Донецкий техникум промышленной автоматики

Історія розвитку мережі інтернет.

  1. Підсумки розвитку.

Хто з Вас сьогодні може собі уявити життя без інтернету? Думаю лише одиниці, які живуть в глушині. У містах і селах, інтернет активно проникає в усі сфери нашого життя. Тому думаю історія розвитку мережі інтернет буде цікава Вам.

Але, як Ви розумієте, так було далеко не завжди. Хто з Вас сьогодні може собі уявити життя без інтернету І у інтернету теж був свій день народження, і своя історія розвитку. Саме про це я і хочу написати сьогодні невелику статтю.

Інтернет, це глобальна всесвітня мережа телекомунікацій, об'єднана з іншими комп'ютерами і серверами, для отримання доступу до різної інформації, передачі даних, файлів, пошти і так далі.

Як не дивно це прозвучить, але історія розвитку мережі інтернет зобов'язана холодній війні між США і Радянським Союзом. Справа в тому, що міністерство оборони Сполучених Штатів Америки сильно побоювалася нападу з боку СРСР, і замовила систему раннього оповіщення ракетної атаки. Одним з головних умов цієї системи, була його безперебійна робота.

Роботи з його створення почалися ще в 1957 році, але перші результати були отримані лише в 69-му, коли між університетами в Стенфорді і Лос-Анжелеса вдалося передати одне кодове слово. Поступово до цієї мережі почали підключатися й інші університети. Головним достоїнством його якраз і було, що у цій мережі не було головного комп'ютера, втрата якого призводило всю мережу в даремний непотріб. Всі пристрої мережі були повністю самостійними.

До речі, в той час ще не було звичного назви інтернет, а цю мережу називали ARPANet. Однак її розвитку перешкоджав один істотний недолік. До речі, в той час ще не було звичного назви інтернет, а цю мережу називали ARPANet А саме, різний програмне забезпечення в різних комп'ютерах. Пристрої просто не розуміли один одного. Так і виникла необхідність загального для всіх протоколу. Першою ластівкою став появи IP - мережевого протоколу. Пізніше з'явився протокол управління передачею TCP. Дані протоколи діють досі.

Саме момент переходу всієї мережі ARPANet на протоколи TCP / IP в 83 році і став моментом, народження інтернету в тому вигляді, який ми його сьогодні знаємо. Також з цього моменту і з'явилося сама назва інтернет. Однак в 84 році з'явився серйозний конкурент - мережа під назвою NSFNet. І через більш бурхливого розвитку, назва інтернет згодом перейшло до нього. А ARPANet, не витримавши конкурентної боротьби, припинив своє існування в 1990 році.

Історія розвитку мережі інтернет каже про вирішальну роль, яку зіграла супутниковий зв'язок. Адже саме завдяки їй вдалося зв'язати в мережу різних користувачів Америки і Європи. Якби не супутники, то інтернет так і залишився б системою всередині одного материка. Історія розвитку мережі інтернет каже про вирішальну роль, яку зіграла супутниковий зв'язок

Підсумки розвитку.

У 1989 році з'явилася перша концепція World Wide Web, або всесвітньої павутини, від британського вченого Тім Бернерс-Лі. Цікаво, що вже в 1996 році, саме його концепція (WWW), майже повністю поміняє собою взагалі саме поняття інтернету. Тобто люди, кажучи про інтернет, мають на увазі саме всесвітню павутину WWW. Хоча, технічно це різні поняття.

До речі, незважаючи на популяризацію інтернету, і підключенню до неї вже не тільки університетів і організацій, а й приватних користувачів, військові теж не залишилися в програші. Адже на основі цих технологій, вони отримали свою внутрішню мережу передачі даних, саме таку, яку і хотіли. Миттєвий зв'язок, незалежну від одного комп'ютера або сервера.

Хотілося б відзначити, що інтернет ще далеко не завершив своє формування. Він продовжує розвиватися, і розширюватися. На поточний момент до неї вже підключено більше третини світового населення Землі. А це понад 2,5 мільярдів чоловік. І саме тому в наступній статті, я хочу дати роз'яснення, навіщо взагалі нам потрібен інтернет, і що дає звичайній людині підключення до нього .

Хто з Вас сьогодні може собі уявити життя без інтернету?