Донецкий техникум промышленной автоматики

Голосове управління Windows, або чим можна замінити Кортану

  1. Typle
  2. Laitis
  3. Аліса

З появою графічного інтерфейсу взаємодія користувача з комп'ютером перейшло на якісно новий рівень. Введені досі вручну команди були замінені інтерактивними елементами - кнопками, меню і перемикачами, що дозволило збільшити продуктивність і швидкість роботи в кілька разів. Сьогодні такий спосіб управління є основним, але технології не стоять на місці і в майбутньому, ймовірно, з'являться нові, більш ефективні способи управління комп'ютерною технікою.

Втім, деякі з технологій доступні вже зараз. Які? Ну, хоча б управління голосом.

Не можна сказати, щоб цей метод відрізнявся досконалістю, інакше він би отримав куди більш широке поширення, з іншого боку, навряд чи хтось всерйоз стане заперечувати його переваги. Якби розробникам вдалося навчити операційну систему розуміти людську мову так, як це роблять люди, вважаємо, багато користувачів забули б про звичних клавіатурі і мишці.

Сьогодні голосове управління в основному використовується для виконання нескладних завдань на зразок відкриття програм, локального і мережевого пошуку. У Windows управління голосом було реалізовано відносно недавно у вигляді віртуального голосового помічника Кортан. На жаль, цей інструмент досі не підтримує російську мову, тому якщо ви хочете використовувати в своїй системі голосове керування, вам доведеться підшукати йому відповідну заміну.

Typle

Проста багатомовна програма, що дозволяє виконувати на комп'ютері нескладні операції, віддаючи голосові команди. Служить Typle в основному для запуску додатків, але також її можна використовувати для відкриття певних веб-сторінок, відтворення медіафайлів, читання голосом текстових документів.

Трохи повозившись зі скриптами командного рядка, можна навчити цю програму завершувати процеси (додатки).

Laitis

Більш широкими можливостями голосового управління має безкоштовна програма Laitis, що представляє собою набір команд «на всі випадки життя».

Laitis дозволяє управляти діями в браузері, в Skype, в соціальній мережі Вконтакте, популярних медіаплеєри, графічних редакторах, Провіднику Windows, підтримується прив'язка команд до дій в деяких комп'ютерних іграх.

Створення власних макросів, а також управління «розумними» домашніми пристроями, підключеними до інтернету.

Аліса

Тим же, хто шукає щось простіше, можна порекомендувати російський аналог Кортан, розроблений командою Я ндекса. Називається він Аліса.

Альтернативний голосовий помічник здатний запускати додатки, виконувати пошук на комп'ютері та в інтернеті, відтворювати медіафайли, а також керувати базовими функціями електроживлення. На жаль, оцінити достоїнства цього голосового асистента зможуть не всі користувачі. На території України, наприклад, він працювати не буде, принаймні до тих пір, поки з компанії Яндекс не будуть зняті санкції.

Які?