Донецкий техникум промышленной автоматики

iTunes Match: секрети і враження | Світ ПК | Видавництво «Відкриті системи»

 1. iTunes Match: секрети і враження Dan Moren. Hands_on_with_itunes_match. macworld.com Lex Friedman....
 2. iTunes Match: секрети і враження

iTunes Match: секрети і враження

Dan Moren. Hands_on_with_itunes_match. macworld.com
Lex Friedman. Secrets_of_itunes_match. macworld.com

Мабуть, жодна зі складових сервісу Apple iCloud не викликає такого інтересу, як iTunes Match. Це обумовлено цілою низкою чинників: домінуванням музичного магазину Apple в галузі, наявністю в iTunes Match вбудованих засобів підтримки системи бібліотечного пошуку та порівняння треків, а також інтеграцією цього компонента з усіма пристроями Apple. Але головне полягає в тому, що ідея отримання постійного доступу до музики знайшла найширший відгук у серцях користувачів.

Що це таке?
Сервіс iTunes Match дозволяє прослуховувати різну музику з вашої бібліотеки iTunes на будь-яких пристроях компанії Apple. Всі треки з бібліотеки iTunes завантажуються на будь-які стаціонарні комп'ютери або портативні пристрої, що функціонують під управлінням iOS. Сервіс iTunes Match є платним доповненням до мережевого сервісу Apple iCloud. Доступ до нього протягом року коштує 25 дол. Оплата проводиться через обліковий запис iTunes, і в цьому немає нічого несподіваного.

Для активації сервісу використовується ваш Apple ID
Для активації сервісу використовується ваш Apple ID

Та все це стосується iTunes, а як щодо Match? Замість того щоб переносити в хмару все раніше завантажені треки (як це роблять конкуруючі сервіси Google і Amazon), iTunes сканує вашу бібліотеку і порівнює знаходяться там музичні композиції з каталогом iTunes Store. Якщо трек з піснею з вашої бібліотеки вдасться знайти в iTunes Store, музичний файл, що зберігається на вашому комп'ютері, що не буде переноситися в хмару, що заощадить вам час і трафік.
Цілком можливо, що для деяких треків з вашої бібліотеки аналогів в iTunes Store знайти не вдасться. В цьому випадку iTunes завантажить відсутні файли в хмару. Сумарна ємність зберігання, що надається iCloud кожному користувачеві (як для знайдених, так і для незнайдених файлів), становить 5 Гбайт.
Крім того, у iTunes Match є певні обмеження. Багато меломанів уже помітили, що якщо бібліотека містить більше 25 тис. Пісень, що не були придбані в iTunes Store, оформити підписку на послуги iTunes Match без проведення додаткових маніпуляцій не вийде.

Установка iTunes Match
Для установки iTunes Match знадобиться додаток iTunes 10.5.1 або його пізніша версія. Клацніть на бічній панелі iTunes на елементі iTunes Match (або виберіть пункт Store / Turn On iTunes Match). У відповідь на запит введіть свій ідентифікатор Apple ID і пароль.

Річна підписка на iTunes Match оформляється через iTunes
Річна підписка на iTunes Match оформляється через iTunes

Після активації iTunes Match програма почне перегляд вашої бібліотеки. Ця процедура - як і подальша завантаження нерозпізнаних треків - зажадає якогось часу. Врахуйте, що не можна одночасно запускати процедуру Match на декількох комп'ютерах, і тому не варто намагатися обробляти треки на другому комп'ютері, поки перший закінчить цю операцію.
Після того як завершиться процедура сканування і завантаження, поруч з елементом Music на бічній панелі iTunes з'явиться значок хмари, а до бібліотеки буде додана нова колонка з таким же значком в заголовку. Біля пісень, що зберігаються в Інтернеті, в цій колонці буде стояти маленький значок, що символізує завантаження з хмари.
Ви можете вивести на екран колонку iCloud Status. Для цього клацніть правою кнопкою миші на заголовку таблиці або перейдіть в меню View / View Options і виберіть iCloud Status. У новій колонці міститься інформація про стан треку (пройшов процедуру порівняння, очікує порівняння, являє собою дублікат знайденої пісні, які не розпізнано, був вилучений з одного з пристроїв або куплений в магазині iTunes Store).
Якщо пісні завантажуються з iTunes Match на комп'ютер, їх реквізит Kind матиме значення Matched AAC. Справа в тому, що всі знайдені треки iTunes Match замінює високоякісними файлами в форматі AAC з бітрейтом 256 Кбіт / с. У метадані файлу буде поміщено назву вашого профілю.

Щоб активувати iTunes Match на пристрої iOS,  перейдіть в меню Settings / Music
Щоб активувати iTunes Match на пристрої iOS,
перейдіть в меню Settings / Music.

Реальну корисність iTunes Match ви зможете оцінити, активувавши сервіс на пристроях iOS. Для цього перейдіть в меню Settings / Music і встановіть перемикач iTunes Match в положення On. Незважаючи на те що iOS попереджає про заміну музичної бібліотеки, всі треки, вже зберігаються на пристрої (синхронізовані через iTunes), так на ньому і залишаться. (В разі відключення iTunes Match ці композиції також потрібно залишити в первозданному вигляді).

