Донецкий техникум промышленной автоматики

FAQ: Відповіді на запитання

  1. 1. Антивіруси
  2. 2. Робота сайту
  3. 3. Фаєрволи
  4. 4. Система Windows

1

1. Антивіруси

1.0 Який антивірус найкращий?

На жаль, найкращий антивірус не існує - інакше перед користувачами не стояв би складний вибір, який захист поставити на комп'ютер або мобільний пристрій. У всіх у нас, як у користувачів антивірусних програм, є свої критерії вибору - за наявністю певних функцій, кількості можливих налаштувань, типу захисту (автоматична або за участю користувача), швидкодії і продуктивності, ціною і т.д.

Є антивірусні програми, які стабільно показують непогані результати в тестах, отримують хороші відгуки від більшості користувачів. Використовуючи меню сайту, зверніть увагу на антивірусні рішення, які рекомендуються в кожній з категорії: антивіруси , комплексні антивіруси , Безкоштовні антивіруси і Мобільні антивіруси .

1.1 Антивірус виявив вірус. Що робити?

Не завжди виявлені антивірусом об'єкти можуть бути реальною загрозою. Щоб переконатися в цьому, ми радимо додатково перевіряти систему за допомогою Malwarebytes Anti-Malware (MBAM) і HitmanPro . Також виявлені файли (якщо вони розміром до 128 MB) можна перевірити онлайн-сканером Virustotal .

Ви також можете скористатися інструкціями Як дізнатися, чи не заражений ваш комп'ютер і Як очистити заражений комп'ютер .

Результати перевірок у вигляді скріншотів ви можете викласти в коментарях у відповідних статтях з докладним описом ситуації.

1.1a Як з'ясувати, чи є файл шкідливим?

Ця стаття пояснить, як відрізнити небезпечний файл від безпечного.

1.1b Як з'ясувати, чи не небезпечний веб-сайт?

Ця стаття розповість, як різними способами перевірити, чи не небезпечний відвідуваний вами веб-сайт.

1.1c Як видалити шифрувальники і відновити дані?

докладні інструкції з видалення поширених шифрувальників. Як відновити дані з використанням інструментів дешифрування заражених файлів.

1.1d Куди повідомляти про небезпечні веб-сайтах?

Якщо ви виявили шкідливий або фішингових веб-сайт, в цій ситуації ми пропонуємо вам повідомити про сайт в численні веб-служби , Які вносять небезпечні сайти в чорні списки. Ваше повідомлення може навіть привести до того, що сайт буде закритий.

1.2 Як відправити підозрілий файл на аналіз?

- Додайте підозрілий файл в zip-архів з паролем virus
- Завантажте архів на файловий хостинг (наприклад: ge.tt ) І посилання надішліть на [email protected] з докладним описом ситуації отримання цього файлу.

1.3 Чи підтримує даний антивірус ОС Windows 10?

Для кожного антивіруса в шапці (таблиці специфікації) ми вказуємо всі підтримувані версії операційних систем. Ви також можете подивитися антивірусні програми з підтримкою нової версії ОС на сторінці антивіруси для Windows 10

1.4 Який додатковий інструмент можна використовувати для захисту інтернет-банкінгу та онлайн-платежів?

Для додаткового захисту інтернет-банкінгу та онлайн-платежів ви можете використовувати безкоштовні інструменти Bitdefender Safepay або Trusteer Rapport . Ви можете ознайомитися з результатами "Matousec: Тестування захисту онлайн-платежів": Частина 1 і Частина 2 .

Ви також можете встановити розширення Netcraft Extension для ефективного захисту від фішингу в веб-браузерах Chrome, Firefox і Opera.

1.5 Як можна посилити веб-захист антивіруса при відвідуванні веб-сайтів?

Для додаткової веб-захисту ми рекомендуємо плагіни Bitdefender TrafficLight (Підтримує Mozilla Firefox, Safari, Google Chrome і браузери на основі движка Chromium: яндекс.браузер, Comodo Dragon, SRWare Iron і т.д.) або McAfee SiteAdvisor (Підтримує Firefox, Google Chrome і Internet Explorer).

1.6 Що робити, якщо не відкриваються деякі сайти?

1. Перевірте доступність сайту в Інтернеті за допомогою сервісу isup.me . Якщо з'явиться вікно "It's just you. Http: // адреса сайту is up", то перейдіть до наступних пунктів - значить сайт недоступний тільки для вас.

2. Перевірте вміст файлу WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc \ hosts (відкрити можна за допомогою блокнота) на наявність сторонніх записів. Чистий hosts-файл повинен виглядати таким чином . При наявності сторонніх записів виконайте перевірку систему за допомогою Malwarebytes Anti-Malware (MBAM) і Dr.Web CureIt! .

3. Якщо hosts-файл виявився без сторонніх записів, встановіть Google DNS ( як встановити ). Оновлення DNS-кеш наступним чином: Win + X> Командний рядок (адміністратор)> введіть команду ipconfig / flushdns і натисніть Enter. Зробіть перезавантаження комп'ютера і перевірте відкриття веб-сайту.

