Донецкий техникум промышленной автоматики

Готелі з піднебесних просторах рестораном і люксом президента дали добро

Готель в центрі поки без імені. Автор фото - О. Єрмоленко.

Готелі з піднебесних просторах рестораном і люксом президента дали добро Єрмоленко Оксана https://cdn.segodnya.ua/img/article/2088/46_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/2088/46_tn.jpg 2010 -08-09T10: 22: 18 + 03: 00 Харків У Харкові на плошади Свободи з'являться перші "5 зірок" з нуля.

У минулу п'ятницю харківські архітектори схвалили проект нового п'ятизіркового готелю на площі Свободи. Нагадаємо, що це буде перший комплекс такого класу, який зводиться в нашому місті "з нуля". У готелі будуть бізнес-центр, казино, президентський номер і ресторан на останньому поверсі під куполом неба.

Кут на перетині проспекту Правди і вулиці Трінклера довгий час був порожній. За словами головного архітектора міста Сергія Чечельницького, за останні 20 років на цьому пустирі не планував щось побудувати тільки ледачий, але далі проектів справа не йшла. Найсміливішої ідеєю цілком можна вважати пропозицію Олександра Ярославського, який загорівся звести тут готель в "5 зірок". За реалізацію проекту він взявся пізніше, але свої корективи внесла криза. Тепер же в компанії DCH, що належить бізнесменові, обіцяють вкласти в будівництво $ 70-80 млн. І до листопада 2011 року надати комплекс, який не випадає з ансамблю конструктивізму, який створюють будівлі на площі, - Держпром і університет.

Проект торгово-офісного центру з готелем, адмінприміщення та підземним паркінгом міськрада визнав прийнятним. На колишньому пустирі вирішено зводити 11-поверховий корпус під готель і поруч - його двоповерхова продовження, всього в готелі поміститься 172 номери. Тут же буде знаходитися адміністративний і бізнес-центри. Фасад планують будувати зі скла і каменю. "Ми вирішили збільшити розмір вежі, не піднімаючи її, а зробивши атріум (приміщення, висота якого становить два і більше поверхів, але без міжповерхових перегородок. - Ред.). Будуть в будівлі і панорамні ліфти", - розповів один з авторів проекту Сергій Бабушкін (в минулому - головний архітектор Києва).

Потрапити в готель зможе будь-який харків'янин. Правда, вільний вхід буде лише на 1, 2-й і 11-й поверхи. На першому поверсі архітектори запланували торгово-розважальні приміщення, кафе, на другому - ресторан і зал, який зможе приймати масштабні виставки. З 3-го по 10-й рівень буде розміщуватися готель, сюди для сторонніх вхід заборонений. На 10-му поверсі крім усього обладнають і трикімнатний президентський люкс. Поверхом вище - фітнес-центр і ресторан "Скай" з видом на площу. "З 1-го на 11-й поверх буде доступ для всіх бажаючих", - обіцяють автори проекту.

До речі, проектуючи готель, київські архітектори висловили незвичайне побажання: облаштувати поруч з готелем вихід з метро. Якщо до самого проекту претензій у наших зодчих не було, то ця пропозиція все сприйняли в багнети, аргументуючи, що нераціонально давати окремий вихід для постояльців. Проектантам доведеться відмовитися від ідеї "свого" метро. До ескізу у харків'ян виникло лише одне побажання: "підвищити" готель на кілька поверхів, щоб вона не виявилася нижче своєї сусідки - готелю "Харків". Якщо роботи будуть виконані в обіцяні терміни, вже до кінця 2011 року ці два готелі посперечаються за клієнтів.

ІМ'Я ГОТЕЛІ

Замовники поки не називають ім'я оператора, якому віддадуть права на управління готелем. Так само як і її назва. Нагадаємо, кілька років тому подейкували, що зірки на площі будуть під американським брендом Hilton. Але через кризу ця компанія начебто охолола до Харкова. Не виключено, що оператора знайшли в Англії і Саудівської Аравії: інтер'єр готелю розробляють фахівці з Лондона і Дубаї.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку