Донецкий техникум промышленной автоматики

Кейс - як зняти Баден Баден | Сайт під Баден Баден фільтр Яндекса

 1. характеристики фільтра
 2. Приклад накладення фільтра
 3. приклад 1
 4. приклад 2
 5. методи виходу
 6. Як я вийшов з під фільтра
 7. резюме

Привіт друзі! Раніше я вже докладно писав про фільтр Яндекс за переоптімізірованние тексти - Баден-Баден і навіть дав рекомендації щодо виходу , Сьогодні ж я на живому прикладі розберу вихід з під цього фільтра, що було зроблено, які були проблеми і скільки часу це відняло.

характеристики фільтра

Основна причина попадання під фільтр говноSEOтексти. Про як, ввів новий термін. У загальному вигляді це статті з ключами «слон Москва купити» і багатьма іншими подібними (а якщо більше науково, то спам в біграмммах, триграм, заголовках і висока водність). Сьогодні з ключами працюють вже зовсім інакше і навіть якщо частина ключового слова знаходиться на початку тексту, а інша частина в кінці - ключ буде зарахований, але про це я вже готую велику статтю-керівництво.

Ще однією причиною накладення фільтра може служити спам ключовими словами в заголовках, особливо H1 і автогенерація на категоріях магазину по масці, по незграбною масці!

Важливо розуміти, що цей фільтр накладається саме на текстову складову сторінок, тобто ні перелинковка, ні зовнішні посилання, ні внутрішня оптимізація не мають жодного впливу, тільки тексти! Сторінки не випадають з індексу і трафік не блокується повністю, ТИЦ ніяк не змінюється. Єдино що спостерігається - втрата близько 20 позицій по 99% запитів при хостової Бадені і локальні ураження сторінок при фільтрі посторінково (такий вид виявити і вилікувати, як не дивно, складніше).

Приклад накладення фільтра

У статті про Баден я говорив, що даний фільтр ділять на 2 великі групи - посторінковий і хостової. Постранічний фільтр накладається на окремо взяті сторінки сайту і виглядає це в вигляді впевненого провалу трафіку переходів з окремо взятих сторінок (саме з окремих сторінок, а не загальний графік відвідуваності сайту), який починається навесні 2017, ось кілька прикладів:

приклад 1

приклад 1

приклад 2

приклад 2

Хостової санкції накладаються на весь сайт цілком в разі, якщо у сайту багато переспамленних сторінок. Це стандартна практика для комерційного проекту, коли більшість статей писалося в рамках однотипного ТЗ копірайтеру без підстроювання його параметрів під медіану ТОП'а. Характерна особливість хостового фільтра - вказівка ​​фатальної помилки в Яндекс вебмастер:

Характерна особливість хостового фільтра - вказівка ​​фатальної помилки в Яндекс вебмастер:

І різке просідання всіх запитів у видачі, крім вітальних приблизно на 20 пунктів:

І різке просідання всіх запитів у видачі, крім вітальних приблизно на 20 пунктів:

методи виходу

Метод виходу всього один - позбутися від спамних текстів. Хтось закриває їх в noindex (не завжди працює), хтось переписує, а хтось фізично видаляє з сайту, причому тут є ряд нюансів і уявних страхів.

Основний страх власника сайту полягає в тому, що якщо ресурс давно просувався методами сео і на нього було написано безліч текстів, завдяки яким він довгий час перебував в ТОП 10, то після видалення всіх текстів сайт хоч і вийде з під фільтра, але позиції вже не будуть колишніми. Насправді це саме тарган, тому що ті сео статті, які працювали 2 роки тому і навіть рік тому в сегменті комерційних сайтів сьогодні вже надають набагато менший вплив і що з такими текстами, що без них - різниці в ранжируванні не буде. Стосовно до Баден-Баден це говорить про можливість повністю відновити позиції, відмовившись від текстів.

Якщо ми говоримо про посторінкових санкції, то насамперед необхідно знайти уражені сторінки і далі діяти за обставинами. Якщо у нас інформаційний проект - однозначно збирати заново семантику, готуємо нове ТЗ і пишемо новий текст.

Якщо Баден посторінковий, а сайт комерційний алгоритм буде аналогічний.

Якщо ж фільтр хостової, а у вас інформаційний проект - тут вам не пощастило, м'яко кажучи.

Ну а якщо інтернет магазин - найоптимальніший шлях - вирізати з шаблонів категорій висновок тексту, паралельно з цим розгорнувши копію сайту з активним кодом виведення на піддомені і закрити його від індексації, що і було зроблено в моєму випадку. Нижче розберемо приклад більш детальну інформацію!

Сам фільтр не особливо складний і проблемний, рівно як і Минусинськ і АГС. З кожного можна вибратися на протязі одного, максимум двох місяців. За всю історію я пам'ятаю тільки 3 дійсно противних фільтра: фільтр за накрутку поведінкових (тримає близько півроку), noname (запаришся вичищати сайт) і афіліат фільтр (тут все зовсім сумно).

Про фільтри Минусинськ і Санта-Барбара від Яндекс докладніше можна дізнатися тут . Так само корисно ознайомитися з пошуковими алгоритмами Гугл і Яндекс, їх еволюцією і впливом на просування сайту у видачі.

Як я вийшов з під фільтра

Алгоритм дій був наступним. В один прекрасний день виявили різке просідання більшості позицій і падіння трафіку з Яндекс:

В один прекрасний день виявили різке просідання більшості позицій і падіння трафіку з Яндекс:

Далі, в «Яндекс.Вебмайстер» красувалося відповідне повідомлення:

Всі симптоми на обличчя, проблема визначена, пора діяти! Вивести проект було не важко:

 1. З шаблону категорій вирізали тексти. Сам ресурс повністю скопіювали і винесли на піддомен, який наглухо закрили від індексації за допомогою meta robots (про Роботс можна почитати тут ). Сайт на піддомені потрібен для оперативного доступу до текстів при необхідності рерайта.
 2. Натиснули на кнопку в «Яндекс.Вебмайстер» про те, що порушення усунуто
 3. Написали на підтримку Яндекс
 4. Прискорили переіндексацію сторінок категорій
 5. Через 2 тижні знову написали в Яндекс, фахівці підтримки просили чекати
 6. Через 30 днів з'явилася кнопка повторної переподачі повідомлення про усунення проблем, але санкції так і не були зняті, накатали велике лист в Яндекс з скріншот і описом того, що всі тексти фізично вилучені
 7. Фільтр зняли! Причому поза апдейта пошукової системи! На все про все пішло трохи більше 40 днів

Ось як це виглядає:

Ось як це виглядає:

резюме

Вийти з під Бадена легко, головне знати чіткий алгоритм дій і не соромитися писати Платон (служба підтримки Яндекс). До нових зустрічей, підписуйтесь на оновлення блогу . У цьому місяці планую завершити величезну керівництво з підготовки найбільш потужного seo тексту в 2017 році, яка не суперечить сучасним алгоритмам обох ПС.