Донецкий техникум промышленной автоматики

Глава розробників ЄДІ з математики відповів на петицію про надмірно складних завданнях

«Всі завдання строго за шкільною програмою», - сказав Іван Ященко в інтерв'ю Business FM. Він додав, що завдання високого рівня складності з другої частини були нові. За його словами, «це запорука того, що людина не натаскувати на типові варіанти», і необхідності знижувати будь-які бали немає «Всі завдання строго за шкільною програмою», - сказав Іван Ященко в інтерв'ю Business FM

Фото: Донат Сорокін / ТАСС

В Інтернеті з'явилася петиція російських випускників, які вимагають переглянути критерії виставлення балів на минулому ЄДІ з математики профільного рівня. Вони стверджують, що завдання були немислимого рівня складності. Петиція звернена до президента і вже набрала більше 40 тисяч підписів. Однак розробники ЄДІ заявили Business FM, що всі завдання були строго за шкільною програмою.

Йдеться саме про математику профільного рівня: такий ЄДІ здають ті, у кого серед вступних іспитів до вузу є цей предмет. Це може бути як інженерна спеціальність, так і, наприклад, психологія. Решта, кому математика не потрібна, здають базовий ЄДІ для оцінки в атестаті.

Людмила Акімова розповіла Business FM, що її син навчався в школі з математичним ухилом, готувався з репетитором з МФТІ, хоче вступати в Бауманку, але був вражений завданнями, які побачив в ЄДІ:

У розміщеної в Інтернеті петиції вказано, що учні повинні мати можливість вступу до вузу на базі шкільної освіти, рівня завдань якого на іспиті з математики представлено не було.

Москвич Валерій, який теж підписав петицію, розповідає, що його син вчиться в звичайному ліцеї, але ходив на курси, і тільки там розбирали такі складні завдання, які опинилися в ЄДІ:

Школярі скаржаться, що, готуючись до ЄДІ цілий рік, вони не змогли набрати балів з профільного рівню навіть на мінімальний поріг, необхідний для вступу до вузів, тому що підписали петицію просять переглянути шкалу перекладів балів ЄДІ і знизити поріг балів.

Однак керівник федеральної комісії розробки ЄДІ з математики Іван Ященко заявив Business FM, що всі завдання на іспиті були строго за шкільною програмою і школяр міг підготуватися зовсім без репетиторів:

Один з тих, хто підписався випускників написав в коментарях до петиції: «Завдання дуже складні. Я хочу вступити в хороший вуз, а не помсти двори все життя ». «Ця країна втратила кращого геолога, але придбала топового кальянщика», - поділився інший коментатор.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?