Донецкий техникум промышленной автоматики

Дослідження ніші «Дизайн інтер'єру» в Яндекс Директ

 1. Частина 1: кампанії і оголошення в Яндекс Директ
 2. Як досліджували?
 3. Ключові фрази, які досліджували:
 4. Основні тенденції і висновки по 1 частини:
 5. Частина 2: відділи продажів, передзвони, комерційні пропозиції
 6. Про те, як ми отримували зворотні дзвінки.
 7. Частина 3: Соціальні мережі, блоги
 8. Підсумкові висновки по ніші дизайну інтер'єрів

Перед вами дослідження ніші «Дизайн інтер'єру» і того, як компанії з цього сектора представлені в інтернеті в цілому, і в контекстній рекламі Директ, зокрема. Дослідження складається з 3 частин. Інформація, яка викладена нижче, результат справжньою польовою вилазки, гарячий продукт, який потрібно вивчати і робити висновки! А якщо ви ще й працюєте в сфері дизайну інтер'єрів, то ці дані на вагу золота. Читаємо!

Частина 1: кампанії і оголошення в Яндекс Директ

Що досліджували?

Видачу Яндекс Директ по 10 ключових запитах тематики «Дизайн інтер'єру» і по 5 різних регіонах.

Як досліджували?

Відібрали 25 параметрів, що визначають якість рекламних оголошень. Аналізували найвигідніший і вагомий з точки зору трафіку блок видачі - спецрозміщення.

Ключові фрази, які досліджували:

 • дизайн приватного будинку
 • дизайн проект інтер'єру
 • дизайн інтер'єру квартири студії
 • сучасний дизайн котеджів
 • вартість дизайн проекту
 • елітний дизайн квартир
 • дизайн будинку з колоди
 • замовити дизайн інтер'єру котеджів
 • розрахунок дизайн проекту
 • дизайн квартири 35 метрів

Регіони дослідження:

 • Москва
 • Санкт-Петербург
 • Новосибірськ
 • Єкатеринбург
 • Нижній Новгород

Разом ми проаналізували 150 рекламних оголошень (10 запитів Х 5 регіонів Х 3 оголошень у видачі)

Основні тенденції і висновки по 1 частини:

1. Релевантність заголовка трохи вище 45%. Це означає, що ключовий запит в заголовках оголошень займає менше половини символів, в середньому це, звичайно, цілковитий провал.

В даному випадку такі недоробки дизайн-студій, що розміщуються в Ю Я, можна використовувати, як прекрасну можливість створити більш якісні оголошення і отримати кращу ціну за клік . Ми вважаємо ефективної релевантність заголовків 75% і вище.

2. Середній% релевантності тексту оголошень становить 15%. Це дуже низький показник. Додавання ключової фрази в текст рекламного оголошення дозволить істотно збільшити релевантність і знизити вартість кліка. Використовуйте і цю можливість!

3. Інформація, що відображається посилання зустрічається тільки у 44% рекламодавців. Це знову ж таки дуже маленький показник! Використовуйте відображається посилання у всіх оголошеннях, і ви будете, як мінімум, краще половини рекламодавців в ніші дизайну інтер'єру.

4. Довгі заголовки використовуються менш ніж в половині оголошень - 42%. Тобто 6 з 10 компаній просто наплювали на можливість зробити оголошення візуально привабливішим. Вважаємо, що для такої конкурентної тематики, як дизайн інтер'єрів - це просто не припустимо.

Вважаємо, що для такої конкурентної тематики, як дизайн інтер'єрів - це просто не припустимо

Однак, для тих дизайн-студій, хто тільки збирається запускати онлайн-маркетинг і контекстну рекламу - це відмінна можливість опинитися на крок попереду.

5. Найбільш часто зустрічаються переваги - ціна, вона є у 28% рекламодавців. Однак, не всі вказують конкретні цифри. Якщо ви просто пишете «дешево», будьте готові до невисокої ефективності такого прийому. Найменше в оголошеннях згадуються подарунки та акції. Однак, якщо у Вас є дійсно цікава пропозиція, то використання цих переваг допоможе Вам виділитися на тлі інших конкурентів.

