Донецкий техникум промышленной автоматики

Їдемо з Баден-Бадена: новий сервіс для оптимізаторів

 1. Вплив SEO-текстів на ранжування
 2. Фільтр Яндекса проти SEO-текстів
 3. Комплексний параметр «Баден-Баден»
 4. Робота з «Тургенєвим»

Всі знають: тексти на сайті повинні бути оптимізовані під SEO-вимоги. Без цього сторінка комерційного сайту не вийде в топ по запитах з семантичного ядра.

Це дійсно так, і ми вивчили цей вплив. Наша «Лабораторія пошукової аналітики» врахувала близько 200 текстових параметрів, які можуть впливати на ранжирування в Яндексі і Google. Ми враховуємо:

 • входження запиту в точної або довільній формі;
 • «Неточний запит»: все слова запиту на невеликій відстані один від одного;
 • окремі слова запиту;
 • модифікатори: синоніми та доповнення.

При цьому ми враховуємо використання запиту як в тексті документа, так і в title, description, keywords, URL, домені, h1, h2 - h4, strong / b, списках, засланнях, атрибутах alt, title, текстовому блоці і зворотні посилання.

Вплив SEO-текстів на ранжування

Як показав аналіз, текстові чинники сильно впливають на потрапляння в топ-30 Яндекса. Однак всередині топ-30 кореляції з позицією спостерігаються тільки для окремих параметрів, і при цьому вони не дуже сильні. Тобто, щоб вивести сторінку в топ, вона повинна бути добре оптимізованої - а далі діють вже інші чинники (наприклад, комерційні). У Google, навпаки, текстові чинники сильно корелюють з позицією.

Ось як впливають фактори (їх значення зменшується зверху вниз):

 1. доповнення до слів запиту (в деяких тематиках);
 2. окремі слова запиту з синонімами;
 3. окремі слова запиту;
 4. неточні запити;
 5. запити з точністю до словоформ;
 6. точні форми запиту.

А ось рейтинг зон сторінки по їх важливості для текстового ранжирування (теж по спадаючій):

 1. посилання (перш за все внутрішні), списки, атрибути alt, title - все, що пов'язано з наявністю слів запиту на підлеглих сторінках
 2. title, description, keywords
 3. strong / b
 4. h2 - h4, h1
 5. текстовий блок - для нього не видно майже ніяких кореляцій ні з попаданням в топ-30, ні з позицією.

Важливо і кількість запитів в тексті:Виникає парадокс: оптимізований SEO-текст - це саме текстовий блок, який найменше впливає на ранжування.

На інформаційних сторінках і на сторінках опису послуг текстовий блок - це весь текст на сторінці. В інтернет-магазинах - це зазвичай невеликий блок в нижній частині сторінки, який створюється спеціально для пошукових роботів, щоб «наздогнати» релевантність. З весни цього року його вплив двояке - він може допомогти наповнити сторінку відсутніми ключовими словами, але при цьому створює загрозу накладення на неї санкцій Яндекса.

Фільтр Яндекса проти SEO-текстів

23 березня 2016 року Яндекс запустив «Баден-Баден» - алгоритм, який знижує у видачі сторінки з неякісними, неприродними SEO-текстами, створеними в основному для пошукових роботів. 7 квітня «Баден-Баден» почав накладати санкції на сайти цілком.

Новий алгоритм був запущений спеціально проти текстових блоків з SEO-текстами. Як відзначали оптимізатори, він враховує:

 • занадто велика кількість ключових слів;
 • неприродні поєднання слів з ключовими словами (наприклад, «туфлі жіночі недорого в Москві купити»);
 • переоптімізацію, занадто часті повтори слів ( «нудоту»);
 • змістовність тексту і стилістичні помилки;
 • неструктуровані «онучі» тексту;
 • занадто об'ємні тексти в порівнянні з конкурентами.

