Донецкий техникум промышленной автоматики

голосовий пошук

  1. Урок: голосовий пошук.

Урок: голосовий пошук.

Цей урок - продовження і розвиток теми: пошуковики інтернету .

Традиційним способом введення даних і службових команд в комп'ютер є послідовний набір символів з клавіатури. Слова пошукових запитів для пошукових машин інтернету ми також, як правило, вписуємо в поля пошуку застосовуючи клавіші. Альтернативним методом введення запиту стало використання живої розмовної мови - голосове введення. Така технологія реалізована в популярному пошуковику Google і працює в браузері Google Chrome - .

Відкриємо в цьому браузері пошукову сторінку Google - https://www.google.ru і кликнемо по значку мікрофона в пошуковому рядку:

У наступному діалоговому вікні активуємо функцію мовного введення - натиснемо кнопку "Включити O'кей, Google". Після цього в пошуковому рядку з'явиться команда "Скажіть O'кей, Google". Потрібно вимовити цю фразу в мікрофон.

Зрозуміло, що до комп'ютера повинен бути підключений мікрофон. Якщо ноутбук має вбудований мікрофон, то на робочому столі для голосового введення можна використовувати як окремий мікрофон, так і веб-камеру. Детально про підключення мікрофона і настройках звуку на ПК читаємо урок: налаштування звуку .

Отже, мікрофон включений, проговорили цю умовну фразу: "O'кей, Google". На сторінці відкривається додаткове діалогове віконце. Підтверджуємо кнопкою "Дозволити":

Тепер функція голосового пошуку включена. Натискаємо в пошуковому рядку значок мікрофона. Відкривається сторінка Аудіо входи:

Говоримо пошукові слова. Значок мікрофона починає пульсувати - реагувати на звуки і Google оперативно виробляє пошукову видачу на наш запит.

Мовний пошук в браузері - це лише окремий випадок голосового введення інформації заснований на технології розпізнавання мови. Аудіозапрос користувача перетворюється в текстовий вигляд і передається пошуковій системі в стандартні вигляді для пошуку в базі даних. Голосовий запит на ПК прискорює доступ до інформації, зводить до мінімуму зусилля по її пошуку.

Більш актуальним голосовий пошук є на смартфоні, де на маленькому дисплеї складніше вводити текст і шукати в довгих каталогах.

Налаштуємо голосовий пошук в Аndroid-смартфоні. Ілюстрації представлені для найбільш популярної версії ОС на сьогодні: 4.4.х (KitKat).

Серед додатків знайдемо і відкриємо додаток Google:

У лівому верхньому кутку натиснемо на значок меню:

і пройдемо в "Налаштування" - "Голосовий пошук" - "Розпізнавання O'кей, Google". Зробимо на цій сторінці відповідні налаштування:

Тепер у всіх додатках, в яких використовується набір з клавіатури можна виробляти голосове введення. Це - браузери, магазин софта і медіаконтенту "Google Play", пошук контактів. Також можна промовляти цифри телефонного номера при дзвінку з телефону. Тестуємо, тренуємо дикцію і приходимо до висновку, що голосове введення - суттєва допомога при роботі на портативних пристроях.

Виклад усного мовлення в письмовій формі в усі часи було затребуваною завданням. Запис розмовної мови стенографічним способом існувала ще у древніх єгиптян. На сучасному рівні перетворення мовного сигналу в текст засноване на технології розпізнавання мови і реалізується за допомогою функціональних комп'ютерних програм.

Одним з таких популярних додатків в рунеті стає Яндекс.Діктовка. Про те, як працює і наскільки хороший цей мовний блокнот надалі буде невеликий огляд.

Повернутися до теми пошуковики інтернету .

урок написаний 19.08.2015

поділіться темою в соціалках: