Донецкий техникум промышленной автоматики

Донорська субота в храмі

25 жовтня біля храму Вознесіння Господнього в Сторожах біля Нікітських воріт пройшла шоста виїзна донорська акція.

Донорські суботи проводяться тут вже 3 роки, як правило, навесні і восени. Кров учасники акції завжди здають для пацієнтів Наукового центру серцево-судинної хірургії ім. А. Н. Бакулева РАМН .

В осінній акції біля храму взяло участь 43 людини, 30 з них стали в цей день донорами. Серед них є і ті, хто здавали кров під час всіх шести донорських субот на Великій Нікітській, 36.

25 жовтня біля храму Вознесіння Господнього в Сторожах біля Нікітських воріт пройшла шоста виїзна донорська акція

img_8295.jpg

Кроводачи в «донорському автобусі» відбувається за тим же принципом, що і в лікарні, але значно швидше: реєстрація / заклад карти, заповнення анкети, експрес-аналіз з пальця на групу крові / резус-фактор і рівень гемоглобіну, огляд у терапевта і сама донация, потім отримання довідки про кроводач і компенсації на харчування, покладеної безоплатним донорам. Всі разом займає близько 30 хвилин плюс час чаювання - донорів поять чаєм з печивом до і після кроводачи в трапезній храму.

Учасники суботніх акцій біля храму - люди дуже різні: це і православні віруючі, і представники інших конфесій, і люди, зовсім не відвідують церкву. Серед них - економлять час працюють донори, мами і тата з дітьми, молоді люди і старше покоління, донори зі стажем і новачки, жителі довколишніх будинків і ті, хто приїжджає з Підмосков'я. Всіх їх об'єднує прекрасне бажання - безкорисливо допомогти іншій людині.

Перевагами кроводач біля храму в мобільному пункті донори вважають можливість здавати кров у вихідні, відсутність черг, розташування в центрі міста, затишну атмосферу, можливість прийти з дітьми. Ось що самі учасники говорили під час акцій:

«Здавати кров в будні не завжди виходить, тому що треба відпрошуватися на роботі, а по суботах це дуже зручно».

«У мене маленька дитина, в лікарню його НЕ повезеш, а вдома в будні не з ким залишити. Приходжу здавати кров на суботні виїзди в «донорський автобус», іноді беру з собою і дитини, привчаю його до того, що потрібно допомагати людям ».

«Тут завжди затишна атмосфера, все дуже доброзичливі, тому я здаю кров саме тут».

«На станцію переливання не вистачає часу доїхати, а коли виїзні акції проводяться, з радістю приходжу».

«Лікарі Бакулевского центру колись давно врятували мені життя. Зараз я регулярно приходжу здавати кров на їх виїзди, бо в лікарню мені далеко їхати ».

«Зручно здавати поруч з будинком і храмом, куди ходимо,« донорський автобус »сюди регулярно приїжджає».

На донорських суботах на Великій Нікітській, 36 завжди буває щось цікаве. Наприклад на одну з акцій приїжджали з телебачення, брали інтерв'ю у донорів і лікарів, на іншу приходили з радіо і просили донорів поділитися своєю історією і розповісти, чому для них важливо здавати кров. І ще на кожну акцію приходить фотограф, який відобразить всіх бажаючих сфотографуватися і делікатно не потурбує тих, хто не хоче потрапити в об'єктив. Так що, дорогі донори, якщо ви фотографувалися під час донорської суботи, напишіть на [email protected]l.ru і вам надішлють ваші знімки. Раптом саме ваш приклад надихне когось із ваших друзів, хто ще не став донором, прийти здати кров!

На цій акції в «донорському автобусі» була розміщена стінгазета з зворушливими малюнками маленьких пацієнтів Бакулевского центру. Донори і всі бажаючі могли написати на ній свої побажання дітям, які проходять курс лікування в лікарні. А соціальна служба храму Вознесіння Господнього біля Нікітських воріт і волонтер храму Іоанна Богослова на Бронній передали лікарям мобільної станції малюнки на тему донорства, виконані слухачами дитячої недільної школи при храмі на Великій Нікітській, і плакат-колаж за мотивами донорських субот з цитатами донорів-учасників акцій .

Дякуємо виїзну бригаду відділення переливання крові Наукового центру серцево-судинної хірургії ім. А. Н. Бакулева РАМН, соціальні служби та волонтерів храмів Вознесіння Господнього біля Нікітських воріт і Іоанна Богослова на Бронній і всіх-всіх донорів! Дякую за те що ви є! До нових зустрічей на виїзних донорських акціях, на станціях і у відділеннях переливання крові!