6. Заклик до дії використовує лише третина компаній в ніші дизайну - 32%. Тільки уявіть - дві третини рекламодавців не призивають своїх потенційних клієнтів ні перейти на сайт, ні зателефонувати їм, ні залишити заявку. Чого вони чекають від такої реклами?

Однозначно можна сказати - використовуючи заклик до дії в оголошеннях Директ в ніші послуг по дизайну інтер'єрів ви будете отримувати кліки за ціною, нижче ніж у 68% рекламодавців. Нерозумно цим не скористатися.

7. Тематика дизайну інтер'єрів дуже конкурентна. Цього не потрібно боятися, однак, якщо ви розміщуєте в Ю Я, не варто чекати кліків за мінімальною ціною 10-15 руб. У таких гарячих нішах важливо дуже добре опрацьовувати оголошення, щоб максимально знижувати вартість. Власне, щоб ви могли зробити оголошення дійсно привабливими і отримати самі «вершки» - цільові і недорогі кліки - саме для цього ми і публікуємо наше дослідження.

8. Ця ніша відрізняється зробленими на совість сайтами, що не дивно, тому що послуга передбачає наявність хорошого смаку і поганий сайт навряд чи кого-то в цьому переконає. Сайт - це перше взаємодія з клієнтом, і він повинен бути не гірше, ніж будь-який проект.

Частина 2: відділи продажів, передзвони, комерційні пропозиції

Зазвичай ми обмежуємося оголошеннями Директа і зовнішніми даними, проводячи дослідження. Але на цей раз ми вирішили копнути глибше і дізнатися, як же виглядають воронки продажів, і як побудований маркетинг компаній в ніші дизайну інтер'єрів, які найбільш активно розміщують рекламу в Яндекс Директ. Зупинилися на регіоні Санкт-Петербург і 10 запитах. Результати нас вразили.

Дисклеймер: наше дослідження засноване виключно на матеріалах, які ми здобули самі. Ні з ким із зазначених нижче компаній ми не співпрацюємо. Більш того, до початку дослідження взагалі не знали про їх існування. Тому ніякої реклами або антиреклами тут немає за визначенням.

Отже, нагадаємо запити, які були використані:

 • Дизайн приватного будинку
 • Дизайн проект інтер'єру
 • Дизайн інтер'єру квартири студії
 • Сучасний дизайн котеджів
 • Вартість дизайн проекту
 • Елітний дизайн квартир
 • Дизайн будинку з колоди
 • Замовити дизайн інтер'єру котеджу
 • Розрахунок дизайн проекту
 • Дизайн квартири 35 метрів

Ми прикинулися клієнтами отриманих компаній і спробували завести з ними діалог. Ось, що у нас вийшло:

Майже всі готові поговорити з вами. 92% хочуть отримати ваш телефон і пропонують функцію «зворотний дзвінок». Особливо порадували сайти на яких, після введення номера починався зворотний відлік в секундах. Компанія обіцяє: «Передзвонимо вже через 30, 29, 28 ...». Примітно, що саме з таких сайтів нам так і не передзвонили!

Он-лайн консультант допоможе вам всього на 25% сайтів. А адже іноді, це дуже зручно! Скажімо, ви не можете говорити по телефону прямо зараз, а задати питання дуже хочеться. Виходить, що ті компанії, які не подбали про помічника на сайті, втратять нетерплячого клієнта. А у вас на сайті є онлайн-консультант?

Що здивувало найбільше, так це абсолютне небажання компаній дізнаватися нашу поштову адресу. Всього 42% запитують адресу вашої пошти при оформленні заявки на зворотний зв'язок, інші задовольняються телефоном. Як з'ясувалося пізніше, під час телефонних розмов, деякі менеджери відмовлялися від поштової адреси навіть коли ми самі пропонували його записати! Але про все по порядку.

