Донецкий техникум промышленной автоматики

Інтернет аукціони. Монополіст eBay або російськомовний аналог?

Сьогодні, 16 березня, мало відбутися відкриття російськомовного сайту зарубіжного інтернет аукціону eBay. Відкриття перенеслося на 25 березня, як повідомила Марія Соловйова, співробітниця Edelman Imageland, виробленої комунікаційну підтримку інтернет-аукціону. Чи варто чекати від eBay якихось нових відкриттів і чим краще російський аналог в даній сфері торгівлі, я спробую розповісти Вам.

Інтернет-аукціон є в нинішньої епохи IT-технологій лише новою формою звичайного аукціону, головними особливостями аукціону в режимі онлайн є зручність його використання. Для здійснення покупки покупцеві не треба знаходиться в якомусь певному місці, це можна зробити навіть з кафе з Wi-Fi. Ставки на товар робляться на спеціальному інтернет-сайті або програмі аукціону.

На таких аукціонах зберігається термін «зарезервована ціна», що дозволяє продавцю безпосередньо самому управляти мінімальної планкою пропонованої ціни. Одне з якостей інтернет-аукціону і в тривалості торгів, в режимі он-лайн час закінчення призначається продавцем при постановці товару, що продається на аукціон. По завершенню торгів, оплата товару проводиться, як правило, за безготівковим розрахунком або готівкою, але це буває дуже рідко, через знаходження продавця і покупця, зазвичай, в різних точках земної кулі. Продавець теоретично повинен забезпечити доставку купленого Вами товару, але заздалегідь він також може і вказати кордону пересилання товару.

Найбільшим складом товару є інтернет аукціон eBay. Заслужити таку велику популярність йому вдалося не за пару років, заснований аукціон був в 1995. Зараз же оборот різної продукції становить до кількох мільйонів операцій на добу. Серед товарів можна знайти абсолютно різні речі: монети, значки, пральні машини , м'які іграшки, холодильники , легкові автомобілі, ЖК телевізори , Домашні кінотеатри, фотоапарати , І навіть морської транспорт!

Серед товарів можна знайти абсолютно різні речі: монети, значки,   пральні машини   , м'які іграшки,   холодильники   , легкові автомобілі,   ЖК телевізори   , Домашні кінотеатри,   фотоапарати   , І навіть морської транспорт

У сучасних інтернет аукціонів, які розвинулися вже досить непогано, існує традиція створювати власні платіжні системи, наприклад, eBay може похвалитися PayPal, яку, до речі, він активно рекламує.

Але, незважаючи на насувається російськомовний портал аукціону, російський ринок уже обзавівся своїми інтернет аукціонами, при цьому, їх кількість вже не настільки мало, щоб запевняти про відсутність в Росії інтернет-торгівлі. Ще плюс до цього можна додати хвилю русифікованих «скандинавських аукціонів», активно працюють в сфері інтернет аукціонів. Головною їх перевагою є низька ціна товару. Зазвичай, вона становить 10-20% від їх реальної вартості. Але зате з'являється такий недолік як «комісія» за вчинення ставок. Хоча це поки лише країни, що розвиваються проекти і на відміну від європейських аналогів їм ще необхідно добре закріпитися на даному ринку.

на сайтах інтернет аукціонів можна знайти і свій особистий кабінет, який надасть можливість переглянути історію Ваших міні-аукціонів: закритих, відкритих, що знаходяться в очікуванні, проданих, Ваші заявки на покупки, аукціони під наглядом, а також виграні. «Оголошення» дозволять Вам залишати нові оголошення про товари, редагувати їх, видаляти, «Відгуки» ж існують для надання контрагентам можливості прокоментувати угоди. «Рахунки і оплата» допоможуть не заблукати в платіжній системі аукціону, а «контакти» дадуть вичерпну інформацію як про Вас іншим учасникам системи, так і Вам про них.

Але найголовніший ворог всіх інтернет аукціонів як Росії, так і зарубіжних - «Пошта Росії», яка вже показала своїм ставленням до eBay настрій на розвиток інтернет-торгівлі.