Донецкий техникум промышленной автоматики

Google прибрав кнопку «Відкрити в повному розмірі» з пошуку по зображеннях

Google прибрав з пошуку по картинках кнопку «Відкрити в повному розмірі» (View image). Також зникла посилання для пошуку інших розмірів зображення. З усіх опцій залишилася лише «Перейти» (Visit), яка дозволяє відкривати сторінку з потрібною картинкою. зміна направлено на захист авторських прав .

на захист авторських прав

За допомогою кнопки «Відкрити в повному розмірі» користувачі могли запускати пошук необхідного зображення в більш високому дозволі, не переходячи на сторінку з оригіналом. Функція передбачувано викликала невдоволення у фотографів, видавців і фотобанків.

В Google сподіваються, що більш суворі умови знизять кількість порушень авторських прав і задовольнять нового партнера компанії - Getty Images. Минулого тижня Google уклав з фотоагентством ліцензійну угоду і отримав право використовувати контент Getty Images в своїх продуктах.

У 2016 році фотобанк звинуватив Google в антиконкурентної практики в інструменті пошуку по картинках і «спотворенні результатів видачі на користь власних послуг». На думку Getty, ІТ-корпорація навмисно знижувала необхідність відвідування сайтів з оригінальними зображеннями.

Видалення кнопок з пошуку - скоріше формальний жест, ніж реальний крок по боротьбі з порушенням авторських прав. Картинку в повному розмірі можна зберегти, клікнувши по ній правою кнопкою миші ( «Відкрити зображення в новій вкладці»). Також можна скопіювати URL зображення і ввести його в адресному рядку. Втім, Google дійсно ускладнив пошук інших версій зображення, які відрізняються тільки розширенням і розміром.

Раніше ми писали про сервіс Let's Enhance , Який збільшує зображення в чотири рази з мінімальними втратами якості, а також про розумного фотопоіске Everypixel , Який курують нейромережі.

Хочете підказати новина або поділитися експертною думкою? Пишіть: [email protected]


Хочете підказати новина або поділитися експертною думкою?