Донецкий техникум промышленной автоматики

Google оголосили загрозою "цифровому суверенітету" Росії

Google оголосили загрозою для Росії. Фото: rawstory.com

Google оголосили загрозою "цифровому суверенітету" Росії https://cdn.segodnya.ua/img/article/4633/85_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4633/85_tn.jpg 2013-09- 28T09: 45: 00 + 03: 00 Світ Google звинувачується в підриві інтересів російської держбезпеки

виконавчий директор Ліги безпечного інтернету Денис Давидов направив заступнику голови уряду Росії Дмитру Рогозіну лист, в якому Google звинувачується в підриві інтересів російської держбезпеки, повідомляє ВЗГЛЯД.

"Ліга безпечного інтернету прийшла до висновку, що компанія Google свідомо веде роботу по впливу на внутрішньополітичні справи Росії, а також по просуванню своїх продуктів серед російських громадян і чиновників, метою якої є ослаблення російського електронного суверенітету. Цей висновок міститься в офіційному зверненні до заступника голови уряду РФ Дмитру Рогозіну, направленому Лігою на цьому тижні ", - заявив Давидов, підтвердивши інформацію, що з'явилася в ряді ЗМІ інформацію про лист в уряд.

Він уточнив, що в зверненні міститься "витримка" з масштабного дослідження про діяльність Google в Росії, яке зараз готує Ліга і яке буде оприлюднено найближчим часом.

У Ліги вже є ряд претензій до Google. Зокрема, на думку фахівців, компанія, зареєстрована в Каліфорнії ( США ), Підпорядковується американським законам і ігнорує вимоги російського законодавства.

Ліга стверджує, що Google активно співпрацює зі спецслужбами США з 1999 року, надаючи АНБ доступ до своїх серверів, а з 2007 року бере участь в програмі Агентства PRISM.

Більш того, за даними Ліги безпечного інтернету, повсюдне поширення мобільних пристроїв з операційною системою Android від Google, також забезпечить доступ спецслужб США до даних користувачів таких пристроїв по всьому світу.

Організація вважає, що компанія активно просуває свої продукти серед чиновників і населення РФ.Так, наприклад, головний офіс Google регулярно наймає на роботу спеціалістів по взаємодії з органами влади в Росії, відкрито заявляючи про інтереси компанії на суспільно-політичній арені країни.

"В результаті, вже заявлено про намір Google і Відкритого уряду РФ співпрацювати" в сфері відкритих даних, розвитку навчальних програм для російських регіонів з ефективного використання механізмів відкритого держуправління ", - повідомляє Ліга.

Прес-реліз організації з'явився в день 15-річчя корпорації Google, 27 вересня.

Ліга безпечного інтернету є некомерційною організацією і була заснована в 2011 році Благодійним фондом Святителя Василя Великого за підтримки Мінкомзв'язку РФ. ЛБІ виступила ініціатором російського закону про реєстр заборонених сайтів.

Відзначимо, що претензії до корпорації з боку російської влади висловлюються не вперше. Так в серпні член Ради Федерації Руслан Гаттаров попросив Google пояснити, як використовуються особисті дані клієнтів поштового сервісу Gmail.

Раніше повідомлялося, що Гаттаров запідозрив компанію в багаторічному ухиленні від сплати податків, попросив прокуратуру перевірити політику конфіденційності Google і заявив про намір змусити корпорацію змінити її угоду користувача таким чином, щоб воно відповідало Конституції Росії, Європейської конвенції про персональні дані і російським законам про захист персональних даних.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку