Донецкий техникум промышленной автоматики

Google Alerts

  1. Розробка сервісу
  2. Принцип роботи
  3. Як користуватися інструментом
  4. варіанти сповіщень
  5. Оператори Google Alerts

«Гугл Алертс» - це служба, призначена для виявлення і повідомлення про зміни контенту, яка пропонується пошуковою системою Google. Завдяки їй користувач може отримувати повідомлення по e-mail, коли знаходить нові результати: газетні статті, веб-сторінки, наукові дослідження або блоги, що відповідають уведеним пошуковим запитам. Служба була запущена Google в 2003 році.

На перший погляд дана система здається дуже простий, але вона має великий потенціал, який необхідно навчитися грамотно використовувати, щоб вирішити свої завдання. Існує безліч варіантів застосування системи. До них відносяться такі, як оперативне виявлення плагіату, відстеження спаму, соціальних сигналів, моніторинг зворотних посилань на сайт, а також багато інших.

Розробка сервісу

«Гугл» вже давно перестав бути звичайною пошуковою системою (наприклад, він знаходиться на другому місці по точності серед постачальників прогнозів погоди на планеті і має власні геодезичні та метеорологічні супутники) і перетворився у велику аналітичну компанію, що вивчає окремо знайдених людей, а також соціум в цілому. Інформацію про користувачів Google отримує вже не з поштового сервісу Gmail або пошуку, а з браузера Google Chrome, операційної системи Android. Остання передає інформацію про вашому місці проживання, відвідуваних місцях та ін. На сьогоднішній день компанія робить все нові і нові кроки для зміни нашої взаємодії з інформаційним середовищем.

Принцип роботи

Google Alerts має безпосереднє відношення до пошуку. Для того щоб зрозуміти принцип роботи інструменту, необхідно розібратися з тим, як працюють пошукові боти «Яндекса» і Google. Пошуковий робот «Яндекса» відвідує все сайти і їх сторінки, до яких може дістатися, і збирає з ресурсів максимум доступної інформації. На етапі відбору павук вирішує, наскільки необхідно передавати далі отриману інформацію. Таким чином, в індекс «Яндекса» потрапляє тільки те, що вирішив туди відправити павук. Пошуковий робот Google менш винахідливий і збирає контент без будь-якої фільтрації.

Пошуковик пропускає отриману інформацію через механізм, що містить кілька сотень алгоритмів для обробки ресурсів і їх сторінок. Сервіс повідомлень розташований за адресою https://www.google.ru/alerts і являє собою надбудову над основним пошуком, що дозволяє майже миттєво виявляти будь-яку цікаву для вас інформацію в інтернеті в цілому або на окремих сайтах. Ви зможете оперативно дізнаватися все нове, що потрапило в індекс Google, що відповідає запиту, введеному вами. Для роботи з ним необхідно мати обліковий запис Gmail.

Як користуватися інструментом

Цей інструмент відрізняється гнучкістю. При цьому не всі можливості, які він має, знаходяться на поверхні. Як і основний пошук, Google Alerts дозволяє використовувати оператори, при цьому у нього немає інструменту, що нагадує розширений пошук. Тому слід розібрати на прикладах варіанти застосування і можливості сервісу.

Наприклад, ви хочете відправитися в подорож, але при цьому не готові платити великі гроші. В цьому випадку ви можете підключити оповіщення про палаючих турах. Щоб пошукова система шукала фразу цілком, а не по вхідних в неї окремих слів, необхідно взяти її в лапки.

Крім введення фраз, що відслідковуються в Google Alerts, налаштовуються і інші характеристики. Вони задаються за допомогою кнопки «Ще параметри».

Частота відправки. Ця установка задає, наскільки часто ви будете отримувати листи на зазначену пошту від сервісу Google Alerts. Частота залежить від завдань, які перед вами стоять. Якщо ви хочете отримувати листи відразу після появи інформації в мережі, вкажіть «У міру появи результатів». Але це може бути не дуже зручно при високочастотних запитах. Багато хто вибирає варіант «Раз в день», але при цьому слід пам'ятати, що ви будете отримувати листи в той же час доби, коли будуть проводитися настройки, т. Е. Через 24 години після завершення редагування оголошення.

Через 24 години після завершення редагування оголошення

Джерела. Ви можете вибрати, де саме сервіс Google Alerts буде шукати для вас нову інформацію на тему, що цікавить в даний момент. Наприклад, це може бути поява поста в блозі, вихід нової книги або відеоролика. Якщо вам, наприклад, потрібно відстежити вихід ролика тільки на «Ютубі», додайте до запиту оператор site.

Країна і мова. Ви можете вибрати мову, на якому повинна з'явитися інформація, що цікавить вас інформація, а також країну, якій належить даний сайт.

Якість. Ви можете вказати, щоб Google Alerts надсилав вам нову інформацію, яку знайшов виключно на якісних сайтах. Цю характеристику сервіс визначає сам і не розкриває критерії вибору.

Доставка. Сервіс дозволяє вибрати один з варіантів доставки новин за обраною вами темою. Ви можете використовувати електронну пошту, яка витягується з аккаунта Gmail, під яким ви авторизувалися, або у вигляді фида (RSS-стрічки).

Після того як ви виконали всі налаштування, натисніть кнопку «Створити сповіщення». Далі можна створити ще одну умову доставки необхідної інформації (всього ви можете налаштувати під одним аккаунтом до 1000 повідомлень). Якщо ви хочете відредагувати будь-яке сповіщення або видалити його, то натисніть на відповідну кнопку праворуч від оголошення в розташованій трохи нижче області.

варіанти сповіщень

Як приклад можна розглянути оповіщення в Google Alerts, які використовують веб-майстри, оптимізатори, інфобізнесмени і всі інші люди, які мають заробіток в мережі.

Про появу нової зворотного посилання. Сервіс проінформує вас, якщо хтось розмістить на своєму ресурсі посилання на ваш сайт. Також це може бути текстове згадка, яке в тій чи іншій мірі враховують пошуковики.

Про згадках про ваш ресурс в соціальних мережах. Ви можете визначити список найбільш актуальних для вас соціальних мереж і додати в форму Google Alerts схожу конструкцію (замінивши ім'я сайту на своє): seonews.ru {site: facebook.com OR site: twitter.com OR site: digg.com OR site: plus.google.com OR site: delicious.com OR site: reddit.com OR site: vk.com}. За допомогою фігурних дужок об'єднується перерахування соціальних мереж зі сполучною і їх оператор OR (логічне «або»), який повинен бути написаний великими літерами.

Про появу нової інформації на конкретному сайті. Схожим чином ви можете відстежити, наприклад, вихід нових роликів на «Ютубі» з певної тематики. Щоб зробити це, виберіть зі списку «Джерела» варіант «Відео» і введіть для відстеження наступний запит: приготування страв "site: youtube.com. Якщо на ресурсі, який вам цікавий, немає можливості підписатися на розсилку новин, то ви можете створити власну підписку на нові матеріали на цьому сайті (або декількох сайтах, перерахувавши їх через оператор OR).

Про індексацію нових сторінок ресурсу. Ви можете отримувати інформацію про індексацію пошуковою системою Google в режимі реального часу. Для цього введіть site: seonews.ru, замінивши адресу сайту на ваш.

Про появу нової інформації на конкретному типі ресурсів. При бажанні сервіс дозволяє відстежувати появу нового контенту по вас тематикам, наприклад в блогах. Для цього введіть фразу і виберіть в налаштуваннях бажаний тип контенту зі списку «Джерела». Це дозволяє також одним з перших прокоментувати матеріал (найцікавіше, коли блог дає можливість індексувати зовнішні посилання з коментарів, т. Е. Відноситься до dofollow-блогів). Крім того, можна одним з перших запропонувати автору блога обмінятися посиланнями на статтю, розміщену на вашому ресурсі, з тієї ж тематики. Цей обмін буде дуже добре сприйматися пошуковими системами через збіг тематик.

Контроль плагіату в режимі реального часу. Для того щоб знайти скопійований з вашого сайту фрагмент тексту або навіть цілу сторінку, досить ввести деякі фрази, наявні в текстах, і оточити їх лапками. Задайте в настройках сервісу, щоб він щодня повідомляв вас про їхню появу на будь-яких ресурсах. Щоб спростити завдання, ви можете виключити ваш сайт з пошуку за допомогою оператора [-site: seonews.ru]. Такі оповіщення потрібно налаштовувати для всіх матеріалів, розміщених на сайті, а також значущих сторінок, але завдяки обмеженню в 1000 оповіщень це легко зробити.

Припинення незаконного поширення інфопродуктов. Якщо у вас є власні інфопродукти, ви можете відстежити по їх назві людей, які розміщують їх в мережі і таким чином знижують доходи. Завдяки даним оповіщення можна швидко реагувати на «злив» і припиняти незаконне розповсюдження.

Про згадках продукту. Якщо ви володієте або уявляєте який-небудь продукт, наприклад програму, скрипт, онлайн-сервіс або реальний бізнес, то будете зацікавлені у відстеженні нових згадок про нього. Так ви зможете швидко реагувати на ситуацію: давати роз'яснення на форумах або в блогах, виявляти негативну інформацію, щоб нівелювати її в подальшому.

Контроль заспамленності ресурсу. Люди, які володіють сайтами і форумами, де є можливість додавання коментарів, часто стикаються з проблемою спаму. Встановлювані спаморезкі не завжди допомагають впоратися з цією проблемою на 100%. Ви можете підстрахуватися за допомогою сервісу Google Alerts і відстежувати появу спам-повідомлень на сайті. Як правило, вони містять певні слова. Такий список можна знайти в інтернеті або створити на підставі свого досвіду, розширюючи при необхідності.

Оператори Google Alerts

Лапки. З їх допомогою Google Alerts буде знаходити лише ті результати, де даний фрагмент тексту зустрічається саме в тому вигляді, в якому був лапки, т. Е. Дотримані словоформи, послідовність слів. В лапках може перебувати і одне слово.

Знак «+». Дія аналогічно додаванню слова в лапки. Цей знак можна додати перед словом без пробілу, щоб воно искалось тільки в початковому вигляді. Наприклад, якщо вам потрібно, щоб сервіс враховував слова, які можуть ігноруватися (цифри, частки, прийменники, сполучники), то поставте перед словом «+» або впишіть його в лапки.

Знак «-». Цей оператор можна використовувати, щоб виключити нові матеріали, що містять разом з запитуваної вами фразою «зайве» слово. Наприклад, «млинці -рецепт».

Site. Згаданий вище оператор можна використовувати для пошуку по конкретному сайту (одному або декільком), а також у зазначеній певної доменній зоні.

OR (логічне «або»). Оператор прописується великими літерами. З його допомогою можна знайти будь-які з слів, розділених їм в запиті. Якщо ви не використовували OR, то пошук буде здійснюватися за всіма словами, зазначеним на сторінці.

(*). За допомогою цього оператора можна замінити будь-який відсутню слово у фразі, укладеної в лапки.