Донецкий техникум промышленной автоматики

Гаджети для windows 10 - вибираємо які віджети встановити на робочий стіл

 1. Для чого потрібні віджети
 2. Віджети в Windows 10
 3. Додавання віджетів
 4. За допомогою сайтів
 5. Wingdt.com
 6. Soft.mydiv.net
 7. За допомогою сторонніх програм
 8. Gadgets Revived
 9. 8GadgetPack
 10. Відео: повернення старих гаджетів
 11. Видалення панелі гаджетів
 12. Що робити, якщо віджети не працюють

Найзручніший і швидкий спосіб отримувати потрібну інформацію на постійний основі - використовувати віджет. Але в Windows 10 розміщення гаджетів на робочому столі відбувається не так, як в попередніх версіях операційної системи.

Для чого потрібні віджети

Віджети (гаджети) - невеликі додатки, які розміщуються на робочому столі. Вони можуть показувати час, приймаючи форму різного виду годин, ціни на долар, погоду на сьогодні і найближчі дні, список новин і т. Д. Також існує гаджети міні-ігри, наприклад, п'ятнашки або сапер, з їх допомогою можна скоротати час в очікуванні .

Також існує гаджети міні-ігри, наприклад, п'ятнашки або сапер, з їх допомогою можна скоротати час в очікуванні

Віджети підказують потрібну інформацію

Грубо кажучи, віджети здатні надавати будь-яку інформацію в зручному форматі прямо на робочому столі. Головне - знайти відповідний віджет. Деякі з них працюють тільки при наявності інтернету, інші - навіть в офлайн-режимі.

Віджети в Windows 10

Починаючи з Windows 8, компанія Microsoft відмовилася від вбудованих віджетів, так як вони потенційно загрожували безпеці користувача. Замість них з'явилися плитки в меню «Пуск», активовані за умовчанням. У плитках є прогноз погоди, рекомендовані ігри і додатки, актуальні новини з різних соціальних мереж і інша інформація. Ними можна керувати: переміщати, змінювати обсяг, видаляти.

Ними можна керувати: переміщати, змінювати обсяг, видаляти

У меню «Пуск» є аналог віджетів - плитки

Якщо у вас плитки відсутні, можете включити їх вручну:

 1. Перебуваючи в параметрах комп'ютера, перейдіть до блоку «Персоналізація».

  Відкриваємо розділ «Персоналізація»

 2. У підпункті «Пуск» клікніть по рядку «Виберіть, які папки будуть відображатися в меню».

  Натискаємо на рядок «Виберіть, які папки будуть відображатися в меню»

 3. У розгорнулося списку активуйте потрібні вам пункти.

  Активуємо потрібні папки

 4. Для додавання до плиток певного додатка використовуйте функцію «Закріпити на початковому екрані», яка доступна після кліка по ньому правою клавішею миші.

  Вибираємо функцію «Закріпити на початковому екрані»

Додавання віджетів

У Windows 10 немає вбудованих гаджетів, так що помістити якусь міні-програму на робочий стіл стандартними засобами не вийде. Але є способи, що дозволяють додати потрібні віджети самостійно, - через сторонню програму або сайт.

За допомогою сайтів

Існує досить сайтів, що спеціалізуються на розміщенні віджетів для Windows 10. Ви можете легко знайти їх, вбивши в будь-якому пошуковику: «Завантажити віджет для Windows 10». Розглянемо найпопулярніші і зручні варіанти.

Wingdt.com

Даний сайт надає віджети для всіх версій операційної системи Windows: від XP до 10. Зайшовши на сайт і вибравши розділ Windows 10, ви побачите величезний список гаджетів з п'ятизірковому системою оцінки. У лівій частині сайту є блок з сортуванням за видами. Знайшовши в ньому потрібний гаджет, клікніть по кнопці «Завантажити».

Знайшовши в ньому потрібний гаджет, клікніть по кнопці «Завантажити»

Вибираємо віджет і натискаємо кнопку «Завантажити»

З'явиться докладний опис і посилання для скачування. Після того як ви завантажили віджет, залишиться тільки пройти процедуру установки, яка виглядає як установка звичайної програми.

