Донецкий техникум промышленной автоматики

IP-адреси: динаміка проти статики

  1. Чому IP змінюється?
  2. Динамічні і статичні IP-адреси: переваги і недоліки
  3. Як змінити динамічний IP на статичний і навпаки

18656 26.06.2017

2017

IP-адреса (internet protocol address) в широкому розумінні - адреса певного вузла мережі, заснованої на протоколі IP. Якщо говорити простіше, то кожен комп'ютер або пристрій, що підключається до інтернету, отримує унікальний IP-адреса, і виглядає він як набір з чотирьох чисел від 0 до 255 - між ними ставляться крапки. Це так званий «зовнішній» IP-адреса, тобто той, за допомогою якого ви отримуєте доступ до Інтернету. Дізнатися IP можна на спеціалізованих сайтах - наприклад, у нас https://2ip.ru/ ).

Крім зовнішнього IP-адреси існує ще й таке поняття, як локальний IP, тобто адреса всередині мережі певного провайдера. Справа в тому, що в світі існує дефіцит зовнішніх IP-адрес, і провайдери часто дають один і той же IP-адресу кільком клієнтам. Але при цьому всередині мережі самого провайдера кожен комп'ютер отримує особливий локальний IP, відсутня для виходу в глобальну павутину.

Зовнішній IP-адреса буває статичним, тобто постійним, і динамічним - мінливих при кожному перепідключенні до Мережі, перезавантаження роутера і так далі. Багато користувачів, помітивши, що їх IP-адреса змінилася, починають задаватися питаннями: чи все в порядку, чи не був зламаний їх комп'ютер і так далі. Зараз ми спробуємо розібратися, в чому переваги і недоліки динамічних і статичних IP і як отримати той тип адреси, який вам потрібен.

Чому IP змінюється?

Деякі провайдери цілком офіційно надають динамічні IP-адреси. Справа в тому, що кількість унікальних IP-адрес, доступних провайдеру, може бути меншою за кількість його клієнтів. Але так як часто не всі користувачі одночасно підключаються до Інтернету, іноді провайдери діють у такий спосіб: при підключенні користувачеві дається один з вільних на цю хвилину IP-адрес, а по завершенні сеансу доступу цей IP повертається в список доступних для абонентів. Втім, у наш час це вже не є таким актуальним, тому що більшість людей використовують роутери, і вони включені 24 години на добу.

Динамічні і статичні IP-адреси: переваги і недоліки

Динамічні і статичні IP-адреси: переваги і недоліки

Прийнято вважати, що динамічні IP-адреси куди безпечніше для початківців користувачів. Наприклад, якщо хто-небудь візьметься зламувати ваш мережевий вузол для отримання доступу до комп'ютера, після такої елементарної процедури, як перезавантаження роутера, зловмисник буде змушений заново дізнаватися ваш IP-адресу і займатися зломом фактично з нуля.

Іноді постійна зміна IP-адреси буває корисна для роботи. Наприклад, якщо ви займаєтеся SMM, прихованим піаром або іншою діяльністю, пов'язаною зі спілкуванням на сайтах під різними іменами, то це буде виглядати підозріло і неправдоподібно при однаковому IP-адресу. Динамічна зміна IP доведеться вам дуже до речі.

У деяких випадках на форумах і конференціях може застосовуватися так званий «бан», тобто заборона доступу для певного учасника. Іноді застосовується і більш жорстке обмеження - блокування певного IP. Якщо ви потрапили під такі санкції, то динамічна зміна IP-адреси дозволить безперешкодно читати інформацію на полюбився ресурсі і навіть зареєструватися там під новим ім'ям, щоб продовжити спілкування. Випадки, коли блокуються всі IP певного провайдера, вкрай рідкісні.

Також динамічний IP зручний в тих випадках, коли ви працюєте з безкоштовними файлообмінниками. Найчастіше на них вводяться обмеження - наприклад, можна скачати не більше 1 файлу за 3-6 годин з одного IP. Після скачування першого документа вам досить буде перезавантажити роутер, і ви зможете тут же приступити до завантаження другого.

Статична IP-адреса позбавлений цих достоїнств, але володіє іншими. Наприклад, при авторизації на сайтах інтернет-банків і в інших ресурсах, які потребують максимального захисту інформації, існує можливість прив'язки логіна (облікового запису) до певного IP. І якщо навіть сторонні особи дізнаються ваш пароль, вони навряд чи зможуть отримати доступ до секретних даних, оскільки це буде можливо виключно з вашого IP. Але потрібно враховувати, що при зміні провайдера ви втратите цей IP-адреса. Також ви не зможете отримати доступ до свого облікового запису на сайті, перебуваючи в іншому місці.

Іноді виникає необхідність отримати доступ до домашнього або якого-небудь іншого комп'ютера віддалено - для цього застосовується спеціальне програмне забезпечення: наприклад, TeamViewer або Remote Administrator. За допомогою такого «софта», знаючи IP-адресу і спеціальний пароль, можна буде працювати з комп'ютером віддалено, бачити робочий стіл і весь вміст. Головне, щоб програма була встановлена ​​на обох комп'ютерах, включаючи той, до якого потрібно отримати доступ. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо комп'ютеру присвоєно заздалегідь відомий статичний IP. У випадку з динамічним IP-адресою навіть елементарний призвести до втрати з'єднання призведе до того, що отримати віддалений доступ стане неможливо.

Також статичний IP необхідний, якщо ви хочете тримати на власному комп'ютері ігровий сервер або бути хостером для свого сайту. В цьому випадку, зрозуміло, IP повинен бути постійним, інакше користувачі будуть постійно втрачати доступ до вашого ресурсу.

Як змінити динамічний IP на статичний і навпаки

Якщо ваш провайдер надає статичний IP-адресу, а ви з яких-небудь причин хочете змінити його або приховати - це не проблема. Можна скористатися необхідні інструменти для браузера ( https://2ip.ru/article/browserplugins ) Або анонімайзером ( https://2ip.io/anonim/ ), Що дозволяє отримати інший IP-адреса в будь-яку секунду. Так ви, наприклад, зайдете на сайт, де заблокували ваш IP. Як варіант - у властивостях мережевого підключення відкрити настройки протоколу TCP / IP версії 4/6 (дивлячись яку ви використовуєте) і поставити галочку напроти пункту «Отримати IP-адресу автоматично». У такому випадку при кожному новому підключенні до Мережі ваш вузол буде отримувати новий же адресу.

Якщо, навпаки, вам потрібен статичний IP-адресу, а провайдер надає динамічний, можна вирішити і цю проблему. Необхідно зайти в налаштування вашого мережевого підключення, поставити галочку навпроти «Використовувати наступний IP-адреса» і вручну прописати певний IP. Зрозуміло, він повинен ставитися до пулу адрес, доступних саме вашому провайдеру. Якщо адреса вже кимось зайнятий - потрібно буде змінити IP, поки ви не знайдете вільний.

У деяких випадках простіше скористатися сервісом DynDNS ( https://www.noip.com ). Він дозволяє отримати субдомен і прив'язати його до певного мережного пристрою, в тому числі вашого комп'ютера, який не має постійної адреси. Це дасть можливість потрапити на ваш FTP-сервер, сайт або інший ресурс ззовні в будь-яку секунду, так як навіть при динамічній зміні реального IP-адреси завдяки сервісу буде збережений постійна адреса для доступу.

Чому IP змінюється?
Чому IP змінюється?