Після того, як ми залишили заявки на зворотний дзвінок або лист (а в деяких випадках і на одне, і на інше) 33% компаній не відреагували взагалі ніяк! Вдумайтеся: третина компаній просто заливає гроші в Директ і не дзвонить своїм клієнтам. Якщо ви будите просто передзвонювати по заявкам з контекстної реклами - ви вже будите попереду цілої третини рекламодавців ніші ремонт квартир.

Про те, як ми отримували зворотні дзвінки.

Ця частина дослідження вийшла дуже цікавою і несподіваною.

Дивним виявився той факт, що не всі передзвонити компанії хотіли продавати свої послуги. Наприклад, менеджер компанії «Горище» спочатку просто не хотів з нами спілкуватися, стверджуючи що «все і так є на сайті». Другий раз він подзвонив нам з вулиці. Так-так, ми чули гул машин і невиразну мову продавця з розряду: «Чого треба?». Словом, працювати над продажами явно потрібно! Всього кілька фірм змогли гідно витримати наш тиск: брали ініціативу в свої руки, відповідали на питання, передзвонювали і домагалися діалогу. Таким позитивним прикладом може бути «Дизайн студія Наталії Соломатін».

У підсумку, ми отримали адекватну зворотний зв'язок за все від 30% досліджуваних фірм. Що таке адекватна зворотний зв'язок?

 • Зворотний дзвінок
 • Продає пропозицію по телефону
 • Повноцінний розмова з відділом продажів і дизайнером
 • Бажано отримання комерційної пропозиції поштою

Про комерційній пропозиції варто сказати окремо. Звертаючись до компаній з проханням вислати таке, ми часто стикалися з їх нерозумінням того, що нам потрібно. Хтось відправляв дивитися ціни на сайт, хтось готував його більше доби. Цікавим підходом нам здалося надіслати 12 фотографій з сайту і підпис «приїжджайте за таким-то адресою, обговоримо», з особистої адреси дизайнера так, щоб ми більше ніколи не змогли визначити, з якою фірмою взагалі ведемо діалог. Це гордо називається «комерційну пропозицію»? Словом, всього дві (вдумайтеся, дві) компанії змогли надіслати пропозицію моментально, красиво оформивши його в фірмовому стилі в PDF. Це компанії «Design Group» і «Студія дизайну інтер'єрів Павла Полинова». Команда Полинова, до речі кажучи, якісніше і швидше за інших вийшла на зв'язок з самого початку.

Взагалі вкрай здивувало небажання компаній отримувати пошту користувачів. Як було сказано вище, більшість має форму зворотного зв'язку тільки для дзвінків, а ось e-mail розсилка нікого не цікавить.

І навіть це ще можна допустити - зайве поле форми по шляху до конверсії. Але коли ми попросили у менеджера компанії «Горище» надіслати приклади робіт на пошту (самі!) І отримали відмову - це вже за межею добра і зла. У підсумку ми змогла отримати листи всього від 25% компаній.

І ще дещо про імейл. Мабуть ті компанії, що так і не отримали наші поштові адреси не в курсі, що маючи базу імейлів потенційних клієнтів можна не тільки робити «розігрівають» розсилки, утеплювати клієнтів, але і налаштовувати ретаргетінг в соц.сетях або рекламу в Ю Я за допомогою інструменту « аудиторії ». Загалом часто-густо - очевидні дірки в воронці продажів.

Читаючи це дослідження, потрібно розуміти, що ми вели себе вкрай привітно. Охоче ​​залишали свої контакти, задавали питання. А як же ті клієнти, які просто зайшли на сайт? Які (як радили нам деякі менеджери з продажу) самостійно вивчали асортимент і йшли думати? Всього 3 компанії спромоглися показати нам Оголошення ретаргетінга в Яндекс Директ. А Адже це один з ключових інструментів доведення клієнта до продажу в такій непростій і конкурентної тематики!