Музику можна відтворювати на будь-якому пристрої
Музику можна відтворювати на будь-якому пристрої

Після включення iTunes Match вся музика, яку ви придбали в iTunes Store, автоматично стане доступна для відтворення на всіх пристроях, незалежно від того, чи перебуває вона на них фізично. Для того щоб приховати куплену пісню, відкрийте додаток iTunes Store на пристрої під управлінням iOS, перейдіть на вкладку Purchased і за допомогою Swipe перекресліть назву альбому, виконавця або трек. На екрані відобразиться кнопка Hide, яка допоможе приховати композицію.
Щоб виконати те ж саме на комп'ютері, відкрийте додаток iTunes Store, виберіть параметр Purchased, виділіть будь-яку пісню і клацніть на значку X, який з'явиться поруч з нею. Щоб знову відобразити приховані покупки, перейдіть до параметрів настройки облікового запису, в розділі Cloud виберіть iTunes і клацніть на елементі View Hidden Purchases. Потім вкажіть, які пісні треба відображати на екрані.

Як цим користуватися?
Поруч з треками, які не зберігаються на пристрої, розміщена кнопка, натиснувши яку, ви ініціюєте завантаження пісні. Слід зауважити, що у треків, що зберігаються в хмарі, між вибором пісні і початком її відтворення виникає невелика затримка. В іншому ж все відбувається точно так само, як і з треками, розміщеними безпосередньо на пристрої. Підтримуються операції пошуку, сортування, перегляду по альбому і виконавцю, перетягування пісень в плейлист і навіть пошук схожих пісень за допомогою функції Genius.
По суті, ініціювання програвання розпізнаних треків в iTunes виливається в їх завантаження і відтворення в потоковому режимі. При цьому в наступний раз завантажувати пісню вже не знадобиться. На iPhone і iPad з підтримкою 3G додаток iTunes Match налаштовується таким чином, щоб музика завантажувалася або через інтерфейс Wi-Fi, або по мережах 3G. У другому варіанті потрібно відкрити меню Settings / Store і встановити параметр Use Cellular Data. Якщо спробувати отримати доступ до треку через мережу 3G без попередньої активізації цієї функції, на екрані з'явиться повідомлення про помилку з зазначенням включити режим передачі даних в стільникових мережах.
Якщо ви хочете слухати музику без підключення до мережі, можна відразу завантажити треки на пристрій. Доторкніться до значка завантаження, розташованого поруч з будь-піснею, виконавцем або альбомом, і iTunes Match автоматично почне передавати музику на комп'ютер. Можна відразу зазначити кілька пісень, утримуючи клавішу Control, а потім натиснути Download. Якщо в якийсь момент вам знадобиться звільнити на пристрої додатковий простір, можете видалити пісні з бібліотеки. Для цього позначте видаляються треки і натисніть в iTunes кнопку Delete.
У тих випадках, коли доступ до бібліотеки відсутня (наприклад, під час тривалого авіаперельоту), можна налаштувати пристрій iOS таким чином, щоб відображалися лише треки, що зберігаються безпосередньо на ньому. Для цього відкрийте категорію Settings / Music і переведіть перемикач Show All Music в положення Off. Щоб отримати той же ефект на комп'ютері, встановіть параметр View / Hide Music Not On This Computer.
Оскільки iTunes здійснює синхронізацію музичної бібліотеки, будь-які листи відтворення синхронізуються на кожному з пристроїв. Існуючі списки для відтворення на вашому пристрої будуть видалені. Будь-які зміни, внесені в плейлисти, миттєво синхронізуються на всіх пристроях. Списки для відтворення, в яких містяться немузичні файли (голосові замітки, цифрові буклети і т.д.), не буде синхронізовано.
Хоча в даний час iTunes Match синхронізує тільки музику - про подкастах, рінгтонах, аудиокнигах, телевізійних шоу, фільмах і електронних книгах мова поки не йде, в перспективі можлива синхронізація між пристроями музичного відео, а також його завантаження і відтворення.

Секрети iTunes Match
Завантажені пісні автоматично видаляються для звільнення додаткового простору
Під час відтворення пісні на пристрої з операційною системою iOS, яка підтримує iTunes Match, музична композиція поміщається в буферну пам'ять. Таким чином, якщо ви сьогодні прослухали на своєму iPhone трек Je Suis Rick Springfield Джонатана Коултон, завтра завантажувати його повторно вже не доведеться.
Одне з важливих переваг iTunes Match полягає в тому, що можна залишати вільний простір на пристрої iOS, і не переносити в процесі синхронізації всю бібліотеку повністю. Після підключення до сервісу iTunes Match пристрій iOS через деякий час автоматично прибере раніше завантажені пісні. Першими видаляються найстаріші треки і пісні, які відтворюються найрідше. Треки можна видаляти з пристрою і вручну (при цьому вони зберігаються в iCloud, а кілька мегабайт на пристрої звільняються), але в загальному випадку це не є обов'язковим. Про видалення рідко відтворюваних і старих композицій ваш пристрій подбає автоматично.
Деякі пісні не розпізнаються додатком iTunes Match, але ці обмеження можна обійти
Сервіс iTunes Match не розпізнає зовсім короткі пісні і пісні, закодовані з дуже низьким бітрейтом. Всі вони позначаються як Not Eligible. (Щоб знайти нерозпізнані iTunes Match треки, створіть список Smart Playlist, у якого параметр iCloud Status має значення Ineligible, а параметр Media Kind - значення Music). Поки не вдалося домогтися від iTunes Match розпізнавання пісень тривалістю менше 5 с. А ось обмеження для мелодій з низьким бітрейтом можна обійти.
Клацніть по нерозпізнаної пісні мишею, утримуючи клавішу (або клацніть по ній правою кнопкою), і виберіть з контекстного меню пункт Create AAC Version. Додаток iTunes перекодує обраний трек з більш високим бітрейтом. Зрозуміло, якість пісні в результаті не покращиться, але iTunes Match, побачивши більш високий бітрейт, визнає її придатною для порівняння. Клацніть на новій версії треку мишею, утримуючи клавішу, виберіть з контекстного меню пункт Add to iCloud, після чого видаліть із хмари стару версію.
iTunes Match пропонує пісні без цифрового захисту, але вони містять посилання на ваші персональні дані
За допомогою iTunes Match ви можете обміняти наявні у вас пісні на версії з більш високим бітрейтом. І на ці версії не будуть накладатися обмеження, пов'язані з управління цифровими правами. Але, дорогий читачу, перш ніж приступати до поширення цих якісних записів зі знятою захистом через Інтернет, я б порадив вам двічі подумати. Адже все, що завантажується через iTunes Match (як і при покупках через iTunes Store), містить посилання на ваше добре ім'я.