Дивимося опис віджета і натискаємо кнопку «Завантажити»

Soft.mydiv.net

Перейшовши на сайт, виберіть розділ «Все для Windows» - «Різне» - «Віджети для Windows». Тут ви виявите список відомих і зручних віджетів, які прийшли з попередніх версій ОС. Кожен гаджет можна завантажити окремо. Процедура установки нічим не відрізняється від інсталяції будь-якої програми.

Процедура установки нічим не відрізняється від інсталяції будь-якої програми

Переходимо в розділ «Віджети для Windows» і викачуємо потрібний гаджет

За допомогою сторонніх програм

Є дуже багато програм, що дозволяють повернути віджети з Windows 7 і попередніх версій системи. Якщо одна з них не буде працювати у вашому випадку (в Windows 10 віджети не завжди функціонують коректно), використовуйте іншу, якась точно повинна підійти.

Gadgets Revived

 1. Програма безкоштовна, єдине, що потрібно зробити, - завантажити і встановити її з офіційного сайту. Після чого в контекстному меню, що викликається кліком правою кнопкою миші по порожньому місці робочого столу, з'явиться новий пункт «Гаджети».

  Відкриваємо розділ «Гаджети»

 2. Тут ви побачите стандартну панель управління гаджетами. За допомогою неї можна вибрати потрібну міні, розмістити і відредагувати його.

  Додаємо і редагуємо віджети

 3. У майбутньому ви зможете видалити невикористаний віджет, клікнувши по ньому правою кнопкою миші і вибравши функцію «Відмінити закріплення».

У програмі присутні такі гаджети: погода, годинник, показ слайдів, календар, валюта, п'ятнашки, заголовки новин, вимірювач температури компонентів комп'ютера.

8GadgetPack

 1. Також безкоштовна програма, але з двома відмінностями: в повному обсязі переведена на російську мову, але при цьому має більший запас віджетів. Перехід до панелі управління гаджетами здійснюється точно так же, через контекстне меню робочого столу, але список пропонованих міні-програм довше.

  Програма 8GadgetPack пропонує розширений список доступних гаджетів

 2. В налаштуваннях можна відключити автозавантаження віджетів при вході в систему, змінити їх обсяг, включити гарячі клавіші для переходу до управління віджетами.

  У налаштуваннях ви можете змінити параметри віджетів

У програмі присутні всі ті ж віджети, що були і в попередньому додатку, а також гаджети для більш детального моніторингу системи і управління звуком. Крім того, в деяких віджети з'явилися додаткові функції.

Відео: повернення старих гаджетів

https://youtube.com/watch?v=SNpMl-eLJYI

Видалення панелі гаджетів

Видалити один віджет можна, клікнувши по ньому правою клавішею миші і вибравши кнопку «Видалити» або «Відмінити закріплення». Щоб позбутися від панелі віджетів, необхідно видалити програму, разом з якою вона з'явилася.

 1. Відкрийте панель управління. Знайти її можна за допомогою системної пошукового рядка.

  Відкриваємо панель управління

 2. Напишіть в пошуку «видалення» і перейдіть до підпункту «Видалення програми».

  Відкриваємо розділ «Видалення програми»

 3. Відкриється список всіх сторонніх додатків, наявних на комп'ютері. Виберіть ту програму, яка містила пакет віджетів, і клацніть на кнопці «Видалити». Підтвердіть дію і дочекайтеся, поки програма зітреться з пристрою. Можливо, доведеться перезавантажити комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

  Видаляємо програму, через яку з'явилися віджети

Що робити, якщо віджети не працюють

Оскільки в Windows 10 спочатку віджети не передбачені, то їх працездатність залежить тільки від творців програми, з якою ви використовуєте для додавання гаджетів. Деякі користувачі стикаються з тим, що гаджети пропадають з робочого столу, не закріплюються, глючат або зависають.

Єдиний вихід з цієї ситуації - використовувати іншу програму або встановити потрібний віджет окремо. Головне, не забудьте попередньо стерти непрацюючу програму (як це зробити, описано в пункті «Видалення панелі гаджетів»), інакше вона буде конфліктувати з новою.

У Windows 10 є аналог віджетів - вбудовані в меню «Пуск» іконки. Але за допомогою сторонніх програм можна повернути гаджети з попередніх версій системи або додати нові, написані спеціально для останньої Windows.

Com/watch?