Донецкий техникум промышленной автоматики

Йод в продуктах

На перший погляд може здатися, що йод не грає особливої ​​ролі для здоров'я людини, однак це не так. Їжа, багата йодом, забезпечує щитовидну залозу здатністю управляти метаболізмом, детоксикацією, а також клітинним ростом і розвитком. Нестача йоду в організмі може привести до небажаних наслідків: хронічної втоми, зниження імунітету, збільшення маси тіла, уповільнення метаболізму і депресії. На перший погляд може здатися, що йод не грає особливої ​​ролі для здоров'я людини, однак це не так

Джерело: pixabay.com/ru/%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B6%D0%B

Відчуваючи нестачу цього мінералу, ви не зможете похвалитися здоровими зубами, чистою шкірою, блискучим волоссям і міцними нігтями. На щастя заповнити його можна за допомогою простих продуктів харчування, якщо звичайно його рівень не впав в організмі до критичного мінімуму, тоді без аптечних засобів не обійтися. Ну а для того, щоб підтримувати його рівень в необхідних межах, досить включити в раціон кілька продуктів, які не тільки скрасять повсякденне меню, але і подарують бажане здоров'я.
Всім відомо, що найбільше йоду міститься в морських продуктах. Особливо високим вмістом можуть похвалитися водорості . Одна порція може забезпечити добову норму цього мінералу. Найбільше йоду в бурих водоростях, всього в одній столовій ложці міститься близько двох тисяч мікрограмів цього мінералу. За ними слідують водорості комбу, близько однієї тисячі чотирьохсот п'ятдесяти мікрограмів в одній столовій ложці. Найменше йоду містять водорості вакаме, в столовій ложці всього близько вісімдесяти мікрограмів.
Відчуваючи нестачу цього мінералу, ви не зможете похвалитися здоровими зубами, чистою шкірою, блискучим волоссям і міцними нігтями

Джерело: pixabay.com/ru/%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D1%8E%D1%8

Дивно, але натуральний йогурт також може поповнити рівень йоду в організмі, а все завдяки пробіотиків. З'їдаючи чашку натурального домашнього йогурту, ви поповните свій організм йодом на 90 мкг, крім того, забезпечите правильну роботу травної системи, поповните запаси кальцію і забезпечите красу шкіри і волосся.
Ще одним джерелом йоду є журавлина , В ста грамах ягід міститься близько чотирьохсот мкг мінералу. Для того щоб витягти з журавлини більше користі, її слід вживати в свіжому вигляді, додавати її в чай ​​або вичавлювати сік. Однак магазинні аналоги журавлинного соку користі не принесуть, так як вони піддавалися обробці і містять величезну кількість цукру.
Заповнити запаси можна і за допомогою сиру і картоплі. В тридцяти грамах натурального сиру міститься 10-15 мкг, а ще кальцій, повноцінний білок і вітаміни групи В. Причому користі більше в сирах з козячого молока, незважаючи на високу жирність. Не варто нехтувати й іншими молочними продуктами, всі вони здатні забезпечити організм цим корисним речовиною.
Дивно, але натуральний йогурт також може поповнити рівень йоду в організмі, а все завдяки пробіотиків

Джерело: pixabay.com/ru/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D0%BA%D0%B2%D0%B

Ну а для того, щоб витягти корисний йод з картоплі його слід правильно приготувати. Смажений продукт користі не принесе, тільки зайві кілограми, а ось запечена картопля в мундирі зовсім інша справа. В одному, середніх розмірів картоплі міститься близько шістдесяти мкг йоду, а також калій і магній.
Морепродукти, спаржа, шпинат , Квасоля, гриби, свіжа капуста, груші і персики, всі ці продукти забезпечать вас корисними мінералами і вітамінами, до того ж вони зроблять ваш раціон більш барвистим і смачним. Але найпростіший спосіб заповнити запаси йоду в організмі, це замінити звичайну сіль йодованої. Однак варто попередити, що додавати її в консерви не можна, так ви просто зіпсуєте продукти.
Як вже говорилося, аптечні засоби також відмінно впораються з поставленим завданням, але бігти в аптеку не варто. Перед тим, як почати їх вживання, необхідно проконсультуватися з лікарем