Донецкий техникум промышленной автоматики

Knowledge Bridge

// Кевін Андерсон / Жовтень 3/2012

За останні роки вибуховим чином розвинулася журналістика даних Журналістика даних Вид журналістики, заснований на аналізі та фільтрації великих обсягів даних при ... // читати дaлее . У минулому це було заняттям особливих дослідницьких груп, а тепер статистичні дані використовує в своїх матеріалах набагато більш широке коло журналістів. Однією з причин такого різкого розвитку стала більша доступність інструментів цих досліджень - вони стали не тільки більш дешевими, але набагато простішими у використанні. Редактор по інтерактивним зв'язків новинної служби «Нью-Йорк таймс» Арон Пілхофер (Aron Pilhofer) веде курс журналістики даних і стверджує, що за один день він може навчити слухача вісімдесяти відсоткам навичок, необхідних у практиці журналістики даних .

Одним із прикладів таких недорогих інструментів роботи з даними є Google Drive, який забезпечує зберігання даних в Інтернеті і пропонує пакет додатків для офісу. Для журналістів, що працюють з даними, Drive включає додаток, що працює з електронними таблицями, схоже на майкрософтовського Excel. Так само, як і в Excel, ви можете створити форму, яка дозволить вам, вашим співробітникам або вашої аудиторії легко вводити дані в таблицю.

Краудсорсінг, і як його використовують медіакомпанії

Онлайн-анкета дає вам можливість збирати інформацію у вашій аудиторії. Ви можете відправити цю анкету електронною поштою, якщо у вас є список розсилки, лояльним членам вашої аудиторії, а можете просто вмонтувати цю форму в веб-сторінку на вашому сайті. Це один з елементів методики, званої « краудсорсінг Краудсорсінг (залучення широкої громадськості через Інтернет) 1) Отримання завдання, яке традиційно виконується підрядником або ... // читати дaлее »( crowdsourcing ). Краудсорсінг має на увазі, що ви використовуєте вашу аудиторію або для збору даних та інформації, або для виконання завдань, таких, наприклад, як аналіз великих масивів даних .

Один з прекрасних прикладів на зорі краудсорсингу пов'язаний з містом Бейкерсфілд в Каліфорнії. там місцева газета запропонувала жителям міста повідомляти про ями на міських дорогах . Газета створила просту карту, на якій відображалися ями, про які повідомляли читачі, і ті, які були закладені. Це стало дуже простим способом натиснути на місцевий уряд, щоб воно відремонтувало дороги.

Нью-йоркська громадська радіостанція WNYC використовувала краудсорсінг для розповіді про те, як фінансова криза торкнулася її аудиторію. Цикл радіопередач під назвою «Ваші власні економічні показники» (Your Uncommon Economic Indicators) , Зібрав багату колекцію спостережень, оповідань і фотографій, які допомогли скласти хронологічну історію кризи очима слухачів станції. Щоб зібрати цю інформацію, вони використовували Інтернет-анкету, дуже схожу на ту, що ми покажемо нижче. В керівництві до успішної стратегії краудсорсингу вони запропонували кілька прийомів того, як найкращим чином створити вашу власну анкету. Одна з пропозицій - простота форми. Вони говорять:

Заповнення нашої анкети займе 30 секунд. Якщо користувачі додадуть коротку історію, це розширить їх участь в нашій роботі. Якщо вони захочуть піти далі, вони можуть завантажити матеріали в форматі інших медіа, контактувати з редактором, знову повернутися на сайт і т.д. Але головне - це дати людям можливість брати участь на своєму власному рівні, не встановлювати планку дуже високо і винагороджувати їх за будь-який внесок, який вони роблять.

Як створити анкету, використовуючи Google Drive

Щоб використовувати Google Drive, вам знадобиться діючий акаунт на «Гуглі». Якщо у вас вже є аккаунт Gmail, ви можете його використовувати, щоб увійти в Google Drive .

На цій сторінці показані всі ваші документи «Гугл» і ті документи, які були відкриті для вас. Google Drive дозволяє вам відкривати документи конкретним колегам або всім користувачам. Тут же ви можете створювати нові документи. У верхньому лівому кутку

під логотипом «Гугл» і назвою Drive ви побачите дві червоні кнопки: одну, позначену словом «create», а іншу, трохи менше, поруч з нею, зі стрілкою вгору. Кнопка Create дозволяє вам створити новий документ, таблицю, анкету, малюнок або колекцію (так само, як папку, яку ви використовуєте для аналогічних документів).

