Донецкий техникум промышленной автоматики

«ІКЕА» і «Рів Гош» постраждали від інтернет-шахрайства

Тлумачний словник

Великі ритейлери «ІКЕА» і «Рів Гош» стали жертвами шахраїв, які використовували сайти-дублери для отримання грошей з покупців Великі ритейлери «ІКЕА» і «Рів Гош» стали жертвами шахраїв, які використовували сайти-дублери для отримання грошей з покупців.

Користувачі через пошукові системи виходили на сайти шахраїв, адреси яких незначно відрізнялися від оригіналу. Далі діяла схема, при якій потрібно ввести особисті дані, завдяки яким шахраї отримували доступ до рахунку користувача на телефоні.

На офіційному сайті «ІКЕА» є звернення до користувачів з проханням ретельно перевіряти адресу сторінки при переході на сайт «ІКЕА», особливо з пошукових систем. Компанія підкреслює, що реєстрація та вхід на сайт «ІКЕА» були і будуть безкоштовними, і SMSдля реєстрації не потрібно.

Сайт мережі «Рів Гош» також відкривається з попередження про шахрайство, розміщеного 23 січня 2012 р ньому детально описується схема, за допомогою якої знімалися гроші, а також заклик до пильності.

Компанія «Рів Гош» направила звернення в «Яндекс. Директ », який розмістив рекламу фальшивого сайту, і в організацію, яка зареєструвала домен, що копіює товарний знак мережі, з вимогою припинити роботу вищезгаданого сайту і розміщення його реклами. Зараз сайт шахраїв не працює, пошуковик посилань на підроблений сайт не дає.

Зараз в компанії «Рів Гош» готують документи для звернення в правоохоронні органи із заявою про порушення кримінальної справи відносно власників шахрайського сайту. В діях власника сайту «www.reevegauche.ru» «Рів Гош» побачив ознаки злочинів, передбачених ст. 180 «Незаконне використання товарного знака» і ст. 159 «Шахрайство».

Очевидно, що шахраї розраховують на неуважність споживачів, деякі з них навіть після зняття грошей продовжують думати, що постраждали від дій акції «Рів Гош» або «ІКЕА», а не від шахраїв Очевидно, що шахраї розраховують на неуважність споживачів, деякі з них навіть після зняття грошей продовжують думати, що постраждали від дій акції «Рів Гош» або «ІКЕА», а не від шахраїв. Через це могла серйозно постраждати репутація компаній.

Боротися з подібними атаками вдається, але запобігти появі фальшивих сайтів, на жаль, неможливо - якщо при реєстрації товарних знаків в Роспатенті проводиться ретельна перевірка їх законності, то реєстрація доменів відбувається легко і безконтрольно, за фактом звернення будь-якої особи, який оплатив реєстрацію домену та заповнила анкету, при цьому достовірність анкетних даних ніхто не перевіряє, інформує.

Мережа «Рів Гош» була заснована в 1995 р і входить до складу холдингу «Парфум Стандарт». З кінця 2007 р торговельна мережа належить Холдингу Фінстрой (управляє активами Олега Бойка), який придбав 75% акцій «Рів Гош». У компанії більше сотні магазинів, більшість з яких розташовані в Санкт-Петербурзі, частина в Москві, а також в Московській області, всього в 64 містах Росії. В мережі представлений різноманітний асортимент парфумерії та косметики від люксових брендів до мас-маркету.

«ІКЕА» працює на ринку з 1943 р З тих пір, група компаній «ІКЕА» перетворилася на всесвітній бренд роздрібних продажів, з 127 тис. Співробітників в 41 країні і щорічним оборотом продажів в 23,1 млрд євро. У Росії перший магазин «ІКЕА» був відкритий в 2000 р, і поки меблеві магазини відкриваються в складі сімейних торгових центрів «Мега». Сьогодні в найбільших російських містах успішно працюють 14 таких комплексів. Два з них розташовуються в Санкт-Петербурзі.

Ознайомитися з іншими новинами з даної тематики Ви можете в рубриці лояльність

За матеріалами «Теорія і практика бізнесу» та газети «Діловий Петербург»