Але, треба сказати, одна з них навіть перестаралася. Оголошення «Студії Маші Марченко» з однією єдиною картинкою переслідує нас ось уже понад тиждень ... Але ж з цього сайту нам так і не передзвонили!

Частина 3: Соціальні мережі, блоги

Перейдемо до 3 частини і продовжимо наш жалісний розповідь про дослідження ніші «Дизайн інтер'єрів» в Санкт-Петербурзі. Ця частина дослідження присвячена іншим важливим активностей досліджуваних компаній: поведінка в соціальних мережах, використання сервісів Яндекса і Google, наявність блогу і унікальної торговельної пропозиції на сайті.

Почнемо, а точніше, продовжимо з статистики:

Почнемо, а точніше, продовжимо з статистики:

75% компаній є в соціальних мережах

І про це сміливо можна було б написати окремий матеріал. Кожен поважаючий себе бізнес має сторінки в соціальних мережах. Цим нікого не здивуєш. Але провівши дослідження, складається враження, що багато компаній створюють свої сторінки VK і FB для галочки. Ну а що? У всіх є, а ми чим гірші? А то, що з соціальних мереж можна приводити клієнтів, працювати з ними - нікого не цікавить. Перша думка, яка приходить в голову, коли уявляєш собі сторінку в соціальній мережі фірми, що займається дизайном інтер'єру - це світ дизайнів, крутих картинок, які можна дивитися годинами, навіть якщо ти ремонт робити найближчі 10 років не збираєшся. А на ділі, в групах по 300 передплатників і купа рекламних оголошень від користувачів мережі на різні теми.

Сьогодні просто шалений відсоток клієнтів шукає інформацію про фірмах через соціальні мережі. Що можна сказати про компанії з 1 постом за 2010 рік?

Що можна сказати про компанії з 1 постом за 2010 рік

А виділити серед сумних соціальних активностей можна знову Павла Полинова і його команду. Особливо порадував відео-контент! Передплатників трохи - 7700 осіб, але на тлі конкурентів - це шалений відрив.

Передплатників трохи - 7700 осіб, але на тлі конкурентів - це шалений відрив

Який висновок з цього можна зробити? Очевидний: якщо ви створюєте сторінку в соціальних мережах, то подбайте про те, щоб вона не стала майданчиком реклами чаю для схуднення. Клієнт, переходячи в соціальну мережу з вашого сайту, втече виблискуючи п'ятами, якщо замість тематичних постів його зустрінуть 300 ботів і репости з груп про пам'ятки Пітера.

Поїхали далі. 30% дизайн-студій мають власний блог. І це вже не смішно! Свій блог сьогодні - це чудовий магніт для трафіку. А чи є про що написати, працюючи в сфері дизайну? Безумовно, тим маса: від довжини штор у ванній до полички під сувеніри в дитячій! Сумно усвідомлювати, що серед компаній, які ми аналізували, не знайшлося жодної з крутим блогом, який дійсно читають. Є непогані статті, але особливість блог-сфери - це яскрава персоналізованість текстів. Власний погляд. У блогах, які вивчали ми, контент був настільки водянистий, що захлинутися клішованими фразами можна було вже на другому матеріалі.

92% є на Яндекс.Картах, і всього 58% - в Google.Мой бізнес.

Інформація для тих, хто свято вірить, що російські користувачі не користуються Google, що Яндекс крутіше, що безкоштовні сервіси нічого не дають і всіх інших, хто нехтує найпотужнішою можливістю розміститися в Google Мой.Бізнес. Поки ви думаєте, ваші конкуренти займають пів сторінки на видачу! Половину! Роблять вони це безкоштовно і абсолютно чесно. 30 хвилин роботи відокремлюють вас від клієнтів з Google. Ось наочний приклад:

І ще трохи статистики:

Унікальна торгова пропозиція - найважливіший інструмент впливу на цільові групи потенційних клієнтів. 80% чітко позначили УТП на сайті. Це означає, що ми відкрили сторінку і тут же зрозуміли, чому саме вони.

