Донецкий техникум промышленной автоматики

Кіберполіції розробила рекомендації по відновленню даних на заражених вірусом Petya.A комп'ютерах

Експерти розповіли про шанси відновити доступ до операційної системи / фото facebook.com/vstyran

Кіберполіції розробила інструкцію з відновлення доступу до операційної системи для користувачів, комп'ютери яких піддалися атаці вірусу "Petya.A".

Про це йдеться в повідомленні департаменту кіберполіції НПУ. За словами експертів, шанс відновити інформацію в комп'ютері є в двох випадках.

"У процесі дослідження вірусу" Petya "і його шкідливої ​​дії на комп'ютери виявлено кілька варіантів його втручання. Перший - комп'ютери заражені і зашифровані (система повністю скомпрометована), відновлення змісту вимагає знання закритого ключа. Другий - комп'ютери заражені, частково зашифровані, система почала процес шифрування, але зовнішні фактори припинили процес шифрування. Третій - комп'ютери заражені, але при цьому процес шифрування таблиці MFT ще не почався ", - йдеться в повідомленні.

Читайте також Омелян: кібератака була тестової, хотіли виявити слабкі місця цифровий інфраструктури

Відзначається, що в разі першого сценарію поки не встановлено спосіб, який гарантовано проводить розшифровку даних. Вирішенням цього питання спільно займаються фахівці Департаменту кіберполіції, СБУ, ДССТЗІ, вітчизняних і міжнародних ІТ-компаній.

«У той же час, в двох останніх випадках є шанс відновити інформацію, що знаходиться в комп'ютері, оскільки таблиця розмітки MFT не порушена або порушена частково, а це значить, що, відновивши завантажувальний сектор MBR системи, машина запускається і може працювати», - підкреслили в кіберполіції.

Експерти кіберполіції розробили детальні рекомендації для відновлення доступу до ураженої вірусом операційній системі за умови, якщо процес шифрування виконується, але зовнішні фактори (наприклад відключення живлення і т. п) припинили процес шифрування; або якщо процес шифрування таблиці MFT ще не почався через фактори, що не залежать від користувача (збій в роботі вірусу, реакція антивірусного ПО на дії вірусу тощо).

Як повідомляв УНІАН, 27 червня українські банки, енергетичні компанії, державні інтернет-ресурси і локальні мережі, українські медіа та інші великі підприємства зазнали масованої хакерської атаки , Яка поширює вірус Petya.A, який блокує роботу комп'ютерні системи.

Вірус поширюється також в Росії, Англії, Індії та інших країнах Європи і Азії. Вірус Petya.А шифрує дані на комп'ютері та вимагає викуп. Фахівці з комп'ютерної безпеки радять нічого не платити - ніяких ключів після виплати грошей власники заражених комп'ютерів не отримують.

Глава Глобальної програми Організації Об'єднаних Націй по кіберзлочинності Ніл Уолш заявив, що слідчі досі не можуть встановити ініціаторів останньої глобальної кібератаки, але стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їх дій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter