Донецкий техникум промышленной автоматики

Експерт: зрозуміти, що у тебе крадуть дані з iPhone, неможливо

Магазин додатків Apple Store піддався першої великомасштабної атаці хакерів . Шкідливий код родом з Китаю потрапив в кілька додатків. Заступник керівника лабораторії комп'ютерної криміналістики Group-IB Сергій Нікітін розповів m24.ru, чому уберегтися від кіберзлочинців складно і звідки можна чекати наступного удару.

На думку фахівця, зрозуміти, що в твій смартфон потрапив шкідливий код, неможливо - поки таких можливостей для споживача немає. З іншого боку, зазначив Нікітін, атака була спрямована на китайські додатки, які в Росії популярністю не користуються.

Однак експерт додав, що за атакою з КНР можуть послідувати інші, в тому числі і з Росії. "Чекати атаки з боку російських хакерів можна - частка пристроїв Apple зростає і платформа стає цікавою для зловмисників. Чим більше людей нею користується, тим перспективніше розробляти шкідливий код", - сказав він.

На думку Нікітіна, в питаннях захисту потрібно сподіватися на Apple: користувачі та так були достатньо захищені, маючи можливість ставити програми лише зі списку перевірених, адже всі програми в App Store перевіряють модератори.

"Варто сподіватися на Apple - що вони будуть своєчасно видаляти шкідливий код і випускати оновлення", - додав Нікітін.

При цьому список цілей зловмисників буде розширюватися: заступник керівника лабораторії комп'ютерної криміналістики пояснив, що, крім банківських додатків, атаки можуть бути спрямовані в тому числі і на ігри.

"Як тільки мобільні ігри зрівнятися за популярністю з настільними, то кібератаки можливі, тому що там є цілий інститут" доната "(пожертвувань), тобто люди перераховують туди свої гроші", - сказав Нікітін.

Раніше m24.ru писало, як уберегти свій смартфон від злому. Так, найпростіший спосіб підчепити вірус на iPhone - це використовувати зламаний (Jailbreak) iPhone або iPad. "Ламають" смартфони для того, щоб на нього можна було встановлювати будь-які додатки, а не тільки з App Store. Послуга Jailbreak доступна в деяких сервісних центрах, також її можна здійснити самостійно. Також є ризик купити зламаний iPhone або iPad за ціною "чистого".

Кіберзлочинці також можуть "викрасти" пару "логін / пароль" (потрібно для скачування додатків і доступу до деяких розділів телефону). Для цього хакери зламують пошту, до якої прив'язаний AppleID, або відправляють користувачеві посилання на сайт, зовні схожий на портал Apple, з вимогою ввести логін пароль "для перевірки".

Посилання по темі

У Росії хакери, як правило, вимагають певну суму (кілька тисяч рублів) за повернення аккаунта, проте гроші зловмисникам перераховувати не варто. Щоб позбутися від блокування, досить "відкотити" смартфон через iTunes до заводських налаштувань. Правда, при цьому пропадуть всі особисті дані і додатки.

Щоб не стати жертвою шахраїв, експерти рекомендують якомога частіше міняти паролі і не зберігати конфіденційні дані в "хмарних" сервісах, так як доступ до них отримати просто.

Кращим засобом захисту фахівці вважають паролі, які легко запам'ятати. Для цього достатньо ввести фразу з будь-якій книзі російською мовою англійськими літерами, додавши різну розкладку і цифри, наприклад "в холодну зимову пору" ввести як "dcneltye.pbvy..gjhe".