Для цього вам знадобиться створити нову форму. Це четверта строчка серед опцій Create. Вона відкриє незаповнену форму з двома питаннями. Ви можете назвати вашу анкету, додати пояснення або ваші спостереження. Перше питання буде виділено блідо-жовтим кольором. Ви можете дати питання назва і написати допоміжний текст, щоб дати інструкції людині. заповнює поле спостереження. Під опцією «Допоміжний текст» (Help Text) ви побачите спливаюче меню під назвою «Тип питання» (Question Type). Ви можете вибрати дві текстові - короткий текст (brief text) або простий текст (paragraph text) - і кілька інших опцій. Дві позиції - «множинного вибору» (multiple choice) і «вибрати зі списку» (choose from a list) - представляють користувачеві можливість вибору лише однієї опції. »Тип питання« поставити галочку »(checkboxes) дає можливість вибрати кілька опцій. в тому числі і кілька опцій відразу. Опції «шкала» (scale) і «сітка» (grid) дозволяє користувачеві розташувати відповіді по шкале.Напрімер на шкалі від 1 до 5 можна вибрати номера від 1, що означає «абсолютно не удолетворен» до 5 - «абсолюно задоволений» рівнем сервісу. Опція шкали дуже зручна для створення графіків, схем і карт, де покажчики фарбуються в залежності від оцінки за шкалою. Під кожним питанням є можливість поставити прапорець для опції «Зробити питання обов'язковим». В цьому випадку, людина, який бере участь в опитуванні, повинен буде відповісти на це питання, перш ніж послати свої відповіді.

В цьому випадку, людина, який бере участь в опитуванні, повинен буде відповісти на це питання, перш ніж послати свої відповіді

Щоб редагувати друге питання анкети мишею поставте курсор на питання, і справа з'являться три іконки. Перша з них - олівець - дозволить вам редагувати питання. Друга ікона дасть можливість продублювати питання, а третя - кошик для сміття, дозволить видалити питання. Крім того, зверніть увагу, що коли курсор знаходиться на питанні, він перетворюється в один хрестик. Клікнувши і утримуючи миша, можна перетягувати питання, змінюючи їх порядок в анкеті. Якщо ви хочете додати нове питання, клікніть на кнопку із зеленим плюсом і написом «Додати» (Add Item) в лівому верхньому кутку. Це дасть можливість додати питання одного з типів, які вже були описані. Крім того, можна додати назву розділу, якщо у вас довгий опитування, або розрив сторінки в анкеті.

Варто запам'ятати кілька важливих речей:

• Якщо ви будете задавати людям питання, де вони знаходяться, вам треба буде просити їх вказати місто, регіон, область або республіку, щоб точно позначати це місця на карті.

• Ви можете також просити вказувати адресу електронної пошти, номер стільникового телефону або інші контактні деталі. Якщо ви це робите, обов'язково повідомте людям, що ви збережете конфіденційність їх особистої інформації.

Поширення опитування і вбудовування його в ваш сайт

Як тільки ви закінчили, обов'язково збережіть дані. Тепер ви готові до того, щоб поширювати вашу анкету. У вас може бути список лояльної аудиторії для прямої розсилки по електронній пошті. Інший варіант - вбудувати анкету в странцу на вашому сайті. Опція вбудовування (embed) знаходяться в меню «Інші дії» (More actions).

При цьому відкриється вікно, в якому буде дано код для вбудовування. Вам потрібно буде внести єдина зміна, для того, щоб код відповідав параметрам ширини сторінки вашого сайту. Знайдіть ту частину коду, де вказано width = "760", що означає ширину 760 пікселів. Ви можете змінити значення на стандартну ширину статей на вашому сайті, або вказати «100%», щоб анкета заповнила колонку на вашій сторінці.

iframe src = "https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dDMzcG96eVlEd3VVWkV0TlYtVDVCTFE6MQ" frameborder = "0" marginwidth = "0" marginheight = "0" width = "760" height = "603"

Коли ви виявите на меню «Інші дії», ви побачите ще одну опцію «Редагувати підтвердження» (Edit confirmation). Вона дає вам можливість скласти ваше власне повідомлення про підтвердження, яке з'явиться, після того, як ваші читачі послали відповіді. Це важливий аспект, оскільки ви хочете винагородити вашу аудиторію, показати свою вдячність за те, що вона взяла участь в вашому опитуванні.

Як тільки стануть надходити відповіді, вони будуть відображатися в таблиці. У файловому меню, поряд з опцією «Форма» (Form), в дужках ви побачите цифру, яка показує, скільки відповідей ви отримали.

У файловому меню, поряд з опцією «Форма» (Form), в дужках ви побачите цифру, яка показує, скільки відповідей ви отримали

Всі опції, які були у вашому розпорядженні, коли ви створювали форму, доступні і тут. У будь-який момент ви можете редагувати анкету, хоча, якщо ви вже почали її поширювати, краще не прибирати і не додавати питань. Крім того, ви можете розіслати анкету більшій кількості людей по електронній пошті, бачити резюме відповідей і, що набагато важливіше, припинити отримувати відповіді, після того, як опитування закінчено.

Єдине, що може ускладнити використання «Гугл» -форме, це те, що ви не можете перешкодити людям взяти участь в опитуванні більше одного разу. Говорячи це, ми маємо на увазі, що умілий людина може з легкістю обійти прийоми, які повинні перешкодити людям брати участь кілька разів в будь-якому простому онлайн-опитуванні або дослідженні. Однак, є інші, набагато більш складні сервіси, доступні для проведення опитувань і досліджень, такі, як SurveyMonkey або Polldaddy якщо це життєво важливо.

У наступних довідниках, ми розповімо вам, як створити карту, що грунтується на результатах опитування, якщо ви збирали дані про місцезнаходження респондента, а також - як складати графіки і схеми з зібраної вами інформації.

Автор: Кевін Андерсон

Com/spreadsheet/embeddedform?