Донецкий техникум промышленной автоматики

Дорвеи і дор трафік - що це таке?

  1. Дорвей і дорвеи - що це таке?
  2. Хто такий Дорвейщік, що таке дор трафік?
  3. Які бувають дорвеи

Стаття про дорвеях: розповім що за дорвеи і з чим їх їдять, як виробляють

Стаття про дорвеях: розповім що за дорвеи і з чим їх їдять, як виробляють. Поговоримо про дор трафіку і місце дорвеев в сучасному інтернеті.

Дорвей і дорвеи - що це таке?

Дорвей це автоматично згенерований сайт, призначений для отримання органічного трафіку з пошукових систем по низькочастотних запитах .

Відповідно, дорвеи це група таких сайтів. Вони ще називаються «пачками дорвеев». Пачка дорвеев це кілька дорвеев, згенерованих за один підхід - з якоїсь загальної методології, прийнятої на час генерації це пачки.

Методологія генерації, настройка доргенов (програм-генераторів таких сайтів) і створення шаблонів для дорвеев постійно змінюються і підлаштовуються під пошукові системи. Також, необхідність генерації групи дорвеев пачками в кількості не менше 10 обумовлена ​​тим, що для перевірки гіпотез про «живучості» дорвеев і працездатності методології потрібно отримувати більше зворотного зв'язку від пошукових систем.

Іншими словами, якщо я згенерує 1 дор і він буде давати трафік - це ще нічого не означає, це може бути статистичної випадковістю в масштабах пошукової системи. Якщо я генеруючи 5 пачок дорвеев по 10 дорвеев в кожній і якийсь відсоток з них (30%, 50% або 70%) систематично дає трафік і добре показують себе в пошукових системах - я отримую зворотний зв'язок, що методологія працює. На одному або навіть 10 дорвеях таке не побачиш. Саме тому дорвеи генеруються пачками.

Згенерував пачку - подивився, подумав. Підправив методологію або створив нову, змінив шаблони. Згенерував ще - подумав-подивився. І так далі, поки не знаходиш стабільну «схему» роботи з видобутку органічного трафіку з пошукових систем за допомогою дорвеев.

Хто такий Дорвейщік, що таке дор трафік?

Люди, що займаються генерацією дорвеев на регулярній і професійній основі, що заробляють на цьому гроші називаються дорвейщиками. Дорвейщики і дорвеи існують як мінімум з середини двотисячних, а може і ще раніше.

Дорвейщік - людина, завдання якого розробити таку систему генерації сайтів і дор трафіку, яка буде покривати витрати на домени , хостинг і ТДС. І, більш того, приносити стабільний прибуток. Тепер коротко про те, що таке дор трафік.

Дорвей трафік - трафік з дорвеев, за своєю якістю він не відрізняється від звичайного, але через методу отримання він виділяється в невелику підгрупу.

Так як трафік на дорвеях органічний (з пошукових систем), то його якість і «вартість» - на рівні трафіку звичайних сайтів: інформаційних, каталогів, енциклопедій, сервісів.

Відповідно, і прибутковість такого трафіку варіюється також як і на звичайних сайтах від 100 до 1000 рублів (на тисячу відвідувачів) в залежності від самого трафіку і типу його монетизації (аж до мікро-шахрайства).

Тобто у видачі дорвеи конкурують з самими звичайними сайтами, але за рахунок більш просунутою внутрішньої оптимізації потрапляють в топ по потрібним НЧ-запитах. Звичайно, дор не представляє собою ніякої цінності ні для пошукової системи, ні для користувача, ні для дорвейщиків.

Для дорвейщиків дор це витратний матеріал, собівартість створення якого дорівнює вартості реєстрації домену, а в разі Фріх (ФРІХОСТ, безкоштовних хостингів) або злому чужих сайтів - взагалі дорівнює 0.

Для користувача дор теж марний (цінність контенту дорвея дорівнює нулю), але Дорвейщік «створює» цю користь за допомогою клоакинга - підміняючи видиме вміст дорвея на більш корисне для користувача.

Дорвейщік створює дор, з метою його показу в топі ПС по сотням і тисячам пошукових запитів - в залежності від методології вони можуть відбиратися спеціально або випадково. Що далі?

Наприклад людина шукає в пошуку «браслет бяньші замовити в Санкт Петербурзі недорого». І клацає на три сайти в топі. Два з них, припустимо, статті, а третій - дор. Але, потрапляючи на дор, людина не бачить згенерований текст або щось відразливе, навпаки - він бачить Лендінгем партнерської програми з пропозицією замовити браслет бяньші в санкт петербург. Може це йому і треба було? Ніхто не знає.

Так дорвейщики і працюють - орієнтуючись на попит по базах запитів користувачів створюють дорвеи під тисячі пошукових запитів і підсовують користувачам продають Лендінзі. І справді, якщо користувач замовляє на Дорі товар, то хіба це не є задоволенням його потреби?

