Донецкий техникум промышленной автоматики

Голосове управління комп'ютером з Windows 7

  1. утиліта Typle
  2. Програма Speechka для голосового управління комп'ютером з Windows 7

Якому користувачеві комп'ютера не захотілося б керувати ним без допомоги рук, тобто, не доторкаючись до клавіатури і миші, а використовуючи лише свій голос Якому користувачеві комп'ютера не захотілося б керувати ним без допомоги рук, тобто, не доторкаючись до клавіатури і миші, а використовуючи лише свій голос? А для людей з обмеженими можливостями така функція просто незамінна. Оригінальна (не русифікована) версія Windows 7 має таку функцію, але вона розрахована тільки на англійську мову. Однак, і в русифікованої версії Windows 7 можливість голосового управління комп'ютером з Windows 7 можна ввести. Для цього існує кілька сторонніх програм.

утиліта Typle

Це одна з найбільш поширених утиліт для голосового управління комп'ютером з Windows 7. Її можна завантажити з інтернету. Вона має дві версії - безкоштовну і платну (premium). Нижче піде мова про безкоштовної версії.

Після запуску програма видає своє головне вікно:

Після запуску програма видає своє головне вікно:

Завдання черговий голосової команди управління починається з натискання кнопки «додати». В результаті з'являється віконце виду:

У ньому потрібно задати ім'я користувача і текстовий зміст команди У ньому потрібно задати ім'я користувача і текстовий зміст команди. Після чого слід натиснути червону кнопку (запис) і сказати в мікрофон потрібну команду, наприклад, «відкрий зіп севен». Потім натиснути кнопку «додати». Цими діями в утиліті створюється звуковий образ команди управління.

Наступна дія - це прив'язка заданого звукового образу до конкретної програми або файлу на комп'ютері. Для цього потрібно клікнути в головному вікні по кнопці

І встановити галочку на потрібному нам пункті: І встановити галочку на потрібному нам пункті:

З'являється список встановлених програм комп'ютера, в якому слід вибрати 7-Zip File Manager З'являється список встановлених програм комп'ютера, в якому слід вибрати 7-Zip File Manager. Потім необхідно натиснути на «запис» і «Додати».

Потім необхідно натиснути на «запис» і «Додати»

Після цього в головному вікні в профіль користувача додасться створена команда:

Після цього в головному вікні в профіль користувача додасться створена команда:

Тепер залишається тільки перевірити її виконання. Для цього потрібно в головному вікні натиснути «Почати говорити» і вимовити заповітну фразу «Відкрий зіп севен, після чого утиліта 7-zip відкриється.

На жаль, не можна сказати, що Typle у всіх випадках правильно розпізнає російську мову, але це недолік більшості програм розпізнавання голосу.

Програма Speechka для голосового управління комп'ютером з Windows 7

Speechka є просту і зручну програму, що розпізнає російську мову. Ця утиліта дозволяє голосом відкривати програми, файли, папки і інтернет-сторінки, здійснювати пошук в Інтернеті. Програма безкоштовна і легко скачується і встановлюється.

Ось виглядає її головне вікно:

Залежно від своїх намірів користувач повинен натиснути одну з кнопок головного вікна Залежно від своїх намірів користувач повинен натиснути одну з кнопок головного вікна. Після натискання однієї з них справа від головного вікна з'являється вікно для завдання параметрів голосової команди. Наприклад, при натисканні «Інтернет» відкриється віконце такого виду:

У ньому вже показані налаштування, необхідні для запуску сторінки Яндекса з прогнозом погоди У ньому вже показані налаштування, необхідні для запуску сторінки Яндекса з прогнозом погоди. Після натискання кнопки «Додати» необхідно озвучити цю команду. Це робиться, як зазначено на головній сторінці, одночасним натисканням «Ctrl» і «Win», після чого потрібно сказати в мікрофон слово або фразу, наприклад «погода», і відпустити клавіші. У налаштуваннях програми є можливість активувати запис звуку по комбінації «Ctrl» + «Win», або просто за рівнем звуку.

До речі, перевірити роботу цієї утиліти з мікрофоном і відрегулювати його гучність можна відразу після запуску програми, сказавши кілька слів в мікрофон. Якщо індикатор рівня не відповідає, то є проблеми з підключенням мікрофона або з недостатнім рівнем його гучності.

При вже створених командах голосового управління їх можна вимовляти відразу після запуску утиліти Speechka, і вона повинна їх виконувати.