Донецкий техникум промышленной автоматики

Кластеризація семантичного ядра - угруповання запитів і розбивка по сторінках

  1. Типи ключових фраз
  2. Як зробити кластеризацию запитів
  3. Розподіл запитів по сторінках
  4. Що робити далі після кластеризації семантики?

1 Лют 2018

Кластеризація, або розбивка запитів по сторінках - важливий підготовчий етап перед початком внутрішньої оптимізації сайту . після збору семантичного ядра угруповання ключових слів виробляється за змістом, а перевірити її якість можна методом кластеризації по топу.

Наприклад, ви помістили запити «пошити костюм» і «замовити костюм» на одну сторінку, але в ТОПі Яндекса немає сторінок, на яких одночасно розміщені обидва запиту. Значить, доцільно буде поставити їх на різні сторінки. Особливо уважно потрібно ставитися до високочастотним фразам.

Типи ключових фраз

Запити умовно можна розділити на кілька типів. Смішити одні з іншими не можна. По-перше, просування по інформаційним і комерційним запитам принципово відрізняється. По-друге, пошукова система буде плутатися і показувати сторінку тільки по одному типу запитів. Тому давайте навчимося їх розрізняти.

Геозалежні запити - по ним формується різна видача, в залежності від знаходження користувача. Приклад: «доставка їжі». Московська видача:

Московська видача:

Видача в місті Бобруйськ:

Видача в місті Бобруйськ:

Геонезавісімие запити - часто містять конкретний місто, регіон або місце. За ним видача залишається незмінною.

Може бути й таке, що видача з різних регіонів буде відрізнятися незначно, на 1-2 сайту. У такому випадку потрібно вміти правильно визначати геозалежні або незалежність. Як це зробити? Вручну перевірка відніме багато часу, тому радимо скористатися сервісами, наприклад, Кейколлектор, Rokee або Seopult.

Ділові пропозиції від - для продають сайтів, часто містять інформацію про бажання зробити покупку ( «замовити», «купити», «ціна» і ін.). Як правило вони геозалежні, тобто користувач шукає послугу або товар в своєму регіоні, але це правило працює не завжди. Конкуренція по ним досить висока.

Інформаційні запити - містять питання ( «як», «де», «навіщо» і ін.) Або такі слова, як «самостійно», «відгуки», «характеристики». Якщо контент добре оптимізований, то просунути їх можна майже без посилань.

Тут все більш очевидно, проте в разі сумнівів поради такі - дивіться видачу, а при великих обсягах використовуйте ті ж сервіси, що і для визначення геозалежні.

Як зробити кластеризацию запитів

Запити об'єднуються в групи за різними критеріями:

  • Який (модний, дитячий, спортивний ...).
  • Колір.
  • Розмір.
  • Рік (стильний костюм 2018, товар певного року випуску ...).
  • Сезон (літній, зимовий ...).

І інші, думаю, принцип вам зрозумілий. приклад:


Слова-синоніми зазвичай поміщаються на одну сторінку. Наприклад, такі запити як «купити машину» і «купівля авто» не варто розділяти.

Працюючи з великими обсягами інформації, кластеризацию пошукових запитів складно буде виконати вручну - це відніме у вас дуже багато часу. В такому випадку краще скористатися спеціальними сервісами і програмами. Наприклад, в програмі Кейколлектор є кілька способів угруповання семантики - за складом фраз, пошуковій видачі і комбінований: фрази + видача. Аналогічні інструменти є і у онлайн-сервісів: Rush Analytics, Топвізор, Just Magic, SEO intellect, Ahrefs і ін.

При повністю ручної перевірки помилки неминучі через неуважність і втоми від рутинної роботи - людський фактор.

Використання сервісів дозволить вам уникнути проблем і заощадить час.

Є дві основні методики кластеризації слів. Перша - коли за основу береться найбільший запит, до якого потім прив'язуються більш дрібні. Порівнюються урли з ТОПу, і якщо кількість загальних сторінок більше заданого, то запит додається до групи. Якщо для вас важливий в першу чергу трафік - рекомендуємо цей спосіб.

При більш ретельному методі відбору ключі об'єднуються, тільки якщо мають всі загальні перетину з ТОПу. Для того, щоб поліпшити позиції сайту по потрібним словами, використовуйте цей спосіб.

Після автоматичної кластеризації ядра запитів необхідно перевірити отриману розбивку вручну - це відніме зовсім небагато часу. Можливий і такий варіант, що схожі фрази потрапили в різні групи. Наприклад, «купити ноутбук недорого» і «дешеві ноутбуки». Що це означає? Варіантів два: або більшість сайтів з ТОПу не так добре оптимізована, і вони не розкривають суть обох запитів, або маються на увазі різні речі.

На виході у вас повинні вийти різні за обсягом групи ключових слів. У кожній групі рекомендується залишити не більше 30 фраз, інакше буде складно оптимізувати сторінки, тому у великих групах частина ключових слів має сенс перенести на окремі сторінки.

Розподіл запитів по сторінках

На Головній сторінці сайту повинні бути розміщені самі частотні фрази, а також брендові, що містять назву компанії.

На сторінки категорій і підкатегорій ставляться фрази, що включають товарні групи. Наприклад, для сторінки категорії - «будинку з бруса», для сторінки підкатегорії - «двоповерхові будинки з бруса», «триповерхові будинки з бруса» і т.п.

Для карток це будуть конкретні товари і послуги. Наприклад, «кухня кутова фрегат».

Інформаційні запити знадобляться вам для просування блога компанії або в розділ статей. Наприклад, «як вибрати туш для вій».

Що робити далі після кластеризації семантики?

Після того, як ви закінчите кластеризацию семантичного ядра і розподіліть запити потрібні сторінки, потрібно оптимізувати мета-теги і заголовки, а також сам текстовий контент. Уникайте великої кількості точних входжень, використовуйте синоніми і ті слова, які створюють так званий «тематичний корпус» - зустрічаються на аналогічних сторінках конкурентів. Головне - не перестаратися, щоб не потрапити під фільтри пошукових систем.

Сподіваємося, що стаття допомогла вам розібратися в темі кластеризації ключових слів. Якщо у вас залишилися питання - пишіть, завжди раді допомогти. А щоб професійної розібратися в темі, замовте консультацію по SЕО-просуванню у нашого провідного спеціаліста. До нової зустрічі!


Як це зробити?
Що це означає?
Що робити далі після кластеризації семантики?