Донецкий техникум промышленной автоматики

Китайський iPhone X за $ 100 виявився не гірша за оригінал

Підробка iPhone X виявилася неймовірно високої якості.

Фото: Yahoo Finance

Заповзятливі умільці з Китаю переосмислили політику підроблення топових смартфонів і почали випуск моделей настільки якісних, що від оригіналу їх відрізнить тільки експерт, повідомляє ресурс Motherboard.

Раніше китайські фабрики займалися грубою підробкою, додаючи в "китайський iPhone" три SIM-карти, антену, і зовсім не вважали за потрібне про якість, сподіваючись, що неуважний покупець не відрізнить такі вироби від оригіналу.

З початку літа на прилавках магазинів почали з'являтися недорогі моделі iPhone X. Причому настільки якісні, що відрізнити їх від справжніх виявилося не так-то просто.

Упаковка теж відповідає оригіналу

Motherboard

Редактор сайту Motherboard придбав такий iPhone X всього за $ 100. На подив чоловіка, смартфон виявився майже повною копією оригіналу. Однак підробку видали трохи більше товсті рамки екрану.

Найбільш дивною стороною дешевого iPhone X виявився вельми якісно відтворений інтерфейс, який на перший погляд виглядає немов справжня iOS: робочий стіл, перемальовані іконки, плавність роботи самої операційної системи і навіть робоча функція FaceID, реалізована програмним методом.

Підробку видало наявність магазину додатків Google Play від Android, замість Apple App Store.

Оболонку важко відрізнити від справжньої iOS

Motherboard

Також замість "подкаст" використовується додаток YouTube, замість "Здоров'я" - незрозуміла програма-заглушка. Хоча варто відзначити хорошу роботу по перемальовуванні "Настройок" і "Пошти" - вони виявилися максимально наближені до своїх аналогів на iOS.

Смартфон передали експертам з безпеки з Trail of Bits. При детальному вивченні з'ясувалося, що китайський iPhone X забитий прихованими шкідливими програмами і бекдор.

Наприклад, додатки "Компаса", "Акцій" і "Часів" мають роздільну здатність на доступ до листування, а підроблений браузер Safari використовує бекдор, який дозволяє віддалено виконувати на пристрої шкідливий код.

Функціонал і додатки виявилися на високій якості, але вони несуть в собі приховану загрозу

Motherboard

Якщо власник введе на такому смартфоні свої особисті дані, паролі, дані кредитних карт, то вони відразу ж будуть передані смартфоном в руки хакерів, які створили підроблену iOS.

Вердикт редакції Motherboard такий: тримайтеся від підробок iPhone подалі.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: AppleInsider