Версії треків, пропоновані iTunes Match, не мають коштів  цифрового захисту, але в них містяться посилання на ваші  персональні дані
Версії треків, пропоновані iTunes Match, не мають коштів
цифрового захисту, але в них містяться посилання на ваші
персональні дані

Клацніть мишею в iTunes на завантаженому з iCloud треку і виберіть File-> Get Info. У метаданих пісні ви побачите своє ім'я та адресу електронної пошти, вказану в iTunes. А тепер подумайте, чи є резон ділитися новою версією треку Stacy's Mom поліпшеної якості з спільнотою Інтернету? Копія пісні із зазначенням вашого імені і адреси електронної пошти напевно спливе в якихось файлообмінних мережах, ставши об'єктом пильної уваги групи Fountains of Wayne (або звукозаписної компанії, що випускає її альбоми, або юристів цієї звукозаписної компанії).
Можна, звичайно, видалити свої персональні відомості із записів, і в цьому немає нічого протизаконного. Для цього існує безліч різних способів (наприклад, конвертація пісні в інший файл AAC з бітрейтом 256 Кбіт / с). Але ми сподіваємося, що ви не будете так чинити, потураючи поширенню музики нечесними і незаконними шляхами.
У тому, що деякі пісні завантажуються на сервер нерозпізнаними, немає вашої провини
Коли iTunes Match знаходить іншу версію наявної у вас пісні на серверах Apple, про її перенесення з пристрою в хмару можна не турбуватися; у Apple вже є високоякісна, добре закодована копія. Якщо ж пісні не знайдено, на сервер завантажується ваш варіант.
А тепер дозволимо собі звернутися до шанувальників творчості Beatles. Перевіривши в iTunes альбом Abbey Road, ви помітите, що всі пісні мають позначку Matched, крім однієї: She Came In Through The Bathroom Window. Не хотілося б приплітати сюди потойбічні сили, але, за спостереженнями редакторів Macworld і наших друзів, програма з невідомих причин майже ніколи не знаходить у себе цей трек, поки ви не купите його в iTunes Store. (Лише одного разу в наших експериментах була успішно розпізнає копія, зроблена з подарункового набору Beatles.) Те ж саме відбувалося і з піснями інших виконавців. Одні треки альбому розпізнавалися, інші - ні. Оскільки найчастіше складнощі виникали з однією і тією ж піснею, думаємо, що відповідь треба шукати на стороні Apple.

iTunes Match: секрети і враження

Dan Moren. Hands_on_with_itunes_match. macworld.com
Lex Friedman. Secrets_of_itunes_match. macworld.com

Мабуть, жодна зі складових сервісу Apple iCloud не викликає такого інтересу, як iTunes Match. Це обумовлено цілою низкою чинників: домінуванням музичного магазину Apple в галузі, наявністю в iTunes Match вбудованих засобів підтримки системи бібліотечного пошуку та порівняння треків, а також інтеграцією цього компонента з усіма пристроями Apple. Але головне полягає в тому, що ідея отримання постійного доступу до музики знайшла найширший відгук у серцях користувачів.

Що це таке?
Сервіс iTunes Match дозволяє прослуховувати різну музику з вашої бібліотеки iTunes на будь-яких пристроях компанії Apple. Всі треки з бібліотеки iTunes завантажуються на будь-які стаціонарні комп'ютери або портативні пристрої, що функціонують під управлінням iOS. Сервіс iTunes Match є платним доповненням до мережевого сервісу Apple iCloud. Доступ до нього протягом року коштує 25 дол. Оплата проводиться через обліковий запис iTunes, і в цьому немає нічого несподіваного.

