Донецкий техникум промышленной автоматики

Італійський урбаніст зрозумів, чому люди закохуються в Алмати

За словами архітектора, особливу увагу варто звернути на здоров'я і благополуччя людей.

Урбаніст Рікардо Маріні зізнався, що у нього пішло півроку на те, щоб зрозуміти, чому люди люблять і повертаються в Алмати. Він зазначив, у міста є всі інгредієнти, щоб люди закохувалися в нього. Про це він сказав на V Інноваційному форумі «Алмати - місто, комфортний для життя і бізнесу», повідомляє BNews.kz .

- Два роки тому, коли я в перший раз приїхав в Алмати, для мене це стало цілим пригодою. Протягом 6 місяців я намагався зрозуміти, чому люди люблять це місто і повертаються сюди, навіть якщо не є жителями Казахстану. Я зрозумів, що тут є всі інгредієнти, щоб люди захоплювалися цим містом, і аким розвиває цей рецепт. Інноваційний місто - це божевілля, яке приречене стати успішним. У нас є смартфони ( «smart phone» - розумний телефон в перекладі з англ. - прим ред.), А тепер буде і місто, - зазначив він.

Через автомобільних вихлопів люди задихаються і хворіють. Тому в першу чергу потрібно думати не скільки про водіїв, скільки про громадян в цілому, щоб довкілля було комфортним і здоровою.

- Ви повинні розуміти, що розумні технології потрібні для поліпшення життя. Проведіть дослідження, наскільки вони приживуться у вас, наскільки будуть доречні і наскільки окупляться, перш ніж витрачати гроші. Застосовуйте розумні технології з розумом. Наприклад, в Барселоні був кримінальний район, який змінився в кращу сторону після застосування технологій. В Алмати має бути так само, - зауважив директор компанії.

Рікардо Маріні додав, що інновації, які використовують для розвитку міста - роблять людей щасливими. І ті 52 стартапу, які відібрали для впровадження в життя мегаполісу, зроблять Алмати ще краще.

Форум зібрав відомих міжнародних експертів з Росії, Ізраїлю, Південної Кореї, США, Мексики, Німеччини та ін. В ході конференції розглядаються людський капітал, створення умов для їх утримання і залучення, подальшого розвитку і роботи, розвиток архітектурних рішень міста, розвиток міських екосистем.

Крім цього в рамках форуму проходить виставка «Алмати - місто майбутнього» в формі доповненої реальності, коли за допомогою програми наводиш гаджет на спеціальну поверхню і бачиш місто, яким він представляється в майбутньому.