Всього 25% просуваються через персональний бренд. Чули що-небудь про дизайн студії Васі Петрова? Ні? Правильно, ця ніша вільна. Не бійтеся говорити від першої особи, іноді це дуже ефективно. До речі про назви. Як з'ясувалося, багато дали своїм компаніям клішірованние імена, наприклад, «Євродизайн». Проблема в тому, що таких компаній не одна і навіть не дві. Їх неможливо знайти в соціальних мережах за прямим запитом. І вкрай складно відрізнити від конкурентів. Тому, будь ласка, постарайтеся бути хоч трохи оригінальними, щоб бути поміченими потенційними клієнтами і не загубитися в океані шаблонних назв.

До речі, дослідження проводилося до Нового року і всього 25% на той момент запустили новорічні пропозиції, а ще менше розповіли нам про них по телефону. Тобто 3 з 4 кампаній Ніяк не адаптуються під сезони, свята, попит. Так що якщо зробите все правильно - отримаєте відмінне перевага над 75% конкурентів.

Підсумкові висновки по ніші дизайну інтер'єрів

Висновок один: працюйте якісно в усіх напрямках. Не можна просто купити рекламу і не дзвонити клієнтам. Не можна створити сторінки в соціальних мережах і закинути їх назавжди. Не можна відмовлятися від пошти і взагалі від будь-яких даних про відвідувача вашого сайту! До вас можуть зайти 1000 разів завдяки рекламі, але не купити нічого. Тому що нічого купувати: ви не розсилаєте пропозицію, у вас немає знижок, ви зробили сайт в стилі «вирви око» і чекаєте, коли в ваш офіс зайде загін клієнтів.

PS У першій частині дослідження ми говорили, що сайт з тематикою "дизайн" повинен бути мега-стильним і більшість компаній це розуміють. Це, звичайно, смаківщина, але є і такі представники ніші, які, м'яко кажучи, не приділяють цьому фактору потрібної уваги. Річ у тім, користувач, який шукає дизайн для свого будинку, як нам здається, хоче бачити на вашому сайті щось мега красиве. Наприклад, сайт компанії «Поверх».

Наприклад, сайт компанії «Поверх»

Ми бачили деякі сайти тематики «прокладка каналізації», які були оформлені смачніше! Крім цього, сайт повинен бути простим і зрозумілим, щоб клієнт не шукав інформацію годинами (адже он-лайн помічника у вас немає).

PPS Наша вибірка, звичайно, не охоплює значної частини підприємств. Запити, які ми використовували для пошуку, ви може знайти в 2-х перших частинах дослідження. Однак, певні висновки по ніші зробити можна, і вони зроблені. Клієнт, який відкрив 3 вкладки, не чекатиме 3 дні, поки йому зателефонують з першої. Ваша реклама втратить значення, якщо робочий процес не налагоджений ідеально.

На шляху до продажу важливі всі точки дотику : Блог, соціальні мережі, ретаргетінг, розсилка, постійний діалог з менеджером з продажу - без цих простих, але вкрай ефективних інструментів, які і утворюють дійсно конверсійну воронку продажів, ви навряд чи зможете претендувати на свою частку ринку в такій непростій сфері, як дизайн інтер'єрів. Сподіваємося, ви винесли для себе щось корисне. Успіхів!

Як досліджували?
Чого вони чекають від такої реклами?
А у вас на сайті є онлайн-консультант?
Так-так, ми чули гул машин і невиразну мову продавця з розряду: «Чого треба?
Що таке адекватна зворотний зв'язок?
Це гордо називається «комерційну пропозицію»?
А як же ті клієнти, які просто зайшли на сайт?
Які (як радили нам деякі менеджери з продажу) самостійно вивчали асортимент і йшли думати?
Ну а що?
У всіх є, а ми чим гірші?