Для активації сервісу використовується ваш Apple ID
Для активації сервісу використовується ваш Apple ID

Та все це стосується iTunes, а як щодо Match? Замість того щоб переносити в хмару все раніше завантажені треки (як це роблять конкуруючі сервіси Google і Amazon), iTunes сканує вашу бібліотеку і порівнює знаходяться там музичні композиції з каталогом iTunes Store. Якщо трек з піснею з вашої бібліотеки вдасться знайти в iTunes Store, музичний файл, що зберігається на вашому комп'ютері, що не буде переноситися в хмару, що заощадить вам час і трафік.
Цілком можливо, що для деяких треків з вашої бібліотеки аналогів в iTunes Store знайти не вдасться. В цьому випадку iTunes завантажить відсутні файли в хмару. Сумарна ємність зберігання, що надається iCloud кожному користувачеві (як для знайдених, так і для незнайдених файлів), становить 5 Гбайт.
Крім того, у iTunes Match є певні обмеження. Багато меломанів уже помітили, що якщо бібліотека містить більше 25 тис. Пісень, що не були придбані в iTunes Store, оформити підписку на послуги iTunes Match без проведення додаткових маніпуляцій не вийде.

Установка iTunes Match
Для установки iTunes Match знадобиться додаток iTunes 10.5.1 або його пізніша версія. Клацніть на бічній панелі iTunes на елементі iTunes Match (або виберіть пункт Store / Turn On iTunes Match). У відповідь на запит введіть свій ідентифікатор Apple ID і пароль.

Річна підписка на iTunes Match оформляється через iTunes
Річна підписка на iTunes Match оформляється через iTunes

Після активації iTunes Match програма почне перегляд вашої бібліотеки. Ця процедура - як і подальша завантаження нерозпізнаних треків - зажадає якогось часу. Врахуйте, що не можна одночасно запускати процедуру Match на декількох комп'ютерах, і тому не варто намагатися обробляти треки на другому комп'ютері, поки перший закінчить цю операцію.
Після того як завершиться процедура сканування і завантаження, поруч з елементом Music на бічній панелі iTunes з'явиться значок хмари, а до бібліотеки буде додана нова колонка з таким же значком в заголовку. Біля пісень, що зберігаються в Інтернеті, в цій колонці буде стояти маленький значок, що символізує завантаження з хмари.
Ви можете вивести на екран колонку iCloud Status. Для цього клацніть правою кнопкою миші на заголовку таблиці або перейдіть в меню View / View Options і виберіть iCloud Status. У новій колонці міститься інформація про стан треку (пройшов процедуру порівняння, очікує порівняння, являє собою дублікат знайденої пісні, які не розпізнано, був вилучений з одного з пристроїв або куплений в магазині iTunes Store).
Якщо пісні завантажуються з iTunes Match на комп'ютер, їх реквізит Kind матиме значення Matched AAC. Справа в тому, що всі знайдені треки iTunes Match замінює високоякісними файлами в форматі AAC з бітрейтом 256 Кбіт / с. У метадані файлу буде поміщено назву вашого профілю.

Щоб активувати iTunes Match на пристрої iOS,  перейдіть в меню Settings / Music
Щоб активувати iTunes Match на пристрої iOS,
перейдіть в меню Settings / Music.

Реальну корисність iTunes Match ви зможете оцінити, активувавши сервіс на пристроях iOS. Для цього перейдіть в меню Settings / Music і встановіть перемикач iTunes Match в положення On. Незважаючи на те що iOS попереджає про заміну музичної бібліотеки, всі треки, вже зберігаються на пристрої (синхронізовані через iTunes), так на ньому і залишаться. (В разі відключення iTunes Match ці композиції також потрібно залишити в первозданному вигляді).

Музику можна відтворювати на будь-якому пристрої
Музику можна відтворювати на будь-якому пристрої

Після включення iTunes Match вся музика, яку ви придбали в iTunes Store, автоматично стане доступна для відтворення на всіх пристроях, незалежно від того, чи перебуває вона на них фізично. Для того щоб приховати куплену пісню, відкрийте додаток iTunes Store на пристрої під управлінням iOS, перейдіть на вкладку Purchased і за допомогою Swipe перекресліть назву альбому, виконавця або трек. На екрані відобразиться кнопка Hide, яка допоможе приховати композицію.
Щоб виконати те ж саме на комп'ютері, відкрийте додаток iTunes Store, виберіть параметр Purchased, виділіть будь-яку пісню і клацніть на значку X, який з'явиться поруч з нею. Щоб знову відобразити приховані покупки, перейдіть до параметрів настройки облікового запису, в розділі Cloud виберіть iTunes і клацніть на елементі View Hidden Purchases. Потім вкажіть, які пісні треба відображати на екрані.