4. Якщо нічого з перерахованого не допомогло, зверніться до вашого інтернет-провайдера і уточніть доступність сайту в поточній момент для всіх абонентів.

1.6a ВКонтакте, Однокласники не працюють?

1. Якщо ви не можете відкрити сторінки ВКонтакте, Однокласники чи інших соціальних мереж перевірити доступність цих сайтів можна, використовуючи сервіс кожен збій . Якщо сервіс показує, що необхідний сайт працює без проблем, виконайте наступні пункти інструкції.

2. Перевірте вміст файлу WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc \ hosts (відкрити можна за допомогою блокнота) на наявність сторонніх записів. Чистий hosts-файл повинен виглядати таким чином . При наявності сторонніх записів виконайте перевірку систему за допомогою Malwarebytes Anti-Malware (MBAM) і Dr.Web CureIt! .

3. Якщо hosts-файл виявився без сторонніх записів, встановіть Google DNS ( як встановити ). Оновлення DNS-кеш наступним чином: Win + X> Командний рядок (адміністратор)> введіть команду ipconfig / flushdns і натисніть Enter. Зробіть перезавантаження комп'ютера і перевірте відкриття веб-сайту.

4. Якщо нічого з перерахованого не допомогло, зверніться до вашого інтернет-провайдера і уточніть доступність сайту в поточній момент для всіх абонентів.

1.7 Чи можна тестувати антивірус на реальному комп'ютері?

Ми не рекомендуємо виконувати будь-які тести, запуски шкідливих файлів на реальній системі вашого комп'ютера, це може привести до пошкодження системи, втрати важливих даних, виходу з ладу обладнання. Для тестування антивірусів ви можете використовувати пісочниці Shadow Defender , ToolWiz Time Freeze або віртуальні машини, наприклад VirtualBox . Навіть в цьому випадку, ви повинні прийняти всі необхідні заходи для захисту особистих даних, і мати досвід роботи з даними інструментами. Ми рекомендуємо знайомитися з рівнем захисту антивірусів за результатами тестування незалежних лабораторій, що публікуються в розділі огляди і тести , А також дивитися відео-тести на нашому каналі COMSS.TV .

1.8 Як видалити антивірус?

Ми рекомендуємо для видалення антивіруса використовувати стандартні можливості Windows: меню Панель керування> Програми> Видалення програм. Якщо в процесі видалення виникли помилки, ви можете скористатися утилітою видалення антивіруса - найбільш повний набір представлений в AV Uninstall Tools Pack . Останні версії утиліт видалення також можна скачати в розділі видалення антивірусів .

Створіть точку відновлення . Потім для видалення залишків запустіть утиліту видалення антивіруса (якщо вона є) і потім пройдіться по папках для перевірки залишалися файлів:

C: \ Users \ ІМ'Я КОРИСТУВАЧА \ AppData \ Local
C: \ Program Files
C: \ Program Files \ Common Files
C: \ Program Files (x86)
C: \ Program Files (x86) \ Common Files
C: \ ProgramData
C: \ Windows \ System32 \ Drivers - тут виставте так ( скріншот 1 )

Так само можна перевірити наявність залишків антивірусів в реєстрі і їх драйверів за допомогою Comodo Cleaning Essentials , Запустивши Autoruns ( скріншот 2 ), Або ж за допомогою UltraSearch ( скріншот 3 )

Щоб телефон відображав прихованих папок: Панель керування \ Всі елементи панелі керування \ Параметри папок ( скріншот 4 )

ПРИХОВАНІ ДРАЙВЕРА ( скріншот 5 ) (Тільки для Windows 7):

відкрити властивості системи -> вкладка додатково -> змінні середовища -> де системні змінні натиснути створити -> в ім'я змінної написати: DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES в значення змінної: 1, далі ок, ок, ок, -> тепер відкриваєте диспетчер пристроїв -> вид - показати приховані пристрої, потім вже видаляти всі драйвера пристроїв з напівпрозорими значками (крім Fs_rec).

1.9 Які антивіруси можна використовувати в державних освітніх школах?

У державних освітніх школах можна використовувати такі антивіруси:

1.10 Який антивірус встановити на Windows XP?

Windows XP припинила свій життєвий цикл 8 квітня 2014 року. Microsoft строго рекомендує всім користувачам оновити ОС до Windows 7 або Windows 8. Якщо ви продовжите використовувати ОС Windows XP, то ознайомтеся з інформацією в цьому списку , Де наводиться коротка інформація про заяви розробників антивірусів і інтернет-пакетів безпеки щодо їх подальшого надання підтримки Windows XP.

2. Робота сайту

2.1 Чому у антивіруса така оцінка (5 зірок, 4 зірки і т.д.)?

Оцінка антивірусів і програм на сайті Comss.ru виставляється на основі власного досвіду використання і тестування редакцією порталу, результатів тестування незалежних лабораторій (яких публікуються в розділі Огляди та тести ), А також на основі аргументованих відгуків користувачів. Як і будь-яка оцінка, рейтинг антивіруса носить суб'єктивний характер, проте все оцінки підкріплені нашим багаторічним досвідом роботи.

