Донецкий техникум промышленной автоматики

Досить красти Wi-Fi

  1. злими намірами
  2. Безпека? Яка безпеку?
  3. низька швидкість
  4. Вечірка з «піцою»
  5. Воно того варте?

Ситуації, коли Інтернет потрібен до зарізу, а його немає, траплялися з усіма. Поїздка в гості до друга, у якого немає Wi-Fi, відсутність грошей або перший день після переїзду - таких ситуацій багато, і всі вони різні. Що робити?

Здавалося б, найпростіше рішення: відкрив список доступних мереж - а там кілька точок з хорошим сигналом, і - о диво - в однієї з них немає пароля. Так буває, і досить часто. У цьому випадку легко можна залогінитися, зробити все, що треба, - і ніби як ніхто не дізнається. І адже ніхто не постраждає, вірно?

І адже ніхто не постраждає, вірно

Ні, не вірно. Так здається тільки на перший погляд. По-перше, навіть якщо хтось по дурості залишив свою мережу незахищеною, користуватися нею без відома господаря - не дуже чесний вчинок. Може, через вас у цієї людини онлайн-трансляція футболу гальмувала? По-друге, в деяких випадках підключення до невідомої Wi-Fi-точки може бути навіть небезпечним.

злими намірами

Кожен раз, коли ви підключаєтеся до « безкоштовного Wi-Fi «, Будьте дуже обережні. кіберзлочинці нерідко створюють підроблені Wi-Fi-мережі , Щоб вкрасти логіни і паролі користувачів. Найчастіше це відбувається в місцях масового скупчення людей на кшталт кафе, торговельних центрів та міських парків, але ніхто не гарантує, що домашня мережа «Masha's Internet» насправді належить Маші.

Її власником так само легко може виявитися місцевий троль, що збирає колекцію логінів, паролів і інших цікавих даних - про кредитні картки, інтернет-підписки і улюблених соцмережах сусідів.

Безпека? Яка безпеку?

Коли хтось із сусідів залишає свою мережу незапароленной, швидше за все, безпека його мало хвилює. Якщо ви змогли до неї підключитися, то і будь-який інший чоловік теж зможе.

Таким чином, приєднавши до цієї мережі, ви автоматично стаєте заручником інтернет-звичок вашого сусіда. Якщо його система заражена якимось вірусом (напевно - йому ж безпеку до лампочки), то і ваш пристрій може постраждати. Тут вся надія тільки на ваш антивірус.

низька швидкість

Вам подобається, коли фільм, який ви дивитеся в онлайн-кінотеатрі, постійно зависає? Звичайно, ні. Зазвичай це дратує всіх.

Сівши «на хвіст» Wi-Fi-мережі сусіда, ви не тільки будете використовувати ту швидкість, яку він для себе вибрав, але і розділіть її з усіма пристроями, підключеними до його мережі. Скажімо, ваша сусідка дивиться кіно онлайн, її чоловік завантажує «важке» програмне забезпечення, а їх дитина грає в League of Legends. Цілком логічно, що в цьому випадку останній сезон «Ігри престолів» з торрент-трекера ви будете качати цілу вічність. Причому в результаті Інтернет буде поганим не тільки у вас, але і у ваших сусідів.

Що спільного у громадського басейну і безкоштовного Wi-Fi? Занадто багато народу!

Вечірка з «піцою»

Всі люблять піцу, морозиво та інші ласощі. Але будемо реалістами: смачну і безкоштовну їжу подають тільки в казках - на скатертину-самобранку, які і там велика рідкість. У реальному житті скатертини-самобранки з безкоштовною піцою зустрічаються ще рідше. Це в рівній мірі справедливо, коли мова йде і про інших «безкоштовних» речах, таких як сусідський Wi-Fi. Швидше за все, ви опинитеся не єдиним мешканцем в будинку, що бажають скористатися незахищеним Інтернетом.

Вам можуть скласти компанію постачальники піци і морозива, підлітки, які живуть навпроти, а також сусіди зверху - всі чотири квартири. Всі ці люди так само охоче підключаться до точки, якщо вона відкрита або захищена простим паролем (на кшталт Masha для «Masha's Internet» або 12345), адже його так легко вгадати.

Проблема в тому, що не можна точно сказати, хто саме перебував в мережі в кожний конкретний момент часу. Оскільки чужий Wi-Fi є найслабшою ланкою в безпеці вашої системи, то кожне підключення до нього нагадує російську рулетку. У цій грі ви ставите на те, що жоден з користувачів мережі не краде дані інших людей і не заражає їх влаштування, переходячи по небезпечним посиланнях або встановлюючи шкідливе ПЗ. Імовірність ... ну приблизно як в російській рулетці. Тобто більше шести разів грати не варто точно.

Воно того варте?

На ваших пристроях напевно повно цінних даних: файли з роботи, сімейні фото, листування з друзями і так далі. І до всього цього можна отримати доступ, зламавши пристрій. Ви дійсно хочете ризикнути цими даними просто тому, що ви не сплатили власний Wi-Fi?

Якщо ви запитаєте мене, то я скажу Ні! Крадіжка Wi-Fi у сусіда - це не просто незаконний, але ще і досить безрозсудний вчинок.

Краще вибрати відповідний тариф, тим більше, що не так вже це і дорого, захистити свою мережу надійним паролем і встановити гарне захисне рішення. Ми, ясна річ, рекомендуємо Kaspersky Internet Security .

Якщо вам є що розповісти про те, як ви користувалися сусідським Wi-Fi і вийшло з цього що-небудь хороше, залиште коментар.

Яка безпеку?
Що робити?
І адже ніхто не постраждає, вірно?
Може, через вас у цієї людини онлайн-трансляція футболу гальмувала?
Безпека?
Яка безпеку?
Що спільного у громадського басейну і безкоштовного Wi-Fi?
Воно того варте?
Ви дійсно хочете ризикнути цими даними просто тому, що ви не сплатили власний Wi-Fi?