Текст, який потрапить під фільтр, може виглядати, наприклад, так:


В основному під «Баден-Баден» потрапляють комерційні тексти, найчастіше інтернет-магазини, і поки Яндекс, схоже, карає тільки за тексти дійсно дуже низької якості. Однак з часом строгість алгоритму, швидше за все, посилиться.

На жаль, при цьому Яндекс не вказує, чи потрапили під фільтр окремі сторінки сайту. Про це можна здогадатися лише за непрямими ознаками. Якщо під фільтром виявиться весь сайт, в Веб-майстер прийде повідомлення про це. Однак, які саме сторінки не сподобалися Яндексу, там подивитися не можна.

Техпідтримка може надіслати приклади, але часто це сторінки з майже нормальними текстами. Щоб вийти з-під фільтра, такі тексти теж доведеться прибрати або відредагувати - але, швидше за все, покарали сайт нема за них. (До речі, якщо ваш сайт потрапив під «Баден-Баден», будь ласка, напишіть про це на [email protected] - ми збираємо і аналізуємо такі випадки.)

Ми в «Лабораторії пошукової аналітики» вирішили розібратися, яким текстам «Баден-Баден» загрожує найбільше.

Комплексний параметр «Баден-Баден»

Якби ми були Яндексом, ми б просто зібрали приклади поганих і хороших сторінок і запустили по ним машинне навчання. Однак нам потрібні були точні критерії і вказівки на конкретні помилки.

Ми розклали все по поличках, розробили ряд алгоритмів, що працюють з окремими параметрами, що впливають на природність тексту (статистика слів, кількість входжень запитів, стилістика і ін.). Тепер ми можемо не тільки оцінити текст на предмет його «SEO-природності», а й показати, за що саме сторінка ризикує потрапити під фільтр. І тепер це доступно всім: ми випустили наш новий сервіс «Тургенєв» у відкритий доступ:.

Сервіс показує загальний ризик потрапляння під «Баден-Баден», підсумовуючи оцінки за окремими параметрами, зібраним в кілька вкладок:

 • повтори ( «академічна нудота», «класична нудота», сверхчастую слова, надконцентрацію «і»);
 • запити (покриття комерційними запитами зі списку, що включає більше 2 млн комерційних ключових слів);
 • водність (частка стоп-слів і найзагальніших слів в тексті - і що залишиться, якщо їх прибрати);
 • удобочитаемость;
 • стилістика (SEO-штампи, канцелярит, невиправдана емоційність, інші стилістичні помилки з поясненнями).

Для кожного з параметрів програма в разі виявлення проблем нараховує штрафні бали. Потім вони підсумовуються і підраховується загальний ризик. Якщо у тексту не більше 5 балів - фільтр йому навряд чи загрожує. Від 8 балів ми вважаємо ризик високим, від 13 - критичний. Максимум - близько 25 балів.

Робота з «Тургенєвим»

Проблеми, які висвічує сервіс, варто врахувати, особливо якщо текст ризикує потрапити під фільтр. Однак не потрібно просто видаляти слова, помічені як помилки. Через це можна «просадити» релевантність сторінки, тоді як якість тексту не стане набагато краще.

Ми радимо обдумано підійти до виправлення проблем, опрацювати стилістику і прагнути зробити текст краще, а не загнати бали в нуль.

Якщо ви вже під «Баден-Баденом» - перевірте на всякий випадок все сторінки, а не тільки ті, на які вкаже підтримка. Якщо сайт поки не потрапив під фільтр - поступово виправте тексти, не забуваючи про сайтах конкурентів і технічному завданні оптимізатора.

Не забувайте про те, що показують цифри: фактичний вплив текстового блоку на ранжування невелика. Намагайтеся оптимізувати не його, а, наприклад, списки товарів, які не створюють ризику «Баден-Бадена». Погано написані, переоптімізірованние SEO-тексти можуть привести сайт під фільтр. Виправте їх - і краще не відкладайте це надовго.