Донецкий техникум промышленной автоматики

Ім'я користувача

 1. приклади псевдонімів
 2. політичні псевдоніми
 3. Причини використання псевдонімів
 4. Класифікація псевдонімів
 5. Деякі з поширених видів псевдонімів
 6. Ім'я користувача Шарлотти Бронте
 7. Псевдонім «Марк Твен»
 8. Псевдоніми Джоан Роулінг
 9. колективний псевдонім
 10. Псевдономастіка
 11. сучасне значення

Ім'я користувача

Ім'я користувача це ім'я, яке використовується людиною або групою людей замість власного імені; вигаданий антропонім, яким автор замінює своє справжнє ім'я, в письмовому тексті або публічної діяльності (мистецтво, політика).

приклади псевдонімів

Псевдоніми не варто плутати з новими іменами людей, які замінюють старі і набувають постійного характеру. Псевдоніми є «тимчасові імена», які використовуються тільки в певних контекстах і прийняті, як правило, з метою приховування особистості людини.
Літературні псевдоніми часто витісняють в читацькій свідомості справжнє ім'я автора:

 • Мольєр (справжнє ім'я - Жан-Батист Поклен);
 • Вольтер (справжнє ім'я - Франсуа-Марі Аруе);
 • Жан Поль (справжнє ім'я - Йоганн Пауль Фрідріх Ріхтер);
 • Новаліс (справжнє ім'я - Фрідріх фон Гарденберг);
 • Стендаль (справжнє ім'я - Марі-Анрі Бейль);
 • Джек Лондон (справжнє ім'я - Джон Гріффіт Чейні);
 • Максим Горький (справжнє ім'я - Олексій Максимович Пєшков).

політичні псевдоніми

Троцький, Лев Давидович

Псевдоніми приймаються як ім'я, коли розглядаються як частина культурної традиції, наприклад: релігійні імена, які застосовуються представниками релігійних інститутів, або політичні імена, взяті членами комуністичної партії, - Троцький (настаящая прізвище - Бронштейн), Ленін (справжнє прізвище - Ульянов).

Причини використання псевдонімів

Історично склалося так, що псевдоніми брали форму грецізмов, латинізації і анаграм, але існують і інші методи вибору псевдоніма.
Використання псевдонімів може бути зумовлене різними громадськими та біографічними факторами: підкреслення традиції, національну приналежність, творчі та людські якості, бажання зберегти інкогніто, станові забобони, цензурні умови, побоювання переслідувань, нерішучість початківців авторів, наявність однофамільців або родичів, що працюють в тій же сфері, та ін.

Класифікація псевдонімів

У науці детально розроблені класифікації псевдонімів як по формально-ономастичним ознаками, так і з причин використання. В епоху гуманізму орієнтація на античну культуру призвела до появи латинізованих псевдонімів (фон Гогенхайма - «Парацельс», Йоганн Георг Турмайр - «Йоганн Авентин»).

Деякі з поширених видів псевдонімів

 • АЛЛОН - псевдонім, який представляє собою ім'я іншої особи;
 • етнопсевдонім - псевдонім, який вказує на національну приналежність автора ( «Леся Українка»);
 • псевдоетнонім - псевдонім, який приховує національність автора: письменники польського походження, класики відповідно англійської, французької, російської літератури - Джозеф Конрад (справжнє прізвище - Коженьовський), Гійом Аполлінер (справжнє прізвище - Костровицький), Олександр Грін (справжнє прізвище - Гриневський);
 • псевдоандронім - підпис в формі чоловічого імені, яку використовує жінка-автор ( «Джордж Еліот», «Жорж Санд»);

Псевдоніми в літературі

Ім'я користувача це часта форма імені письменника, яка вживається самим автором твору або видавцями від його імені. У XIX столітті, коли писемність вважалася переважно чоловічою професією, деякі жінки-автори використовували чоловічі псевдоніми. І навпаки, письменники-романісти ХХ-ХХІ ст. підписувалися жіночими іменами. Наприклад, Пітер О'Доннелл писав під жіночим псевдонімом «Мейдлін Брент».

Псевдоніми також використовуються в разі, коли справжнє ім'я письменника може бути поплутано з ім'ям іншого автора або відомої людини; або ж коли справжнє ім'я автора вважається невідповідним. Письменники, які створюють як художню, так і нехудожню літературу, т. Е. Твори в різних жанрах, використовують кілька псевдонімів (гетеронімов), щоб відокремити частини своєї творчості за загальними ознаками і не вводити в оману читачів.

Ім'я користувача Шарлотти Бронте

Шарлотта Бронте

Англійська письменниця Шарлотта Бронте підписувалася вигаданим ім'ям в ранніх творах з метою приховати свою стать, а також для того, щоб місцеві жителі не здогадалися, що сюжети романів засновані на подіях з їхнього життя, оскільки сусіди надихали письменницю на створення персонажів. Ш. Бронте опублікувала романи «Джейн Ейр» (1847) і «Шерлі» (1849) під псевдонімом «Каррер Белл».

Псевдонім «Марк Твен»

Марк Твен

Автори часто стають під псевдонімами більш відомими, ніж під власними іменами. Яскравий приклад - твори американського письменника Семюела Клеменса під псевдонімом «Марк Твен» (англ. «Мітка двійка»), який означав 2 морські сажні - мінімальну глибину, допустиму для плавання суден (3,7 м).

Псевдоніми Джоан Роулінг

Джоан Кетлін Роулінг

Деякі літературні псевдоніми не уявляють собою строго псевдонімів, оскільки утворюються в результаті варіацій власних імен авторів, наприклад, ініціалізувати форма повного імені. Знаменита англійська письменниця Джоан Кетлін Роулінг опублікувала серію романів «Гаррі Поттер» під коротким ім'ям «Дж. К. Роулінг ». Письменниця також видала цикл детективів «Корморан Страйк» і кримінальний роман «Поклик зозулі» під псевдонімом «Роберт Гелбрейт».

колективний псевдонім

Співавтори літературних праць іноді видаються під колективним псевдонімом, т. Е. Загальним ім'ям двох або більше осіб, які беруть участь у створенні твору. Наприклад, «Нікола Бурбак» - колективний псевдонім групи французьких математиків, «Еллері Квін» - творчий псевдонім Фредеріка Даннея і Манфреда Б. Лі і ім'я головного героя їх спільної роботи.

Псевдономастіка

Розділ лексикології, присвячений вивченню псевдонімів, називається «псевдономастіка». У широкому розумінні до псевдонімів належать суміжні поняття: криптонім, гетеронит, астроном, АЛЛОН, літературна маска. Протилежне псевдоніму - справжнє ім'я людини - автонім.

сучасне значення

Поняття псевдоніма залишається актуальним у багатьох галузях людської діяльності. У сучасному мистецтві носії псевдонімів - це не тільки письменники, а й актори, музиканти, співаки, танцюристи, художники. Для позначення псевдоніма артиста використовуються терміни «сценічне ім'я», «професійне ім'я», «екранне ім'я».

Слово псевдонім походить від грецького pseudonymos (грецьке pseudo - вигадка, брехня; onoma - ім'я), що в перекладі означає «вигадане ім'я», «помилкове ім'я».