Донецкий техникум промышленной автоматики

Донор нирки - скільки можна заробити?

 1. Вартість операції по пересадці в Росії і в світі
 2. Скільки коштує нирка людини?
 3. Скільки отримає донор нирки на руки?
 4. Продавати чи ні?
 5. Де купити і продати нирку
 6. На закінчення

Попит на донорські органи в світі був завжди. Мільйони людей потребують пересадки тих чи інших органів. Багато з них так і не чекають своєї черги і вмирають. А згідно із законом ринку, якщо є попит, то завжди знайдеться і пропозиція. Охочих продати частину свого тіла і при цьому заробити непогані, за їхніми мірками гроші, обчислюється сотнями тисяч по всьому світу. Найпопулярнішим органом-донором є людська нирка.

Найпопулярнішим органом-донором є людська нирка

Зі статті ви дізнаєтесь:

 • скільки коштує людське нирка, офіційно і на чорному ринку
 • як продати нирку
 • законна продаж органів в Росії і світі
 • скільки коштує трансплантація нирки

Почнемо з того, що за статистикою на кожні 10 тисяч чоловік - 5 з'являються на світ з однією ниркою. І багато хто з можуть навіть не здогадуватися про це. Така патологія носить назву renal agenesis. В принципі це не несе загрози для життя. Досить вести правильний спосіб життя і все буде добре. Однак не всім так пощастило. І якщо терміново потрібна операція з пересадки, що робити? Куди звертатися? І скільки це «задоволення» коштуватиме? Де знайти донора? В цьому то і головна проблема. При тому що в Росії бажаючих продати свій парний орган безліч.

зміст

 1. Операції з трансплантації - ціна питання
 2. Вартість нирки при покупці
 3. Скільки отримає донор на руки
 4. Наслідки: чи є сенс продавати
 5. Як купити або продати нирку
 6. висновки

Вартість операції по пересадці в Росії і в світі

У Росії операція з пересадки нирки є безкоштовною У Росії операція з пересадки нирки є безкоштовною. Якщо робити її в державній установі. Але тут, найбільшим недоліком, є величезна черга з таких же охочих. І навіть якщо у вас вже є свій донор, все одно потрібно дочекатися свого часу. В результаті цього, левова частина пацієнтів помирають, так і не дочекавшись операції.

Така процедура тривалого очікування пов'язана з позицією держави з приводу «чорного ринку» людських органів, щоб виключити можливість зловживання, наживи і як підсумок - зростання тіньового ринку торгівлі органами.

Зазвичай в країні проводиться не більше 1 000 подібних операцій в рік. Витрати держави на проведення подібних операції складають в середньому від 800 тисяч до 1,2 мільйона рублів.

У США щорічно кількість подібних операцій становить 18 тисяч. У Німеччині та Ізраїлі проводиться приблизно 20-25 тисяч операцій на рік.

Для більш заможних клієнтів, які не хочуть чекати невідомо скільки або для тих кому терміново потрібна операція - можна звернутися в приватні клініки. Тут вартість операції може відрізнятися в кілька разів, в залежності від параметрів:

 • терміновість операції, тобто в якому стані знаходиться пацієнт
 • тип клініки
 • хто є донором

Також на ціну трансплантації дуже сильно може вплинути хірург, що курують пацієнта і проводить надалі операцію. Якщо це одне з світил медицини, то ціну можна сміливо множити відсотків на 30-50%.

В результаті вартість операції з пересадки нирки в приватних клініках в Росії може варіюватися від 30 до 100 тисяч доларів.

Скільки коштує нирка за кордоном?

Ціна залежить конкретно від країни, де планується операція. Так в Німеччині процедура обійдеться в 100 - 130 тисяч доларів, в США - 150 тисяч, а такі країни, як Пакистан чи Індія візьмуть всього лише 20-30 тисяч.

Скільки коштує нирка людини?

Практично у всьому світі, в тому числі і в Росії, покупка і продаж нирок кримінальним злочином. Так в США за такі діяння загрожує солідний штраф 20-50 тисяч і тюремне ув'язнення від 5 до 10 років. Але тим не менше бізнес процвітає.

Так, в деяких країнах, таких як Індія, Пакистан, уряд дивиться крізь пальці і практично ніяк не переслідує бажаючих продати або купити нирки. Через низький рівень життя, населення практично вибудовується в чергу, щоб розлучитися зі своєю ниркою. Цим і користуються ділки і всілякі фірми-посередники.

У тому ж Пакистані можна без проблем знайти клініки, що надають подібні послуги. Тут розвинені так звані «ферми донорів», де проживають люди, що пройшли повне медичне обстеження і визнаних придатними для трансплантації. Вони живуть на спеціальних територіях, в комфортних умовах. Їм забезпечується повноцінне харчування і реабілітація після операції. За все це заплатить майбутній клієнт, який потребує пересадки.

Скільки отримає донор нирки на руки?