Як цим користуватися?
Поруч з треками, які не зберігаються на пристрої, розміщена кнопка, натиснувши яку, ви ініціюєте завантаження пісні. Слід зауважити, що у треків, що зберігаються в хмарі, між вибором пісні і початком її відтворення виникає невелика затримка. В іншому ж все відбувається точно так само, як і з треками, розміщеними безпосередньо на пристрої. Підтримуються операції пошуку, сортування, перегляду по альбому і виконавцю, перетягування пісень в плейлист і навіть пошук схожих пісень за допомогою функції Genius.
По суті, ініціювання програвання розпізнаних треків в iTunes виливається в їх завантаження і відтворення в потоковому режимі. При цьому в наступний раз завантажувати пісню вже не знадобиться. На iPhone і iPad з підтримкою 3G додаток iTunes Match налаштовується таким чином, щоб музика завантажувалася або через інтерфейс Wi-Fi, або по мережах 3G. У другому варіанті потрібно відкрити меню Settings / Store і встановити параметр Use Cellular Data. Якщо спробувати отримати доступ до треку через мережу 3G без попередньої активізації цієї функції, на екрані з'явиться повідомлення про помилку з зазначенням включити режим передачі даних в стільникових мережах.
Якщо ви хочете слухати музику без підключення до мережі, можна відразу завантажити треки на пристрій. Доторкніться до значка завантаження, розташованого поруч з будь-піснею, виконавцем або альбомом, і iTunes Match автоматично почне передавати музику на комп'ютер. Можна відразу зазначити кілька пісень, утримуючи клавішу Control, а потім натиснути Download. Якщо в якийсь момент вам знадобиться звільнити на пристрої додатковий простір, можете видалити пісні з бібліотеки. Для цього позначте видаляються треки і натисніть в iTunes кнопку Delete.
У тих випадках, коли доступ до бібліотеки відсутня (наприклад, під час тривалого авіаперельоту), можна налаштувати пристрій iOS таким чином, щоб відображалися лише треки, що зберігаються безпосередньо на ньому. Для цього відкрийте категорію Settings / Music і переведіть перемикач Show All Music в положення Off. Щоб отримати той же ефект на комп'ютері, встановіть параметр View / Hide Music Not On This Computer.
Оскільки iTunes здійснює синхронізацію музичної бібліотеки, будь-які листи відтворення синхронізуються на кожному з пристроїв. Існуючі списки для відтворення на вашому пристрої будуть видалені. Будь-які зміни, внесені в плейлисти, миттєво синхронізуються на всіх пристроях. Списки для відтворення, в яких містяться немузичні файли (голосові замітки, цифрові буклети і т.д.), не буде синхронізовано.
Хоча в даний час iTunes Match синхронізує тільки музику - про подкастах, рінгтонах, аудиокнигах, телевізійних шоу, фільмах і електронних книгах мова поки не йде, в перспективі можлива синхронізація між пристроями музичного відео, а також його завантаження і відтворення.

Секрети iTunes Match
Завантажені пісні автоматично видаляються для звільнення додаткового простору
Під час відтворення пісні на пристрої з операційною системою iOS, яка підтримує iTunes Match, музична композиція поміщається в буферну пам'ять. Таким чином, якщо ви сьогодні прослухали на своєму iPhone трек Je Suis Rick Springfield Джонатана Коултон, завтра завантажувати його повторно вже не доведеться.
Одне з важливих переваг iTunes Match полягає в тому, що можна залишати вільний простір на пристрої iOS, і не переносити в процесі синхронізації всю бібліотеку повністю. Після підключення до сервісу iTunes Match пристрій iOS через деякий час автоматично прибере раніше завантажені пісні. Першими видаляються найстаріші треки і пісні, які відтворюються найрідше. Треки можна видаляти з пристрою і вручну (при цьому вони зберігаються в iCloud, а кілька мегабайт на пристрої звільняються), але в загальному випадку це не є обов'язковим. Про видалення рідко відтворюваних і старих композицій ваш пристрій подбає автоматично.
Деякі пісні не розпізнаються додатком iTunes Match, але ці обмеження можна обійти
Сервіс iTunes Match не розпізнає зовсім короткі пісні і пісні, закодовані з дуже низьким бітрейтом. Всі вони позначаються як Not Eligible. (Щоб знайти нерозпізнані iTunes Match треки, створіть список Smart Playlist, у якого параметр iCloud Status має значення Ineligible, а параметр Media Kind - значення Music). Поки не вдалося домогтися від iTunes Match розпізнавання пісень тривалістю менше 5 с. А ось обмеження для мелодій з низьким бітрейтом можна обійти.
Клацніть по нерозпізнаної пісні мишею, утримуючи клавішу (або клацніть по ній правою кнопкою), і виберіть з контекстного меню пункт Create AAC Version. Додаток iTunes перекодує обраний трек з більш високим бітрейтом. Зрозуміло, якість пісні в результаті не покращиться, але iTunes Match, побачивши більш високий бітрейт, визнає її придатною для порівняння. Клацніть на новій версії треку мишею, утримуючи клавішу, виберіть з контекстного меню пункт Add to iCloud, після чого видаліть із хмари стару версію.
iTunes Match пропонує пісні без цифрового захисту, але вони містять посилання на ваші персональні дані
За допомогою iTunes Match ви можете обміняти наявні у вас пісні на версії з більш високим бітрейтом. І на ці версії не будуть накладатися обмеження, пов'язані з управління цифровими правами. Але, дорогий читачу, перш ніж приступати до поширення цих якісних записів зі знятою захистом через Інтернет, я б порадив вам двічі подумати. Адже все, що завантажується через iTunes Match (як і при покупках через iTunes Store), містить посилання на ваше добре ім'я.

Версії треків, пропоновані iTunes Match, не мають коштів  цифрового захисту, але в них містяться посилання на ваші  персональні дані
Версії треків, пропоновані iTunes Match, не мають коштів
цифрового захисту, але в них містяться посилання на ваші
персональні дані

