Донецкий техникум промышленной автоматики

Хороший тамада, і конкурси цікаві: як провести розіграш в Twitter

 1. Мета і приз
 2. ідеальний формат
 3. 1. Випадковий вибір переможця.
 4. 2. Творчий конкурс.
 5. Трохи про хештег
 6. Переможець забирає все.
 7. 3 ради наостанок

Як проводити конкурси на розіграш призів, щоб передплатникам дісталися розвага і подарунки, а вам - охоплення і залученість.

Всі люблять конкурси - це родом з дитинства, коли в улюблених журналах на останній сторінці було завдання для найрозумніших. Можна розгадати кросворд або з'єднати точки і розпізнати фігуру. Перший / кращий / правильний результат обов'язково нагороджувався, по крайней мере, в це хотілося вірити, коли облизував зворотну сторону марки і акуратно наклеював її на конверт.

Роки йдуть, а тяга стати переможцем і отримати приз нікуди не поділася - звідси і популярний формат розіграшів в соціальних мережах. Сьогодні поговоримо про те, як провести розіграш призів і конкурс в Твіттері.

Мета і приз

Мета і приз

Навіщо вам потрібен конкурс: перш за все, визначитеся з метою.

Наростити аудиторію? В такому випадку необхідний конкурс, який приверне передплатників, тобто, його побачить багато нових користувачів.

Хочете «розворушити» вже існуючу аудиторію? Мотивуйте їх призом, запропонуйте креативне завдання. Це допоможе підвищити залучення користувачів.

Який подарувати приз? Чим крутіше приз - тим більше учасників. Але стежте за тим, наскільки доречним він буде. Досить дивно буде б'юті-блогеру розігрувати літр машинного масла серед передплатників. Особливо, тоді, коли аудиторія - це підлітки без автомобіля. Аналізуйте своїх фоловерів і їх інтереси перш, ніж вибрати подарунок.

ідеальний формат

https://giphy.com/gifs/A441EggWUa7cc

Найбільшим успіхом зараз користуються такі формати конкурсів:

 1. випадковий вибір переможця;
 2. творчий конкурс;
 3. питання і відповідь.

1. Випадковий вибір переможця.

Формат такого конкурсу на розіграш призів гранично простий: переможець вибирається випадковим чином із загального числа учасників. Претенденти можуть вірити в удачу або теорію ймовірності, тому що організатор конкурсу (найчастіше) зобов'язується викласти відео з моментом визначення переможця. Для такого розіграшу практично завжди використовують random.org

Є кілька типів механіки для проведення подібного конкурсу:

 • Зроби ретвіт поста

Організатор готує публікацію, яку необхідно ретвітнуть на свою сторінку. За підсумком переможець вибирається серед тих, хто виконав умову. Все дуже просто і не вимагає величезних зусиль.

 • Підпишись на аккаунт організатора

Таким чином можна набрати живих передплатників, а серед новоприбулих розіграти приз. Якщо у вас 15 передплатників на момент початку конкурсу, то не варто чекати припливу фоловерів. Хіба що пост стане вірусним - наприклад, ви обіцяєте подарувати комусь новий Бентлі.

2. Творчий конкурс.

У таких конкурсах користувачам не вдається звільнитися простим кліком «зробити ретвіт», а доводиться включити фантазію. Але такий конкурс допустимо тільки в тому випадку, якщо ваша аудиторія вже досить велика і активна, щоб з радістю відгукнутися на заклик до дії.

Як відомо, Твіттер обмежує будь-яке повідомлення 280 знаками, тому в умовах лаконічності дати цікаву відповідь - цілий челлендж. Ви можете попросити закінчити розпочате вами пропозицію, придумати забавний відповідь на ваше запитання або висловити свою думку по заданій темі.

Один з конкурсів такого формату провела мережа швидкого харчування KFC: компанія попросила користувача пояснити, чому саме він гідний отримати стипендію від бренду розміром в 20 000 $. Всі відповіді підтягувалися під хештег #KFCScholar, який був обов'язковий у відповіді.

У конкурсі брало участь 30 000 користувачів, а переможницею стала дівчина, яка дала такий відповідь :

«Хей, Полковник (на лого мережі знаходиться полковник Сандерс - засновник KFC)! Ця стипендія - це той секретний інгредієнт, якого бракує моїм рецептом успіху. У мене вже є освіту, водійські права, необхідні тільки гроші! »

Все досить зрозуміло - публікація тут має на увазі фотографію. Це може бути що завгодно - від найкращого макіяжу на Хеллоуїн до «визначимо саму неприбрану кімнату в світі». Переможця може визначити організатор, а можуть і користувачі - креативний ФОТОвідповідь, який набрав максимальну кількість ретвітів, стає переможцем.

Так, непоганим прикладом такого конкурсу на розіграш призів став іспанський ресторан в Британії, який попросив передплатників приготувати тапас (іспанська закуска) і сфотографувати його. Переможець отримував сертифікат на наступне відвідування закладу.

Переможець отримував сертифікат на наступне відвідування закладу

«До 3-х годин понеділка відправте нам фото вашого тапаса, щоб спробувати удачу і виграти сертифікат на 50 фунтів в La Tasca на наступне відвідування?»

