Донецкий техникум промышленной автоматики

Кіберзлочинці використовують відкритий Wi-Fi, щоб красти гроші і дані

У кіберзлочинців є свої способи знайти нас, де б ми не знаходилися. Щоб вкрасти банківські дані користувачів, зловмисники часто використовують громадський Wi-Fi. Мандрівники дуже часто потрапляють в цю пастку, тому що відкритий Wi-Fi для них - часто єдина можливість підключитися до Інтернету. У кіберзлочинців є свої способи знайти нас, де б ми не знаходилися

Багато хто думає, що безкоштовний Wi-Fi десь в кафе або в аеропорту, до якого щодня підключаються сотні і тисячі відвідувачів, цілком безпечний. На жаль, це не так, проте 82% опитаних нами людей користувалися відкритими Wi-Fi-мережами в подорожах.

«Лабораторія Касперського» опитала 11 850 осіб з 23 країн , Хоча б раз побували за кордоном за останній рік. Як виявилося, в поїздці ми часто забуваємо про правила безпеки і за всяку ціну підключаємося до першої ж попалася точці - просто тому, що нам хочеться або дуже треба. А це небезпечно .

У відпустці мало хто готовий відмовити собі в спілкуванні в соціальних мережах, інтернет-з'єднання, публікації фотографій та інших перевагах цифрового світу. При цьому люди часто не замислюються, що використовується ними підключення ніяк не захищене, і довіряють йому найдорожче.

61% опитаних заходять в інтернет-банкінг через громадський Wi-Fi, 55% роблять покупки онлайн, і майже половина (46%) відвідують конфіденційні веб-сайти. Саме в цей момент злочинці можуть вкрасти у мандрівників особисті дані і гроші.

Кожен п'ятий опитаний зізнався, що залишав свої гаджети у консьєржа в готелі або ж давав їх незнайомцям, щоб сфотографуватися, наприклад, поруч з визначними пам'ятками.

Це цілком зрозуміло - кожен другий мандрівник так часто користується смартфоном як камерою або картою міста, що часом забуває: в ньому зберігається ще й конфіденційна інформація, така як логіни і паролі від мобільного банку, особисте листування та персональні дані.

Так, ми їдемо у відпустку відпочивати, а у відрядження - працювати. Але не можна дозволяти собі розслабитися (або, навпаки, зосередитися на завданнях) настільки, щоб начисто забути про кіберзлочинців. За нашими даними, під час поїздки практично кожен п'ятий ставав жертвою інтернет-шахраїв; при цьому кожен десятий попадався, здійснюючи покупки онлайн, 6% постраждали, користуючись онлайн-банками, а 7% заражалися через електронну пошту.

У поїздці люди найчастіше бояться якихось фізичних неприємностей - пограбування або кишенькової крадіжки, а про кібербезпеки, на жаль, забувають. Через це мандрівники частіше розлучаються з особистими даними і електронними грошима, ніж з готівкою. Тому рекомендуємо вам бути пильними і встановити антивіруси і на телефон, і на ноутбук (і на планшет теж, так).

Безкоштовний Kaspersky Internet Security для Android відмінно впорається із захистом ваших мобільних гаджетів, а Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв здатний убезпечити цілий домашній зоопарк - від смартфонів і планшетів до ноутбуків і настільних комп'ютерів.