Клацніть мишею в iTunes на завантаженому з iCloud треку і виберіть File-> Get Info. У метаданих пісні ви побачите своє ім'я та адресу електронної пошти, вказану в iTunes. А тепер подумайте, чи є резон ділитися новою версією треку Stacy's Mom поліпшеної якості з спільнотою Інтернету? Копія пісні із зазначенням вашого імені і адреси електронної пошти напевно спливе в якихось файлообмінних мережах, ставши об'єктом пильної уваги групи Fountains of Wayne (або звукозаписної компанії, що випускає її альбоми, або юристів цієї звукозаписної компанії).
Можна, звичайно, видалити свої персональні відомості із записів, і в цьому немає нічого протизаконного. Для цього існує безліч різних способів (наприклад, конвертація пісні в інший файл AAC з бітрейтом 256 Кбіт / с). Але ми сподіваємося, що ви не будете так чинити, потураючи поширенню музики нечесними і незаконними шляхами.
У тому, що деякі пісні завантажуються на сервер нерозпізнаними, немає вашої провини
Коли iTunes Match знаходить іншу версію наявної у вас пісні на серверах Apple, про її перенесення з пристрою в хмару можна не турбуватися; у Apple вже є високоякісна, добре закодована копія. Якщо ж пісні не знайдено, на сервер завантажується ваш варіант.
А тепер дозволимо собі звернутися до шанувальників творчості Beatles. Перевіривши в iTunes альбом Abbey Road, ви помітите, що всі пісні мають позначку Matched, крім однієї: She Came In Through The Bathroom Window. Не хотілося б приплітати сюди потойбічні сили, але, за спостереженнями редакторів Macworld і наших друзів, програма з невідомих причин майже ніколи не знаходить у себе цей трек, поки ви не купите його в iTunes Store. (Лише одного разу в наших експериментах була успішно розпізнає копія, зроблена з подарункового набору Beatles.) Те ж саме відбувалося і з піснями інших виконавців. Одні треки альбому розпізнавалися, інші - ні. Оскільки найчастіше складнощі виникали з однією і тією ж піснею, думаємо, що відповідь треба шукати на стороні Apple.

iTunes Match: секрети і враження

Dan Moren. Hands_on_with_itunes_match. macworld.com
Lex Friedman. Secrets_of_itunes_match. macworld.com

Мабуть, жодна зі складових сервісу Apple iCloud не викликає такого інтересу, як iTunes Match. Це обумовлено цілою низкою чинників: домінуванням музичного магазину Apple в галузі, наявністю в iTunes Match вбудованих засобів підтримки системи бібліотечного пошуку та порівняння треків, а також інтеграцією цього компонента з усіма пристроями Apple. Але головне полягає в тому, що ідея отримання постійного доступу до музики знайшла найширший відгук у серцях користувачів.

Що це таке?
Сервіс iTunes Match дозволяє прослуховувати різну музику з вашої бібліотеки iTunes на будь-яких пристроях компанії Apple. Всі треки з бібліотеки iTunes завантажуються на будь-які стаціонарні комп'ютери або портативні пристрої, що функціонують під управлінням iOS. Сервіс iTunes Match є платним доповненням до мережевого сервісу Apple iCloud. Доступ до нього протягом року коштує 25 дол. Оплата проводиться через обліковий запис iTunes, і в цьому немає нічого несподіваного.

Для активації сервісу використовується ваш Apple ID
Для активації сервісу використовується ваш Apple ID

Та все це стосується iTunes, а як щодо Match? Замість того щоб переносити в хмару все раніше завантажені треки (як це роблять конкуруючі сервіси Google і Amazon), iTunes сканує вашу бібліотеку і порівнює знаходяться там музичні композиції з каталогом iTunes Store. Якщо трек з піснею з вашої бібліотеки вдасться знайти в iTunes Store, музичний файл, що зберігається на вашому комп'ютері, що не буде переноситися в хмару, що заощадить вам час і трафік.
Цілком можливо, що для деяких треків з вашої бібліотеки аналогів в iTunes Store знайти не вдасться. В цьому випадку iTunes завантажить відсутні файли в хмару. Сумарна ємність зберігання, що надається iCloud кожному користувачеві (як для знайдених, так і для незнайдених файлів), становить 5 Гбайт.
Крім того, у iTunes Match є певні обмеження. Багато меломанів уже помітили, що якщо бібліотека містить більше 25 тис. Пісень, що не були придбані в iTunes Store, оформити підписку на послуги iTunes Match без проведення додаткових маніпуляцій не вийде.

Установка iTunes Match
Для установки iTunes Match знадобиться додаток iTunes 10.5.1 або його пізніша версія. Клацніть на бічній панелі iTunes на елементі iTunes Match (або виберіть пункт Store / Turn On iTunes Match). У відповідь на запит введіть свій ідентифікатор Apple ID і пароль.

Річна підписка на iTunes Match оформляється через iTunes
Річна підписка на iTunes Match оформляється через iTunes

Після активації iTunes Match програма почне перегляд вашої бібліотеки. Ця процедура - як і подальша завантаження нерозпізнаних треків - зажадає якогось часу. Врахуйте, що не можна одночасно запускати процедуру Match на декількох комп'ютерах, і тому не варто намагатися обробляти треки на другому комп'ютері, поки перший закінчить цю операцію.
Після того як завершиться процедура сканування і завантаження, поруч з елементом Music на бічній панелі iTunes з'явиться значок хмари, а до бібліотеки буде додана нова колонка з таким же значком в заголовку. Біля пісень, що зберігаються в Інтернеті, в цій колонці буде стояти маленький значок, що символізує завантаження з хмари.
Ви можете вивести на екран колонку iCloud Status. Для цього клацніть правою кнопкою миші на заголовку таблиці або перейдіть в меню View / View Options і виберіть iCloud Status. У новій колонці міститься інформація про стан треку (пройшов процедуру порівняння, очікує порівняння, являє собою дублікат знайденої пісні, які не розпізнано, був вилучений з одного з пристроїв або куплений в магазині iTunes Store).
Якщо пісні завантажуються з iTunes Match на комп'ютер, їх реквізит Kind матиме значення Matched AAC. Справа в тому, що всі знайдені треки iTunes Match замінює високоякісними файлами в форматі AAC з бітрейтом 256 Кбіт / с. У метадані файлу буде поміщено назву вашого профілю.

