Донецкий техникум промышленной автоматики

Дизайн блогу: як правильно оформити блог?

  1. Структура блога.
  2. Як оформити блог?
  3. Кольорова гамма.
  4. Розмір шрифту.
  5. Використання підзаголовків і списків.
  6. ТОП-10 і статті по темі.
  7. Грамотність.

Зустрічають, як відомо по одягу. Так і будь-який блог вперше зайшли з пошукових систем користувачі будуть оцінювати за його зовнішнім виглядом. Наскільки сайт сучасний, зрозумілий, зручний і функціональний. Стильний та ергономічний дизайн блогу - це вже не примха його творця, а вимога пошукових систем.

Вже не секрет, що в основу сучасних алгоритмів ранжирування сайтів в пошуку, лягають так звані поведінкові чинники. А що це таке? Це конкретні показники характерні для того чи іншого сайту, які збирають пошукові машини і оцінюють, щоб зрозуміти якість і корисність проекту.
Сюди входить і скільки часу користувачі проводять на сайті, і скільки сторінок відкривають, і як швидко йдуть з проекту і ще багато інших чинників.

Тобто якщо проект погано структурований, на ньому нечитабельні матеріали, заплутана навігація і відразливе оформлення - то середньостатистичний користувач на ньому буде проводити менше часу, а значить, такий сайт буде нижче в рейтингу, ніж його стильні конкуренти.

Звичайно, ну дуже цікава інформація буде переважувати недоліки дизайну, але чи впевнені ви в тому, що вам вдасться бути на голову вище конкурентів і викласти таку інформацію на блозі, яка зробить революцію в свідомості читачів? Не факт. Адже ніщо не ново під місяцем і тому варто спочатку подбати про стильної подачі вашої інформації, яка якщо і не буде революційною за своїм змісту, але буде краще структурована, коректніше піднесена і в звичайно рахунку легша в засвоєнні.

Щоб зробити стильний і ергономічний дизайн блогу є загальне правило: чим простіше подана інформація, тим легше її читати. А на простоту засвоєння інформації впливають цілком об'єктивні чинники. Які ж?

Структура блога.

Матеріали вкрай бажано розбивати на категорії та підкатегорії, адже структуровану інформацію набагато простіше сприймати, а також адмініструвати. Особисто мене дратують блоги, в якому інформація подається одним великим списком записів без докладного поділу на теми.

Звичайно, в більшості випадків нові користувачі приходять на блог епізодично - з пошуку, але якщо ви хочете залучити людини надовго, то потрібно дати зрозуміти відвідувачам, що у вас є не одна цікава стаття на цю тему, а добре підібрана і збалансована система знань. І грамотно складене меню допомагає швидко орієнтуватися в цій системі.

Щоб інформацію в блозі було зручно читати і легко знаходити, вона повинна бути розбита на категорії. За яким принципом формувати категорії, вирішує сам автор в залежності від конкретних завдань і тематики блогу. Структурувати інформацію - це певне мистецтво. Але я б рекомендував дотримуватися наступних рекомендацій, щоб інформація була впорядкована коректно.

  • Основне правило - читач до заходу в категорії повинен представляти, якого типу матеріал там міститься. І статті в категорії повинні відповідати цим очікуванням, так що прагніть максимально коректно називати категорії і підкатегорії.
  • Рубрики не повинні бути суміжними і містять однакову інформацію. Тобто не варто робити окремими рубриками «Просування сайту» і «Аудит сайту», так як SEO-аудит входить в роботи з просування.
  • Створюйте рубрики, виходячи з майбутнього кількості матеріалів. Пам'ятайте, що в середньому, на успішному блозі зараз близько 300-400 статей, так що не думайте, що у вас буде менше і оптимізуйте структуру заздалегідь - потім це буде майже неможливо.

Однак не робіть занадто глибоких вкладень. Максимум в меню повинно бути 3 рівня. Я довгий час вагався між 3 і 2 рівнями укладення і вибрав все-таки більш простий варіант з двома рівнями в меню і не шкодую про це.

Як оформити блог?

Щоб не перевантажувати молодого блогера зайвою інформацією, я торкнуся лише тоді основних, найбільш важливих моментів, які найскладніше переробити і тому краще відразу робити правильно Щоб не перевантажувати молодого блогера зайвою інформацією, я торкнуся лише тоді основних, найбільш важливих моментів, які найскладніше переробити і тому краще відразу робити правильно

Кольорова гамма.

