Донецкий техникум промышленной автоматики

Кластеризація семантичного ядра: інструкція по угрупованню і огляд сервісів

 1. Ручна кластеризация семантичного ядра
 2. Kg.ppc-panel.ru
 3. Keyword Assistant
 4. Сервіси для автоматичної кластеризації семантики
 5. Rush-analytics
 6. Topvisor
 7. програми
 8. KeyAssort

Збір семантичного ядра - це тільки початок роботи. Без кластеризації зібрані дані хоч і будуть корисні, але не зможуть розкрити весь свій потенціал. Під кластеризацией семантичного ядра розуміють угруповання пошукових запитів після аналізу видачі пошукових систем. Процес досить трудомісткий (якщо робити вручну, докладніше я розповім нижче), але абсолютно необхідний для більшості ресурсів.

Для багатьох сайтів важливо відокремити інформаційні запити від комерційних. Наприклад, запити виду «назва товару» і «купити назву товару» завжди матимуть різну пошукову видачу, так як перший - інформаційний, а другий - комерційний. З практичної точки зору це означає те, що просунути їх на одній сторінці буде вкрай складним завданням, тому їх і групують, після чого роблять кілька сторінок під кожен кластер.

Вище я вказав досить простий приклад, будь-яка людина без особливих знань зможе відокремити запити зі словом «купити» від всіх інших, не заглядаючи в пошукову видачу, але на практиці часто трапляються більш складні варіанти, де необхідна повноцінна кластеризація з аналізом пошукової видачі.

Якщо говорити по пунктам, то кластеризация семантичного ядра потрібна для:

 • ефективного просування всіх пошукових запитів;
 • складання правильних ТЗ для копірайтерів (про це я ще розповім нижче);
 • економії коштів. При гарній кластеризації і якісному контенті більшість запитів займуть топ без додаткових рухів з боку оптимізатора (покупка посилань і т.д.).

Зазначу, що є різні типи семантичних ядер, кластеризація необхідна тільки для тематичного плану, а ось для зняття позицій або для контекстної реклами це не потрібно.

Ручна кластеризация семантичного ядра

Тут вам допоможе звичайний Excel, в якому вам необхідно групувати ключові фрази . У деяких випадках від вас навіть не буде потрібно вивчати пошукову видачу, всі запити можна розподілити по кластерам без будь-яких ускладнень. Варто згадати і онлайн-сервіси, які полегшують подібну роботу.

Приклад угруповання ключових слів, тут:

 • У першому стовпчику - порядковий номер групи;
 • У другому - ключове слово;
 • В третє - частотність;
 • У четвертому - сумарна частотність групи (важливо для розстановки пріоритетів)
 • У п'ятому - кількість слів у групі.

Далі рассмаотрім інструменти для автоматизації рутини.

Kg.ppc-panel.ru

сервіс kg.ppc-panel.ru дозволяє завантажувати запити, фільтрувати їх і виділяти в різні групи. Працює швидко, є можливість фільтрувати мінус слова, проте немає можливості зберігати проекти. Також у вас немає можливості завантажувати частотності або будь-які інші дані - тільки запити.

Keyword Assistant

сервіс assistant.contentmonster.ru схожий на попередній, також безкоштовний, але має більш широким функціоналом. У вас є можливість завантажувати частотності, зберігати свої проекти. Є весь базовий набір функцій, який необхідний для ручної кластеризації семантичного ядра. Працювати зручніше, ніж з Excel.

Але ручна кластеризація має сенс тільки тоді, коли семантичне ядро ​​невелике. Навіть з декількома сотнями запитів можна провозитися пару днів (якщо вивчати пошукову видачу), ну а про тисячі і десятки тисяч запитів (наприклад, у випадку з інтернет-магазинами) можна взагалі нічого не говорити. У даній ситуації потрібно користуватися сервісами, які роблять цю роботу практично моментально.

Сервіси для автоматичної кластеризації семантики

Semparser

Я довго використовував цей сервіс і вважав, що він є одним з кращих, якщо не найкращим. Semparser не тільки розподіляє пошукові запити по кластерам, а й показує дуже багато статистики: середній розмір текстів у конкурентів, щільність ключів, розміри Title і іншу інформацію.

Крім того, Semparser дозволяє генерувати технічні завдання для копірайтерів, де вказується оптимальний розмір тексту, щільність ключів і т.д. При необхідності ви зможете змінювати параметри відповідно до вашого розумінням оптимізації. Але сервіс дуже хороший і економить величезну кількість часу. Також у вас є можливість безкоштовно спробувати згрупувати до 50 запитів. Розповідати про можливості Semparser можна довго, краще спробуйте його самі.

З мінусів варто відзначити, що він обходиться дорого при великих ядрах (від Х 000 - Х0 000 слів).

Rush-analytics

Також є можливість кластеризації семантичного ядра, однак функціонал не такий багатий. Це пояснюється тим, що сервіс Rush-analytics не є спеціалізованим - він надає і інші інструменти, наприклад, перевірку позицій або збір пошукових підказок. Якщо вам потрібна не тільки кластеризація, то можна зареєструватися тут.

Topvisor

Є аналогом попереднього сервісу, також має безліч інструментів, а якщо говорити про кластеризації семантики, то тут ціни в два рази нижче, ніж у попередніх. Правда, за своїм функціоналом Topvisor поступається Semparser, але варто робити знижку на те, що останній все ж спеціалізований сервіс, який розробляли виключно для кластеризації семантичного ядра.

програми

Key Collector

Key Collector - найвідоміша програма для складання семантичного ядра, крім того, вона володіє функціоналом і для кластеризації. Має сенс придбати, якщо вам потрібно працювати з дуже великим обсягом ключових слів, в цьому випадку ви заощадите багато грошей - кластеризація запитів в Key Collector значно дешевше, ніж в сервісах. Головний мінус в тому, що вам самостійно доведеться займатися проксі-серверами, антікапчі і т.д. Вищезазначені сервіси все це роблять за вас, але беруть за це пристойну суму грошей.

KeyAssort

KeyAssort - дуже потужна програма для кластеризації семантичного ядра. Вона платна, але ось для роботи необхідно мати або придбати xml-ліміти «Яндекса», які обходяться значно дешевше, ніж ціни в сервісах. У KeyAssort є досить гнучкі настройки, які дозволяють отримати дуже хороший результат. Докладніше про програму можна прочитати в окремій статті .

Я не став розповідати про інших сервісах, їх насправді багато. Подібні інструменти сьогодні впроваджують багато, ну а який вибрати - особиста справа кожного. Я вважаю за краще користуватися вузькоспеціалізованими продуктами, тому мені зручніше працювати з KeyAssort. Але комусь більше підійде сервіс, який ще й перевірить позиції, збере ключі і т.д.

Якщо у вас великий проект, в якому дуже багато ключових фраз, то робити його без кластеризації семантичного ядра буде дуже великою помилкою. Просто тому, що ваші конкуренти обов'язково зроблять це. Крім того, якщо у вас вже є працюючий сайт, для нього все одно можна зробити кластеризацию. Це допоможе виявити ключові слова, які ви пропустили, і переглянути якість контенту. Іноді досить просто написати одну статтю або створити окремий розділ, а не купувати посилання, намагаючись просунути пошуковий запит, який виявився в невдалому кластері.