Щоб активувати iTunes Match на пристрої iOS,  перейдіть в меню Settings / Music
Щоб активувати iTunes Match на пристрої iOS,
перейдіть в меню Settings / Music.

Реальну корисність iTunes Match ви зможете оцінити, активувавши сервіс на пристроях iOS. Для цього перейдіть в меню Settings / Music і встановіть перемикач iTunes Match в положення On. Незважаючи на те що iOS попереджає про заміну музичної бібліотеки, всі треки, вже зберігаються на пристрої (синхронізовані через iTunes), так на ньому і залишаться. (В разі відключення iTunes Match ці композиції також потрібно залишити в первозданному вигляді).

Музику можна відтворювати на будь-якому пристрої
Музику можна відтворювати на будь-якому пристрої

Після включення iTunes Match вся музика, яку ви придбали в iTunes Store, автоматично стане доступна для відтворення на всіх пристроях, незалежно від того, чи перебуває вона на них фізично. Для того щоб приховати куплену пісню, відкрийте додаток iTunes Store на пристрої під управлінням iOS, перейдіть на вкладку Purchased і за допомогою Swipe перекресліть назву альбому, виконавця або трек. На екрані відобразиться кнопка Hide, яка допоможе приховати композицію.
Щоб виконати те ж саме на комп'ютері, відкрийте додаток iTunes Store, виберіть параметр Purchased, виділіть будь-яку пісню і клацніть на значку X, який з'явиться поруч з нею. Щоб знову відобразити приховані покупки, перейдіть до параметрів настройки облікового запису, в розділі Cloud виберіть iTunes і клацніть на елементі View Hidden Purchases. Потім вкажіть, які пісні треба відображати на екрані.

Як цим користуватися?
Поруч з треками, які не зберігаються на пристрої, розміщена кнопка, натиснувши яку, ви ініціюєте завантаження пісні. Слід зауважити, що у треків, що зберігаються в хмарі, між вибором пісні і початком її відтворення виникає невелика затримка. В іншому ж все відбувається точно так само, як і з треками, розміщеними безпосередньо на пристрої. Підтримуються операції пошуку, сортування, перегляду по альбому і виконавцю, перетягування пісень в плейлист і навіть пошук схожих пісень за допомогою функції Genius.
По суті, ініціювання програвання розпізнаних треків в iTunes виливається в їх завантаження і відтворення в потоковому режимі. При цьому в наступний раз завантажувати пісню вже не знадобиться. На iPhone і iPad з підтримкою 3G додаток iTunes Match налаштовується таким чином, щоб музика завантажувалася або через інтерфейс Wi-Fi, або по мережах 3G. У другому варіанті потрібно відкрити меню Settings / Store і встановити параметр Use Cellular Data. Якщо спробувати отримати доступ до треку через мережу 3G без попередньої активізації цієї функції, на екрані з'явиться повідомлення про помилку з зазначенням включити режим передачі даних в стільникових мережах.
Якщо ви хочете слухати музику без підключення до мережі, можна відразу завантажити треки на пристрій. Доторкніться до значка завантаження, розташованого поруч з будь-піснею, виконавцем або альбомом, і iTunes Match автоматично почне передавати музику на комп'ютер. Можна відразу зазначити кілька пісень, утримуючи клавішу Control, а потім натиснути Download. Якщо в якийсь момент вам знадобиться звільнити на пристрої додатковий простір, можете видалити пісні з бібліотеки. Для цього позначте видаляються треки і натисніть в iTunes кнопку Delete.
У тих випадках, коли доступ до бібліотеки відсутня (наприклад, під час тривалого авіаперельоту), можна налаштувати пристрій iOS таким чином, щоб відображалися лише треки, що зберігаються безпосередньо на ньому. Для цього відкрийте категорію Settings / Music і переведіть перемикач Show All Music в положення Off. Щоб отримати той же ефект на комп'ютері, встановіть параметр View / Hide Music Not On This Computer.
Оскільки iTunes здійснює синхронізацію музичної бібліотеки, будь-які листи відтворення синхронізуються на кожному з пристроїв. Існуючі списки для відтворення на вашому пристрої будуть видалені. Будь-які зміни, внесені в плейлисти, миттєво синхронізуються на всіх пристроях. Списки для відтворення, в яких містяться немузичні файли (голосові замітки, цифрові буклети і т.д.), не буде синхронізовано.
Хоча в даний час iTunes Match синхронізує тільки музику - про подкастах, рінгтонах, аудиокнигах, телевізійних шоу, фільмах і електронних книгах мова поки не йде, в перспективі можлива синхронізація між пристроями музичного відео, а також його завантаження і відтворення.

