Донецкий техникум промышленной автоматики

Голосове управління Андроїд

  1. Які проблеми підстерігають любителів голосових команд?
  2. Як налаштувати команду «OK, Google»
  3. Огляд програми «Асистент російською мовою»
  4. Популярний додаток «Асистент»

Спілкування з вашим пристроєм тепер не є мрією або фрагментом фантастичного фільму. З кожним роком голосове управління Андроїд розширює свої можливості. Але така тенденція поширюється також і на гаджети з іншими операційними системами, наприклад, iOS. Завдяки голосовим командам можна дізнатися, місце розташування найближчого кінотеатру, розклад громадського транспорту, прогноз погоди, курс валют і багато іншої корисної інформації. Крім цього, вони допомагають користувачеві управляти пристроєм. Вже сьогодні за допомогою мови на багатьох сучасних девайсах можна активувати будильник, включити Wi-Fi, відтворити аудіо і відео, відправити текстове повідомлення, здійснити дзвінок . На пристроях торгової марки Apple голосове управління здійснюється за допомогою всім відомої запитань-відповідей системи Siri. Можна виділити кілька способів голосового управління на Андроїд-пристроях. Спілкування з вашим пристроєм тепер не є мрією або фрагментом фантастичного фільму

Технології не стоять на місці, і на сьогоднішній день вони дають нам можливість управляти гаджетами за допомогою голосових команд

Які проблеми підстерігають любителів голосових команд?

Додатки для голосового управління ще не повністю інтегровані з російською мовою. Для пристроїв, що функціонують на платформі Android, найбільш популярним і простим способом управляти смартфоном за допомогою мови є команда «OK, Google». Але, на жаль, вона не завжди задовольняє потребам, оскільки спочатку розроблялася для англомовних користувачів. У порівнянні з англомовною версією команда має менше можливостей.

Крім цього, російськомовна «OK, Google" не так ефективна через недостатнє проникнення сучасних технологій в різні сфери життя. Наприклад, пошук може не знайти розклад фільмів, які транслюються в кінотеатрі маленького міста, яку інформацію про найближчу до вашого будинку піцерії.

Аналогічні складнощі з інтеграцією російської мови спостерігаються і на Apple-пристроях, де широко застосовується Siri. Втім, якщо ви не плануєте шукати щось звичне, наприклад, розклад міжрегіональних поїздів, інформацію про відомому готелі, рецепт яблучного пирога, то голосове управління здатне набагато полегшити завдання. Користувачі стикаються з труднощами, якщо необхідно залишати «розумні запити», для яких потрібні логіка і всебічний підхід.

Як налаштувати команду «OK, Google»

Команда «OK, Google» активна, якщо запущено додаток Google або браузер Google Chrome. Для коректної роботи необхідно перевірити настройки на вашому пристрої . Це можна зробити у відкритому додатку Google. У верхньому лівому куті є значок, який дозволить зайти в налаштування. Він являє собою три паралельні горизонтальні лінії і напевно знаком всім шанувальникам продуктів Google. Після цього слід виконати просту команду: Налаштування - Голосовий пошук - Розпізнавання «О'кей, Google». Далі слід активувати параметр «З додатку Google».

Завдяки такій настройці команда може застосовуватися в будь-якому режимі роботи гаджета, наприклад, в активному режимі або режимі заряду акумулятора. Після цього система зафіксує ваш голос, після чого не повинно виникати проблем з розпізнаванням запитів.

Якщо команда «OK, Google" не активується на вашому смартфоні, значить, ви використовуєте застарілу версію Андроїд. Необхідно оновити версію програмного забезпечення вашого смартфона. Перед активацією переконайтеся, що на девайсе встановлена ​​остання версія додатка Google. Переконайтеся, що встановлена ​​версія Андроїд не нижче 4.4 і додаток Google не нижче версії 3.5.

Після того як всі параметри налаштовані, можна протестувати голосове управління. Необхідно вимовити: «О'кей, Google» і сформулювати ваше запитання або завдання для мобільного пристрою. Активні користувачі такого сервісу без проблем можуть знайти необхідну інформацію. Ми рекомендуємо ознайомитися з повним списком голосових команд, які підтримує такий спосіб голосового управління.

Огляд програми «Асистент російською мовою»

Недоліком програми голосового управління для Андроїд під назвою «Асистент російською мовою» є наявність платної версії. Багато хто вважає такий додаток гідною відповіддю «Siri». Його без проблем можна встановити з магазину Google Play . Користувачам дається сім днів, протягом яких будуть доступні всі функції програми. Завдяки тестовому періоду кожен зможе оцінити достоїнства програми, щоб вирішити, наскільки важливо мати її на своєму смартфоні.

Додаток спілкується з вами жіночим голосом. Воно виконає будь-який запит, будь то пошук необхідної інформації або активація вбудованих функцій телефону, таких як будильник, перекладач, нагадування. Така програма вміє відкривати інші встановлені програми по вашому запиту. ПО можна встановити на найрізноманітніші версії Андроїд, починаючи з 2.3.

Багато користувачів високо оцінюють можливості «Асистента російською мовою». У цьому можна переконатися, ознайомившись з рейтингом і числом закачування такого ПО. Перед тим як почати роботу з ним, необхідно встановити Голосовий пошук / введення від Google. Якщо ви в пошуках зручного помічника, радимо вам протестувати «Асистент російською мовою».

Популярний додаток «Асистент»

Якщо ви бажаєте знайти голосовий помічник, який зміг би кількома мовами, то вам необхідний «Асистент». Ви зможете використовувати німецька, англійська, іспанська, португальська мови поряд з російським. Розробники обіцяють інтеграцію нових мов в Асистент. Програма удостоєна високих оцінок з боку експертів. Журнал «New York Times» відніс її до десятки кращих програм . «Forbes» включив її в десятку кращих по продуктивності.

Крім пошуку інформації по голосовим запитам, «Асистент» запам'ятовує важливу інформацію, наприклад, назва часто використовуваних додатків або часто відвідуваних місць. Перевагою буде облік програмою інформації про вашому місці розташування для показу релевантних результатів пошуку. Додаток можна налаштувати з урахуванням індивідуальних особливостей, наприклад, поставити спеціальні голосові команди.

Необхідно безперебійне підключення до Інтернету для виконання додатком своїх функцій. Незабаром очікується поява офлайн-технології голосового управління, яка цілком забезпечить активацію функцій телефону за допомогою однієї фрази без з'єднання з Інтернетом. Важливо відзначити, що «Асистент» на сьогоднішній день є зручним платним додатком.

Голосове управління - це технології майбутнього, які зазнають розвиток кожен день. Ера голосових команд почалася з помічниці Siri, яку можна встановити на iPhone 4S і більш пізні моделі. Сьогодні додатки для управління пристроями за допомогою голосу дозволяють не тільки здійснювати швидкий пошук в Інтернеті, а й управляти можливостями телефону, такими як здійснення дзвінків, розсилка повідомлень, активація будильника. Багатьом користувачам будуть корисні такі функції. Крім того, подібний штучний інтелект викликає непідробний інтерес у обивателя. Багато хто сприймає таке спілкування зі смартфоном як розвага.

Тисни "Подобається" та читай кращі пости на Facebook

Які проблеми підстерігають любителів голосових команд?