Донецкий техникум промышленной автоматики

ІТ-аутсорсинг: тенденції та перспективи

З кожним днем ​​кількість компаній, які вирішують віддати частину своїх бізнес-процесів на аутсорсинг, зростає в геометричній прогресії. Все більше керівників приходять до розуміння, що свідома відмова від виконання непрофільних завдань, дозволяє зосередитися на розвитку свого бізнесу. Причому, аутсорсинг актуальний як для великих компаній, так і для стартапів. Для останніх перевагою буде те, що в договорі з підрядником можна прописати графік платежів з урахуванням нестабільного фінансового потоку молодої компанії.

Якщо говорити про сферу інформаційних технологій, то російський ринок ІТ-аутсорсингу становить близько 33% від загального обсягу ринку ІТ-послуг, який, в свою чергу, оцінюється приблизно в 4,9 млрд доларів на 2017 рік (за даними асоціації стратегічного аутсорсингу "Астра" ). Причому, за останні три роки обсяг ринку ІТ-аутсорсингу виріс більш, ніж на 18%.

І на це є причини. В першу чергу це пов'язано зі стрімким розвитком технологій. Наприклад, сьогодні популярні хмарні рішення. Але для того, щоб безболісно розгорнути хмара і потім його адмініструвати, потрібен певний рівень компетенцій фахівців. Це не кажучи про те, що організувати без простою за часом міграцію даних в клауд, може не кожна спеціалізована компанія. ІТ-відділи непрофільних компаній тим більше не встигають міняти свої стратегії управління інфраструктурою в міру розвитку технологій.

Можна, звичайно, постійно відправляти співробітників внутрішнього ІТ-відділу "на довчитися" ... Але це, як мінімум, дуже довго і дорого. Як максимум - взагалі недоцільно. Альтернатива таким сценарієм - звернення в ІТ-компанію, яка зможе надати клієнту під його проект висококваліфікований персонал. Така взаємодія підрядника і замовника дає можливість останньому йти, що називається, "в ногу з часом".

Проте, багато хто все ще бачать загрозу своєму бізнесу в особі компаній-аутсорсерів. Є думка, що співробітники сторонніх організації, безпосередньо не залежать від розвитку компанії-замовника, недостатньо мотивовані. Але треба сказати, що тут все питання в умінні замовника вибрати достатнього професійну команду, яка буде зацікавлена ​​в довгостроковому співробітництві. Адже найчастіше при виборі компанії-аутсорсера віддають перевагу тим підрядникам, які можуть похвалитися рекомендаціями своїх клієнтів. І, зрозуміло, запропонувати краще в своєму роді функціональне рішення за прийнятну ціну.

Але головним стримуючим фактором при прийнятті рішення делегувати частину повноважень є страх опинитися в залежності від сторонньої компанії. Адже в разі аварійної ситуації підрядник може спробувати зняти з себе відповідальність (в тому числі, фінансову) за те, що сталося. Щоб цього не допустити, важливо чітко розмежувати сфери відповідальності ще на етапі укладання договору з аутсорсером. Важливо розуміти, хто вирішує кожну конкретну задачу, і з кого, в разі надзвичайної ситуації, питати за її невиконання. Не менш важливо мати менеджера проекту всередині компанії, який буде координувати дії всіх співробітників.

Ці та інші нагальні питання обговорили на конференції CNews "Ринок ІТ-аутсорсингу 2017" представники провідних компаній індустрії.

В рамках заходу Валерій Безруков, наш комерційний директор, розповів учасникам конференції про сценарії міграції з комерційної платформи в хмару на базі OpenStack. Детальніше про це ми писали в матеріалі "Резервне копіювання: хмарна послуга або сценарій міграції?". Послуга, розроблена нами спільно з компаніями "Ключові ІТ Рішення" і Hystax Acura , Дозволяє економити до 30% від вартості ліцензій на продукти VMware.

Про що сперечалися і до яких висновків прийшли на конференції, - читайте в пост-релізі CNews .

Наша презентація та матеріали інших доповідачів доступні в PDF-файлах

Наша презентація та матеріали інших доповідачів доступні в PDF-файлах

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Детальніше про це ми писали в матеріалі "Резервне копіювання: хмарна послуга або сценарій міграції?