Я вкрай не рекомендую робити блоги з білим текстом на чорному тлі - це шлях в нікуди. Такі матеріали не тільки нечитабельним, але і викликають роздратування.
Це веде до того, що ваші статті буде читати менше, ніж у конкурентів, а значить пошукові системи будуть ранжувати ваш проект нижче в пошуку - він з їх точки зору буде менш цікавим для людей.

Так що в дизайні блога прагніть використовувати переважно світлі, пастельні фонові тони і чіткі, але не дуже контрастні темні кольори для тексту. Наприклад, на моєму блозі ви зараз читаєте текст не чорного кольору, а темно-темно-сірого. Різниця не дуже помітна, але все-таки темно-сірий колір трохи менше контрастний, ніж радикальний чорний і трохи менше стомлює в процесі читання.

Розмір шрифту.

Якийсь час назад були популярні сайти з основним шрифтом 11px Tahoma. Це дрібні, але дуже чіткі літери. З боку блог виглядає добре оформленим, але якщо читати тексти з таким шрифтом довго, то це дуже стомлює. Плюс у багатьох сучасних користувачів інтернету катастрофічно поганий зір. А сидіти зайвий раз з окулярами біля монітора мало кому хочеться.

Тому дрібні шрифти абсолютно не годяться для основного тексту блогів, так як обсяги статей на таких проектах досить об'ємні і нерідко перевищують 10-20 тис. Знаків - а це досить багато сторінок. Зате невеликі акуратні шрифти відмінно підходять для навігації або заміток, таких як ця!

Робіть великий, чіткий і зрозумілий шрифт, розміром не менше 14px. Навіть Arial 12px, що був колись стандартом де-факто в області веб-розробок, недостатній за розміром для блогу. Тому я використовую шрифт Arial 16px.

Використання підзаголовків і списків.

Суцільний текст (його ще мають «простирадлом») читають тільки фанатики і реально зацікавлені в цій інформації. Переважна більшість людей не сприймають таку інформацію.

Тому обов'язково робіть відступи і підзаголовки - давайте тексту дихати, це дуже важливо для правильного оформлення блогу.
В середньому, кожні 2-5 пропозицій утворюють один абзац, який повинен мати відступ від наступного абзацу, а кожні 3-5 таких абзаців - свій підзаголовок.

ТОП-10 і статті по темі.

Вичавки з найбільш популярних матеріалів сайту, а також рекомендовані статті по даній темі допомагають швидко орієнтуватися і знайти найважливішу інформацію на блозі.

На щастя, існує досить багато плагінів для WordPress (я сподіваюся, що ви прислухаєтеся до попереднього раді і будете використовувати саме цю CMS для блогу ), Які дозволяють легко виводити цю інформацію в потрібних місцях.

Грамотність.

Обов'язково перевіряйте всі тексти перед публікацією в WORD. Висока грамотність блогу - це не тільки повагу до читачів, а й один з факторів ранжирування для пошукових систем, які більш грамотні тексти ставлять вище в результатах видачі. Тому мінімум помилок на блозі важливо і з точки зору SEO.

До речі, багато людей бояться починати вести блог через невисокий рівень знання російської мови. Звичайно, потрібно прагнути до грамотного викладу. Але якщо у потенційного учасника є цікавий унікальний досвід, який можна відобразити в блозі, то рівень грамотності не матиме критичного значення. Тим більше, що WORD легко визначає 95% всіх помилок і помилок :)

Наведу як приклад відомі книги академіка Н.В. Левашова , В яких дана настільки глибока і нова для суспільства інформація, що дрібні огріхи у вигляді граматичних помилок або лексичних неточностей, просто не грають взагалі ніякої ролі в їх розповсюдженні та високій оцінці аудиторією.

Таким чином, бажано прагнути до високої грамотності, але концентруватися треба саме на суті інформації, виділяючи причинно-наслідкові зв'язки і даючи конкретні поради та рекомендації щодо тих чи інших проблем, на зациклюючись на лінгвістичних нюансах.

Перейти до наступного кроку.

Як оформити блог?
А що це таке?
Які ж?
Як оформити блог?