Донецкий техникум промышленной автоматики

Експеримент з Dofollow. Як пошуковики відреагують на масове закриття посилань в nofollow?

Цей seo-блог з 2011 року був dofollow і кожен коментатор міг залишити відкриту посилання на свій ресурс. До чого це призвело через пів року, було описано в невеликому звіті . На даний момент підсумки аналогічні: коментарів стало більше, вийшло залучити на блог веб-майстрів не тільки з пошукових систем, але і з баз dofollow-блогів, при цьому якість коментарів трохи знизилося.

Що стосується пошукових систем, Яндекс за ці 3.5 року не дає більше трафіку, ніж було до dofollow на піку відвідуваності (коливається на одній і тій же позначці, незважаючи на додавання нового контенту). Пошуковий трафік з Google поступово підвищувався.

З сьогоднішнього дня в експериментальних цілях блог тимчасово перестає бути dofollow і всі посилання з коментарів закриваються в nofollow.

Мета експерименту: Визначити, чи заважає велика виходить посилальна маса на різнотематичні ресурси просуванню сайту і отримання трафіку з пошуку.

Дізнатися результати буде корисно багатьом вебмайстрам, так як dofollow ресурс це не тільки блог, а й деякі портали, а також ті, хто масово продає зі свого сайту посилання. Чи заважають ці посилання просуванню? Гіпотеза в тому, що вони дійсно заважають просуванню, як в Яндексі, так і в Google. Але це потрібно перевірити. Зараз просто додатковим атрибутом rel = nofollow без використання тега noindex.

На даний момент блог devaka.ru має 40 000+ коментарів і посилається на більше 13 000 різних доменів. Закриття цих посилань має до чогось привести. Які ваші ставки? 🙂

Чи заважають ці посилання просуванню?
Які ваші ставки?