Забавно, що іноді подібні фотоконкурси починаються стихійно. Так, відомий своїми отруйними і саркастичними висловлюваннями в телепередачі «Пекельна кухня» шеф-кухар Гордон Рамзі отримував в твіттері фотографії від звичайних людей. Вони не соромилися фотографувати не найвдаліші страви власного приготування, а Гордон не скупився на «компліменти». Своєрідним «призом» стає відповідь від маестро або навіть похвала.

«Порція маленька, але що скажеш?»

»

«Джон, твій рис виглядає старше мене ...»

3. Питання і відповідь.

Це один з найбільш простих варіантів конкурсу на розіграш призів. Так, організатор задає питання своєї аудиторії. Зі списку правильних відповідей вибирається один, автору якого і дістається приз.

Наприклад, видання Times of India в Твіттері запропонувало вгадати переможницю зі стрільби з лука 2010-го року на Іграх Співдружності. Переможцю обіцяли новий смартфон за правильну відповідь!

Переможцю обіцяли новий смартфон  за правильну відповідь

Як провести розіграш призів і не отримати бан

https://giphy.com/gifs/iMOk3wfmE5IoE

Раз вже ви надумали організувати такий конкурс, то не полінуйтеся почитати правила самого сервісу по проведенню активацій. Російською текст не доступний, але основні пункти конкурсів на розіграш призів такі:

Ø Не можна створювати кілька облікових записів.

За таке можна отримати блокування облікового запису.

Ø Не можна розміщувати один і той же твіт більше одного разу.

Так, так теж не можна. Якщо вирішили провести розіграш на репости - підготуйте тільки один пост. В іншому випадку система може автоматично відправити вас і ваш аккаунт в бан. Крім того, правила участі повинні бути чітко прописані: умовно, ви можете дозволити користувачам ретвітів конкретні записи лише раз на добу.

Ø Будьте уважні до законів у вашій країні.

Якщо на вашій батьківщині заборонено зберігання і використання вогнепальної зброї, то не варто розігрувати навіть старовинний маузер, який ви знайшли на горищі у дідуся.

Ø Використовуйте релевантні темі розіграшу хештеги і будьте такі ласкаві.

Дотримуйтесь правил сервісу, не зловживайте нерелевантними хештегом.

Трохи про хештег

https://giphy.com/gifs/snl-jimmy-fallon-justin-timberlake-hashtag-n0GShSsgLKnh6

 • Особливий хештег.

Додавайте певний хештег в свій твіт з конкурсом і вимагайте від учасників позначати їм же свої пости.

Звичайно, буде доречний хештег, який не використовується ніде, крім самого конкурсу. Наприклад, не можна використовувати хештег # дівчина, тому що неможливо буде відокремити учасників розіграшу від звичайних користувачів. Використовуйте видозмінений тег, наприклад, додайте юзернейм організатора через нижню підкреслення: # девушка_імя_аккаунта

 • Не зловживайте.

Будь-пост виглядає заспамленності, якщо через кожне слово рясніють решеточку хештегів. Досить кількох тематичних, щоб користувач зрозумів, про що йдеться.

Більше про те, як правильно використовувати хештеги, читайте тут .

Переможець забирає все.

Настав момент вибрати переможця. Якщо правила мали на увазі вибір кращої відповіді організатором, то ніяких сторонніх програм вам не потрібно - тільки вільний час, щоб переглянути всіх претендентів.

В інших випадках для випадкового вибору переможця на допомогу приходять різні сервіси:

Зберіть список учасників в табличку і використовуйте рандомайзер для того, щоб вибрати переможця. Всі чесно!

Зручний сервіс для випадкового визначення переможця. Ви можете вибрати один з можливих способів: серед передплатників, серед користувачів, які згадали вас у своєму твіті або серед тих, хто поставив необхідний хештег. Сервіс також надає можливість вибрати кількох переможців рандомних способом.

За таким же принципом працює і цей сервіс, але виглядає трохи менш юзер-френдлі.

3 ради наостанок

https://giphy.com/gifs/abed-approval-NDjtmyXAAUWKQ

 1. Перегляньте аналітику Twitter, порівняйте показники до конкурсу і після. Спробуйте різні формати конкурсів на розіграш призів - це допоможе визначити найбільш підходящий і поліпшити показники.
 2. Увімкніть оповіщення від Google, щоб відстежувати згадки про своє конкурсі в соціальних мережах та інших місцях.
 3. Пам'ятайте, що ретвіти - це свого роду безкоштовна реклама для вас від користувачів, які лояльні до вашого бренду. Саме тому важливо працювати над сторінкою та її контентом не тільки перед тим, як провести розіграш призів, а й після конкурсу: адже нова аудиторія просто занудьгує і відпише від нецікавого.

Наростити аудиторію?
Хочете «розворушити» вже існуючу аудиторію?
Який подарувати приз?
«До 3-х годин понеділка відправте нам фото вашого тапаса, щоб спробувати удачу і виграти сертифікат на 50 фунтів в La Tasca на наступне відвідування?
«Порція маленька, але що скажеш?