991 року). Але цього було мало, щоб ця сама доступність переросла в популярність. Чому? Бо ще не було зручного інструменту для серфінгу.

І ось, нарешті, в 1993 році з'явився перший по-справжньому популярний браузер, бо він був графічним, тобто міг відображати не тільки текст, списки і таблиці, але і картинки! Звали його Мозаїк. Фактично він став родоначальником всіх сучасних оглядачів (читайте про історію браузерів ) І його популярність в той час була дуже велика.

Саме він залучив до інтернет мільйони нових користувачів і саме цю дату я б вважав точкою звіту, коли з'явився в світі реальний інтернет (доступний і зрозумілий для всіх). На цьому благодатному грунті в інтернеті як гриби стали з'являтися мільйони сайтів, оформлятися пошукові системи і люди стали заробляти перші гроші в мережі . Загалом, почалося життя.

день інтернету

Міжнародний день інтернету (незважаючи на всі наведені вище дати його багаторазового народження) прийнято відзначати 4 квітня. Чому? Ну, напевно, тому що якщо місяць (квітень) написати цифрами, то вийде 4.04 або знамените 404. Ці цифри в якійсь мірі стали візитною карткою інтернету, хоча означають одну з багатьох можливих помилок, які видає сервер при виникненні позаштатної ситуації.

Просто ця сама 404 помилка (часто супроводжується словами «not found») попадається на очі користувачам дуже часто (це означає, що сторінка за цим посиланням була знайдена - видалена, перенесена або ж посилання була написана з помилкою).

Просто ця сама   404 помилка (часто супроводжується словами «not found»)   попадається на очі користувачам дуже часто (це означає, що сторінка за цим посиланням була знайдена - видалена, перенесена або ж посилання була написана з помилкою)

Часто сторінки 404 помилки оформляють дуже навіть цікаво (одна джага-джага чого вартий) і ці цифри міцно засіли в голові користувачів, нехай вони і не завжди розуміють про що йде мова.

Часто сторінки 404 помилки оформляють дуже навіть цікаво (одна   джага-джага   чого вартий) і ці цифри міцно засіли в голові користувачів, нехай вони і не завжди розуміють про що йде мова

Дуже символічно виходить, на мій погляд.

Коли з'явився інтернет в Росії (рунет)?

Рунет - це російськомовний сегмент мережі інтернет, тобто там область, де розміщені сайти російською мовою і будь-які інші сервіси, де для спілкування використовують цю мову. Як не дивно, але за популярністю російську мову перебуває на другому місці в інтернеті (після Інгліш) і від'їдає досить таки не малі 7 відсотків.

Причому сам рунет з'явився дещо раніше, ніж став загальновживаним цей термін. Російськомовна мережа почала формуватися приблизно в той же час, що і буржунете (весь інший інтернет, за винятком рунета), а саме десь починаючи з 1991-93 років. Термін же «рунет» вперше увійшов у вжиток в 1997 році. Трактують його значення по різному (хтось каже, що це домени належать зоні ru, хтось, що це російський рунет), але сходяться в тому, що це місце в мережі, де використовується російська мова (в основному Росія і країни ближнього зарубіжжя).

Ну, а ми з вами, шановні читачі, є жителями цієї самої російськомовної частини Інтернету (нової реальності). З чим Вас і вітаю!

Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

Використовую для заробітку

Історія інтернету і хто його створив?
Так коли ж він з'явився?
Чому?
Історія інтернету і хто його створив?
Чому?
Чому?
Коли з'явився інтернет в Росії (рунет)?