Донецкий техникум промышленной автоматики

Хто такий брокер? Поняття біржового брокера і його функції

Для трейдера хороший брокер необхідний як повітря - коли він є його майже не помічаєш, а от відсутність - відразу помітно

Для трейдера хороший брокер необхідний як повітря - коли він є його майже не помічаєш, а от відсутність - відразу помітно. Для чого потрібен брокер трейдеру, як працювати з біржовим брокером, як вибрати брокера - ось на такі питання і шукають відповіді трейдери.

Хто такий біржовий брокер?

Брокери є в багатьох сферах - страхові, кредитні, митні. У загальному і цілому, брокер - це посередник між однією організацією і клієнтом цієї організації. Брокер знає, що і як робити, як подавати документи, оформляти договори та інше. Далі мова піде про біржовому брокерові.

Біржовий брокер - це такий же посередник, тільки між біржею і трейдером, це не людина, а організація, яка має ліцензію та право працювати на біржі і представляти інтереси громадських організацій і приватних осіб. За свої послуги брокер отримує гонорар у вигляді комісії за кожну укладену угоду. Брокер представляє свого клієнта на біржі -проводить угоди, купує і продає активи, виконує всі заявки клієнта.

Брокер представляє свого клієнта на біржі -проводить угоди, купує і продає активи, виконує всі заявки клієнта

Операції брокер може проводити так:

від імені та за рахунок клієнта; від свого імені і за рахунок клієнта; від імені клієнта і за свій рахунок.

Як саме брокер укладає угоди визначається в договорі, який укладається з клієнтом.

Брокерська компанія має ліцензію від біржі або центрального банку країни на право роботи на біржі. Без такої ліцензії торгувати на майданчику забороняється, а тому працювати без брокерського супроводу у звичайного трейдера вийде.

Якщо ж трейдер або організація бажає самостійно працювати на біржі - то, після отримання відповідних прав і дозволів, вони стають дилерами. Тобто професійним учасником біржі, які торгують від свого імені, за свій рахунок і на свій страх і ризик. Але це вже окрема історія.

Навіщо потрібен біржовий брокер

Основна функція брокера - це представлення свого клієнта на біржі і виконання його заявок.

Основна функція брокера - це представлення свого клієнта на біржі і виконання його заявок

Крім своєї функції посередника брокер ще вирішує такі завдання:

консультації клієнта з будь-яких питань, пов'язаних з біржею, угодами, активами і біржовими інструментами; документальне оформлення укладених угод; інформаційно-аналітичний супровід клієнта.

Саме останній пункт відрізняє вітчизняних брокерів від їх зарубіжних колег. Для отримання аналітичних матеріалів, трейдеру, що працює на іноземних біржах, потрібно звертатися в спеціалізоване інформаційне агентство. Російські ж брокери беруть цю працю на себе і пропонують своїм клієнтам всю бізнес-аналітику.

вибір брокера

Вибір брокера досить важливий крок в кар'єрі трейдера. Адже ця організація не тільки представляє клієнта, а й проводить юридичний супровід угод. Звичайно, відповідальність за це несе брокер, але будь-якому клієнту не сподобається, якщо через неправильно оформлені документи угода анулюється, і він позбудеться свого прибутку, нехай навіть брокер і заплатить державі штраф.

Щоб вибрати брокера і не прогадати, потрібно звернути увагу на такі параметри:

надійність - послуги брокерів представляють банки і приватні компанії. Надійніше всього звернутися в банк - такі організації знаходяться на особливому контролі у держорганів і вважаються більш солідними, але за надійність доведеться розплатитися більшою комісією; кількість клієнтів - це показник довіри і досвідченості брокера. Чим більше у нього відкрито рахунків, тим більше йому довіряють люди. Цей показник можна уточнити на сайті біржі, де планується торгувати; кількість майданчиків, де веде свою роботу брокер - теж показник професіоналізму і досвідченості, значить брокер пройшов перевірку на різних біржах; програмне забезпечення і торгові системи - хороший брокер має не просто версію широко відомих торгових терміналів, а свою власну розробку, бажано з варіантом у вигляді мобільного додатку для телефону або планшетного ПК. Сюди ж варто віднести можливість торгівлі по телефону, як резервний канал спілкування; тарифи на обслуговування - цього кроку варто приділити особливу увагу, неправильно обраний тариф зведе нанівець весь прибуток від угоди. Адже можна платити 10-20 тисяч за операцію з прибутком в 25 тисяч, а можна і за угоду в 100 тисяч заплатити 2-3 рубля. Тому потрібно переглянути всі варіанти тарифних планів брокера і вибрати, той, що відповідає торгової політики трейдера; поріг входу - кожен брокер має обмеження на мінімальний депозит. Більшість великих не хочуть мати справу з депозитом менше 20-30 тисяч рублів. Але є і ті, хто готовий працювати з більш низькими сумами. Але за такі послуги можуть попросити підвищену комісію; кредитне плече - ця послуга дозволяє купувати на велику суму, ніж є у трейдера. Спочатку вона може бути небезпечною, але пізніше послужить хорошу службу. Тому слід дізнатися чи є у брокера така послуга, і що потрібно для її відкриття; навчання - багато брокерів проводять навчання трейдерів у вигляді демо-рахунків, вебінарів, навчальних курсов.Пройдясь з цього списку і зазначивши необхідні позиції можна вибрати брокерську компанію, яка буде повністю відповідати вимоги трейдера.

Брокери відіграють важливу функцію в біржовій торгівлі і трейдеру без них обійтися не можна. Брокер - це не тільки посередник, просто виконує накази трейдера, це повноцінний партнер, зацікавлений в успіху і розвитку трейдера. Адже чим більше угод і чим більше суми - тим вище комісійні брокера.

Але якщо ви тільки робите перші кроки на шляху трейдингу, перш ніж вибирати брокера і виходити на біржу - краще пройти курси навчання торгівлі на біржі. У таких курсах досвідчені майстри торгівлі передають свій досвід, дають поради і навчають як правильно торгувати, що і як робити, яку стратегію вибрати і на що звертати увагу. У тому числі розглядаються і питання вибору брокера.

джерело

Отримайте ексклюзивний бонус + 25% до депозиту

samproinform,

опублікував запис 11 місяців тому.
З моменту публікації зафіксовано одна тисяча триста сорок три перегляду.
Зараз цей запис переглядає 1 незареєстрований користувач.

Хто такий біржовий брокер?