І хоча сама операція з пересадки, процедура дорога, вартість якої становить від декількох десятків до декількох сотень тисяч доларів, сам донор нирки отримує суму в кілька разів, а то й десятків разів менше повної вартості операції.

Так в Росії вартість нирки, а саме сума, яку отримає пацієнт на руки становить 3-5 тисяч доларів. Ціна може сильно різниться від регіону проживання. Найбільші розцінки природно в Москві. Тут при вдалих обставинах можна отримати навіть до 10 000 доларів за свій орган.

Найменші розцінки в глухій провінції. У зв'язку з низьким рівнем життя і маленькою зарплатою, а то і зовсім безробіттям багато хто готовий розлучитися зі своїм органом за смішну суму в 30-50 тисяч рублів.

Якщо подивитися на країни третього світу, то найбільшу кількість бажаючих отримати гроші за частинку своєї плоті знову ж в Індії і Пакистані. Ціна питання - близько 1 000 доларів за нирку. І при тому, що пропозиція набагато перевищує попит.

Продавати чи ні?

Розглянемо спочатку, що отримає донор від продажу свій нирки:

 • матеріальну винагороду - 3-5 тисяч доларів. Для деяких це серйозні гроші.
 • можливість врятувати чиєсь життя. Особливо якщо мова йде про близьких родичів - дітей, сестер, братів, батьків

Якщо ви всерйоз (чи ні) думаєте в можливості продажу своєї нирки, то потрібно заздалегідь знати про наслідки:

 • Ризики смертності. За статистикою на кожні 10 000 операцій з пересадки органу - смертність становить 3 людини. Але це в розвинених країнах в високим рівнем медичного обслуговування. У країнах третього світу смертність вища в 10-30 разів. У Росії смертність при пересадці нирок становить 12-18 чоловік на кожні 10 000 операцій.
 • Після нефректомії тривалість життя зменшується на 10-15 років.
 • Вимушеність все життя вести здоровий спосіб життя, тобто ніякого алкоголю, сигарет, тільки правильне харчування. Інакше можливі серйозні проблеми зі здоров'ям.
 • Заборона на підняття важких предметів, порушення цього правила може призвести навіть до летального результату.
 • Особливо важко буде курцям, тому що трасплантації передбачає повну відмову від куріння, тому що ймовірність утворення тромбів виростає в десятки разів.
 • Після операції залишається шрам на все життя довжиною 20 см. Також при операції можливе видалення декількох ребер.

Де купити і продати нирку

До жаль безпосередньо і тим більше офіційно це зробити неможливо на увазі поточного законодавства. Закон забороняє отримання матеріальної винагороди за передачу нирки.

Щоб знайти покупця дію наступні схеми:

 • безпосередньо звернутися до родичів або самому хворому, який потребує пересадки. Але тут найбільша проблема - питання сумісності. І щоб нирка підходила людині необхідно витратити достатню кількість часу.
 • пошук охочих через посередників. Як правило у них вже є бази людей, як тих, хто шукає донорів, так і бажаючих стати ними. І можна досить швидко підібрати собі найбільш підходящий варіант. Але тут ваша кінцева сума буде досить обмежена, за рахунок того, що посередник забирає собі частину отриманої суми. Все залежить від його апетитів. Іноді кінцевому донору перепадає всього 20-30% від суми договору.

Але тут потрібно розуміти, що всі ризики, пов'язані з отримання грошової винагороди особливо високі. Так нерідко трапляється, коли донори після проведення операції, залишалися взагалі без грошей, або з невеликою сумою, отриманою ними в якості завдатку. І в подальшому - зажадати повернення належної винагороди практично неможливо, тому що всі умови вмовляють суто в усній формі без підписання будь-яких офіційних документів.

Чи не хочете втратити своїх органів? Станьте донором крові та заробіть на цьому , Без шкоди для здоров'я.

На закінчення

Продаж нирки з метою збагачення досить сумнівне заняття. Невелика вартість, яку отримає донор на руки, в розмірі 3-5 тисяч доларів практично ніяк не компенсує всі незручності і позбавлення, які виникнуть (або можуть виникнути) у нього через кілька років. Що ж говорити про те, що людина продає десятиліття свого життя за гроші, які швидше за все він витратить протягом пари місяців, ну максимум півроку-рік.

Якщо розділити отримане за продану нирку винагороду на кількість днів втрачених в результаті операції життя, то отримуємо, що донор продає один день свого життя за смішні гроші в розмірі 1-2 $.

Єдине правильне рішення стати донор - це порятунок людського життя. Ну а винагорода за це слід розглядати як невелике заохочення.

[No_toc]

Скільки отримає донор нирки на руки?
Продавати чи ні?
І якщо терміново потрібна операція з пересадки, що робити?
Куди звертатися?
І скільки це «задоволення» коштуватиме?
Де знайти донора?
Скільки коштує нирка за кордоном?
Скільки коштує нирка людини?
Скільки отримає донор нирки на руки?
Продавати чи ні?