Проблема в тому, що подібні фокуси не завжди «на благо» - відкривається великий простір для фішингу, установки «сірих» додатків, непомітних списання грошей з балансів стільникових телефонів користувачів і т.п. Ну справді, навіщо робити дорвеи і отримувати з них 100 рублів за 1000 відвідувачів, якщо можна робити в 10 разів більше щодо «білими» методами?

Тим більше що кардинально нічого змінювати не доводиться - ти все також розробляєш методології і автоматично генеріруешь сотні сайтів, тільки приносять вони на порядок більше грошей.

Які бувають дорвеи

Можливість існування дорвеев виникла завдяки недосконалості алгоритмів пошукових систем. Раніше видача формувалася тільки на основі текстової релевантності контенту сторінок індексованих сайтів.

Відповідно, можна було підібрати правильні пропорції вмісту, розставити ключові слова, автоматично облінкований сторінки як треба (з входженнями ключових слів) - дор був би в топі.

Потім пошуковики почали впроваджувати ранжирування посилань, відстежувати поведінкові фактори і створення дорвеев стало більш трудомістким. Ну це окрема історія.

Пошуковики як ніхто інший зацікавлені в чистій видачі, тому що:

  • Вони заробляють на лояльності користувачів;
  • Заробляють на рекламі;
  • Заробляють на те, що сайтам весь час доводиться ставати краще, щоб отримувати трафік.

Звичайно в таких умовах жодна пошукова система не зацікавлена ​​в тому, щоб автоматично створювані сайти паразитували на видачу, обманювали і вводили в оману користувачів, та ще й заробляли на цьому.

З точки зору ПС, дорвеи це непотрібне сміття, який тільки витрачає ресурси пошукових роботів. Тому все пошуковики відразу ж після появи Дорі почали з ними боротьбу. Битва ця триває до сих пір - дорвеев стало помітно менше, але говорити про їх повне знищення не можна. Ось тільки 9 місяців тому була «епідемія» дорвеев на Google Drive або Imgur.

Ось тільки 9 місяців тому була «епідемія» дорвеев на Google Drive або Imgur

Дорвеи можна класифікувати по-різному, тому що як і інші сайти вони мають багато характеристик, параметрів. Не будемо на цьому зупинятися, а розділимо дорвеи на три великі групи:

  • Чорні дорвеи - автоматично перенаправляють користувача на іншу сторінку. Зараз майже не використовуються - пошуковики автоматично банять за мобільний редирект кудись не туди. Добре будуть працювати на зламаних сайтах. На зміну їм прийшли дорвеи з клоакінг - показують хіба версії сторінки для пошукового робота і для користувача.
  • Сірі дорвеи або ГС-сателіти - використовувалися для передачі ваги за допомогою масового продажу посилань з сайтів з тисячами сторінок. Сайти також створювалися автоматично, потім їм накачувався вага (ТІЦ, PR), після цього можна було передавати вагу за гроші (через посилальні біржі), або для своїх сайтів.
  • Білі дорвеи - автоматично генеруються сайти, що не порушують ліцензію пошукових систем. Можуть бути корисними або псевдополезнимі. Наприклад це автоматично створені каталоги організацій, телефонні бази, сайти-агрегатори і каталогізатори інформації та ін. Такі дорвеи заробляють за рахунок реклами (тізерній, іноді навіть контекстної) і створюються з упором на компромісне якість, а не на масовість.

До сих пір у видачі пошукових систем можна зустріти всі види дорвеев. Звичайно, бан або песимізація багатьох з них це лише питання часу. Проте, функція дорвея - встигнути за цей термін відбити вкладення. Відбиває - вже добре, можна робити ще дорвеи.

Розвиток веб-технологій позитивно позначилося не тільки на пошукових системах, але і на дорвейщиків - вони отримали достатню кількість технологій, щоб більш майстерно маскувати дорвеи.

Пошуковики зробили несподіваний крок - ставши на порядок багатшим ніж 10 років тому (бо ПС тепер помітна частина рекламного ринку) вони просто купують послуги асессоров. Люди сидять і вручну перевіряють (якщо є така необхідність) - дор чи ні.

Так що - тільки ручна модерація видачі. Справді, навіщо вести нескінченну розробку алгоритмів, коли дорвейщики теж працюють над ними. Простіше перевірити вручну - знайдені дорвеи забанити. Але і дорвейщики не стоять на місці - кожен день шукають діри в пошукових системах і регулярно завдають ударів у відповідь пошуковим роботам і алгоритмам.

Як виглядають програми для створення дорвеев покажу іншим разом.

Дорвей і дорвеи - що це таке?
Хто такий Дорвейщік, що таке дор трафік?
Дорвей і дорвеи - що це таке?
Хто такий Дорвейщік, що таке дор трафік?
Що далі?
Може це йому і треба було?
І справді, якщо користувач замовляє на Дорі товар, то хіба це не є задоволенням його потреби?
Ну справді, навіщо робити дорвеи і отримувати з них 100 рублів за 1000 відвідувачів, якщо можна робити в 10 разів більше щодо «білими» методами?