Секрети iTunes Match
Завантажені пісні автоматично видаляються для звільнення додаткового простору
Під час відтворення пісні на пристрої з операційною системою iOS, яка підтримує iTunes Match, музична композиція поміщається в буферну пам'ять. Таким чином, якщо ви сьогодні прослухали на своєму iPhone трек Je Suis Rick Springfield Джонатана Коултон, завтра завантажувати його повторно вже не доведеться.
Одне з важливих переваг iTunes Match полягає в тому, що можна залишати вільний простір на пристрої iOS, і не переносити в процесі синхронізації всю бібліотеку повністю. Після підключення до сервісу iTunes Match пристрій iOS через деякий час автоматично прибере раніше завантажені пісні. Першими видаляються найстаріші треки і пісні, які відтворюються найрідше. Треки можна видаляти з пристрою і вручну (при цьому вони зберігаються в iCloud, а кілька мегабайт на пристрої звільняються), але в загальному випадку це не є обов'язковим. Про видалення рідко відтворюваних і старих композицій ваш пристрій подбає автоматично.
Деякі пісні не розпізнаються додатком iTunes Match, але ці обмеження можна обійти
Сервіс iTunes Match не розпізнає зовсім короткі пісні і пісні, закодовані з дуже низьким бітрейтом. Всі вони позначаються як Not Eligible. (Щоб знайти нерозпізнані iTunes Match треки, створіть список Smart Playlist, у якого параметр iCloud Status має значення Ineligible, а параметр Media Kind - значення Music). Поки не вдалося домогтися від iTunes Match розпізнавання пісень тривалістю менше 5 с. А ось обмеження для мелодій з низьким бітрейтом можна обійти.
Клацніть по нерозпізнаної пісні мишею, утримуючи клавішу (або клацніть по ній правою кнопкою), і виберіть з контекстного меню пункт Create AAC Version. Додаток iTunes перекодує обраний трек з більш високим бітрейтом. Зрозуміло, якість пісні в результаті не покращиться, але iTunes Match, побачивши більш високий бітрейт, визнає її придатною для порівняння. Клацніть на новій версії треку мишею, утримуючи клавішу, виберіть з контекстного меню пункт Add to iCloud, після чого видаліть із хмари стару версію.
iTunes Match пропонує пісні без цифрового захисту, але вони містять посилання на ваші персональні дані
За допомогою iTunes Match ви можете обміняти наявні у вас пісні на версії з більш високим бітрейтом. І на ці версії не будуть накладатися обмеження, пов'язані з управління цифровими правами. Але, дорогий читачу, перш ніж приступати до поширення цих якісних записів зі знятою захистом через Інтернет, я б порадив вам двічі подумати. Адже все, що завантажується через iTunes Match (як і при покупках через iTunes Store), містить посилання на ваше добре ім'я.

Версії треків, пропоновані iTunes Match, не мають коштів  цифрового захисту, але в них містяться посилання на ваші  персональні дані
Версії треків, пропоновані iTunes Match, не мають коштів
цифрового захисту, але в них містяться посилання на ваші
персональні дані

Клацніть мишею в iTunes на завантаженому з iCloud треку і виберіть File-> Get Info. У метаданих пісні ви побачите своє ім'я та адресу електронної пошти, вказану в iTunes. А тепер подумайте, чи є резон ділитися новою версією треку Stacy's Mom поліпшеної якості з спільнотою Інтернету? Копія пісні із зазначенням вашого імені і адреси електронної пошти напевно спливе в якихось файлообмінних мережах, ставши об'єктом пильної уваги групи Fountains of Wayne (або звукозаписної компанії, що випускає її альбоми, або юристів цієї звукозаписної компанії).
Можна, звичайно, видалити свої персональні відомості із записів, і в цьому немає нічого протизаконного. Для цього існує безліч різних способів (наприклад, конвертація пісні в інший файл AAC з бітрейтом 256 Кбіт / с). Але ми сподіваємося, що ви не будете так чинити, потураючи поширенню музики нечесними і незаконними шляхами.
У тому, що деякі пісні завантажуються на сервер нерозпізнаними, немає вашої провини
Коли iTunes Match знаходить іншу версію наявної у вас пісні на серверах Apple, про її перенесення з пристрою в хмару можна не турбуватися; у Apple вже є високоякісна, добре закодована копія. Якщо ж пісні не знайдено, на сервер завантажується ваш варіант.
А тепер дозволимо собі звернутися до шанувальників творчості Beatles. Перевіривши в iTunes альбом Abbey Road, ви помітите, що всі пісні мають позначку Matched, крім однієї: She Came In Through The Bathroom Window. Не хотілося б приплітати сюди потойбічні сили, але, за спостереженнями редакторів Macworld і наших друзів, програма з невідомих причин майже ніколи не знаходить у себе цей трек, поки ви не купите його в iTunes Store. (Лише одного разу в наших експериментах була успішно розпізнає копія, зроблена з подарункового набору Beatles.) Те ж саме відбувалося і з піснями інших виконавців. Одні треки альбому розпізнавалися, інші - ні. Оскільки найчастіше складнощі виникали з однією і тією ж піснею, думаємо, що відповідь треба шукати на стороні Apple.

Що це таке?
Як цим користуватися?
А тепер подумайте, чи є резон ділитися новою версією треку Stacy's Mom поліпшеної якості з спільнотою Інтернету?
Що це таке?
Як цим користуватися?
А тепер подумайте, чи є резон ділитися новою версією треку Stacy's Mom поліпшеної якості з спільнотою Інтернету?
Що це таке?
Як цим користуватися?
А тепер подумайте, чи є резон ділитися новою версією треку Stacy's Mom поліпшеної якості з спільнотою Інтернету?