2.2 Чому відсутні коментарі?

Перевірте чи не встановлено у вас браузері плагіни, які можуть блокувати відображення коментарів Disqus. До подібних плагінів відносяться avast! Online Security (встановлюється з антивірусом avast!), Ghostery, Privacyfix і т.д. Для виправлення вам треба додати сайт comss.ru в виключення, відключити блокування соціальних мереж або блокування віджета Disqus залежно від використовуваного плагіна.

2.3 Чому я не можу авторизуватися / залишити коментар на сайті в системі Disqus через браузер Mozilla Firefox?

Рішення проблеми для тих, у кого не виходило авторизуватися в системі Disqus при використанні браузера Firefox:

- Переходимо в меню "Налаштування> Конфіденційність"

- Для "Історія" вибираємо "Firefox: буде використовувати власні налаштування історії"

- Натискаємо "Винятки" і додаємо сайт disqus.com в виключення.

2.4 Чому список програм на головній відрізняється від рекомендованих програм в категоріях?

Рекомендовані антивірусні програми представлені в конкретних розділах під відповідним заголовком, наприклад "Рекомендовані безкоштовні антивіруси", і вибираються на основі голосування . На головній сторінці сайту представлені популярні рішення (слово "рекомендовані" не застосовується), список яких формується адміністрацією сайту на основі статистики, відгуків користувачів, результати тестування.

3. Фаєрволи

3.1 Який програмою перевірити відкриті порти чи ні?

Стан портів на вашому комп'ютері можна перевірити за допомогою онлайн-сервісу ShieldsUP! . Після переходу натисніть кнопку Proceed, далі виберіть All Service Ports і дочекайтеся результату перевірки. Якщо ви використовуєте роутер або ADSL-модем для з'єднання з Інтернетом, результат може бути відмінним від реальної ситуації на вашому комп'ютері - для проходження тесту необхідно буде включити апаратний фаєрвол, в залежності від моделі мережевого пристрою.

3.2 Який фаєрвол поставити до антивірусу?

Ми прихильники комплексних рішень, так як будь-які зв'язки можуть привести до проблем. Тому рекомендуємо з антивірусами без фаервола використовувати Брандмауер Windows. Якщо вам потрібен контроль вихідного трафіку для додатків, то можна скористатися утилітами Windows 10 Firewall Control або Windows Firewall Control , Які працюють в парі з системним фаєрволом.

4. Система Windows

4.1 Як виконати «чисту» завантаження в Windows?

Щоб з'ясувати причину неполадок можна налаштувати Windows на виконання «чистої» завантаження. Для цього виконайте такі дії:

Натисніть Win + R.

Введіть команду msconfig і натисніть клавішу Enter (Enter) на клавіатурі. Відкриється програма Конфігурація системи.

На вкладці Служби відзначте прапорцем Чи не відображати служби Microsoft (вона знаходиться під списком служб) і зніміть галочки з усіх елементів, що залишилися або натисніть на кнопку Вимкнути всі;

На вкладці Автозавантаження аналогічним чином відключіть всі елементи - зніміть всі галочки або натисніть на кнопку Вимкнути всі;

Натисніть ОК і погоджуйтеся із запитом на перезавантаження комп'ютера.

Для того, щоб відключити режим «чистої» завантаження, на вкладці Загальні вікна програми Конфігурація системи виберіть пункт Звичайний запуск. Потім натисніть ОК, потім Перезавантаження.

Якщо в режимі «чистої» завантаження система працює коректно, це свідчить про те, що причиною збою була одна або кілька програм, які Ви відключили. У такій ситуації методом виключення, тобто включаючи програми і служби по одній, виконуючи перезавантаження і перевіряючи роботу, можна визначити програму, яка впливає на роботу. Виявивши програму, яка впливає на роботу, або залиште її відключеною, або видаліть, або зв'яжіться з її розробником для подальшого вирішення питання.

4.2 У чому причина синього екрану смерті (BSOD) Windows?

Скачайте і запустіть додаток BlueScreenView .

Скріншот вікна програми ви можете викласти в коментарях на сторінці антивіруса, після установки якого проявилася проблема, або в темі загальні питання з докладним описом ситуації.

4.3 Як оптимізувати Windows для кращої продуктивності?

Належна регулярна турбота про комп'ютер може значно підвищити продуктивність вашого ПК. Ось деякі важливі поради та прийоми, для того щоб допомогти вам насолоджуватися швидкодією свого комп'ютера по максимуму: Частина 1 і Частина 2 .

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Який антивірус найкращий?
Що робити?
Як відправити підозрілий файл на аналіз?
Чи підтримує даний антивірус ОС Windows 10?
Який додатковий інструмент можна використовувати для захисту інтернет-банкінгу та онлайн-платежів?
Як можна посилити веб-захист антивіруса при відвідуванні веб-сайтів?
Що робити, якщо не відкриваються деякі сайти?
Чи можна тестувати антивірус на реальному комп'ютері?
Як видалити антивірус?
Які антивіруси можна використовувати в державних освітніх школах?