Донецкий техникум промышленной автоматики

Фломастери на водній основі. Нестандартні прийоми малювання

  1. Доцільність придбання фломастерів на водній основі

Всі мами, які займаються розвитком своїх малюків, чули про користь малювання. Я в цьому питанні не виняток - намагаюся всіляко прищепити інтерес Яни до малювання. В силу віку (їй уже 1,5) у Яни досить швидко пропадає інтерес до заняття, тому я намагаюся вносити різноманітність і сьогодні хочу поділиться з вами нашими нестандартними прийомами малювання фломастерами на водній основі.

Доцільність придбання фломастерів на водній основі


(Ця частина поста адресована тим у кого ще немає фломастерів на водній основі ). Малювання фломастерами фахівцями вважається не дуже привабливим з точки зору розвитку художнього смаку. Прийнято вважати, що при малюванні фломастерами неможливо досягти бажаних півтонів і градієнтів. На що одні мами відмахнутися «Дурниця, ми ж малювали і все нормально! У стародавні часи взагалі вугіллям діти малювали і, між іншим, виростали хорошими людьми! ». Інші мами зовсім після такої заяви виключать фломастери зі свого списку розвиваючих штучок. Особливо якщо воно буде від авторитетної особи з області розвитку художнього смаку.
Зізнатися я мало не потрапила у другий табір. Одна знайома, вчасно мені підказала, що її малюк обожнює саме фломастери. Ми ж в ту пору намагалися освоїти без особливого ентузіазму різні дрібні. При наступному поході в магазин були придбані фломастери. Звичайно, ж на водній основі! Вони відмінно відмиваються як з дитини, так і зі стін, меблів і т.д. і що не менш важливо добре відпираються. Наша практика підтвердила, що малюки воліють малювати фломастерами - інтерес до малювання у моїй Яни з'явився з покупкою фломастерів.
Якщо у Вас в наявності є однорічний малюк і немає фломастерів на водній основі, то терміново виправляйте цю прогалину!

Цікаві прийоми малювання фломастерами на водній основі


1 . Звичайне малювання на холодильнику або посудомийній машині. Це заняття особливо доречно коли мама готує або займається іншими турботами на кухні.
2. Для тих кому вже набридло малювати на холодильнику або посудомийній машині звичайним способом починаємо практикувати розмазування штрихів фломастерів пальчиками. Робити це можна двома способами:
  • наносити штрих і відразу розмазувати його. Підсумок отримує дуже барвистим. Цей спосіб більше підходить для тих хто постарше. Яна це зробити не встигає - штрих підсихає перш ніж вона починає його розмазувати.
  • намалювати частину картинки, потім, занурюючи пальчик в воду, розмазувати картинку доводячи її до досконалості. Ми практикуємо заняття, під час яких, я малюю, а Яна розмазує мої лінії водичкою. Часом виходить дуже мило, хоча часто ми отримуємо брудно-чорний квадрат Малевича в результаті змішування всіх кольорів.

3. Необхідно зробити початковий малюнок (масивні штрихи поєднаних кольорів в будь-якому порядку) і озброїти малюка сирої губкою або валиком. Процес пішов. Коли вийшов градієнт підсохне, його можна використовувати в якості фону для подальшої роботи.

До речі, для тих, хто ще не в курсі - фломастери на водній основі це ідеальний засіб для записів на холодильнику!

Сподіваюся, що Ви знайшли в цьому пості корисну для себе інформацію. Буду рада якщо Ви поділитеся своїми цікавими прийомами малювання з найменшими. Творчих успіхів!

PS Увага! Виявляється не всі фломастери на водній основі однаково добре відпираються і відмиваються, тому краще заздалегідь перевірити на змивання.


джерело: mamazanuda.ru