Донецкий техникум промышленной автоматики

Дитячі настільні ігри, що допомагають освоїти читання: спершу Аз та Буки, а там і науки!

 1. Дитячі розвиваючі ігри з буквами.
 2. Ерудит Дружні літери
 3. Скрабл для дітей
 4. Скринька Знань. Абетка
 5. Настільні ігри з буквами для всієї родини.
 6. Ерудит
 7. скрабл
 8. Скрабл Тревел делюкс
 9. Скрабл Несподівані повороти
 10. Настільні ігри зі словами
 11. М'який знак
 12. Антошки
 13. алиас
 14. Аліас для малюків

Читання - ось найкраще навчання.
А. С. Пушкін

Уміння читати - один з найважливіших комунікаційних навичок, необхідних людині. З дитинства дитина вивчає навколишній світ, дізнається багато нового і цікавого. Книги, планшети, комп'ютери та інтернет - всі ці джерела інформації використовують текст. У давнину деякі люди, які вміють читати і писати, користувалися повагою в суспільстві, а в сучасному світі навички читання є життєво необхідними.

На жаль, вивчення літер, складів і складання з них слів для маленького учня може стати нудною і нецікавою завданням. Згадайте веселого довгоносого Буратіно, який з легкістю обміняв свою Азбуку на розваги! Що ж робити? На допомогу турботливим батькам приходять навчальні настільні ігри для дітей, про яких сьогодні розповість Ігровед.

Дитячі розвиваючі ігри з буквами.

З чого починається Азбука ... Звичайно ж, з букв! Різноманітні символи при вмілому написанні утворюють слова, слова - пропозиції, а пропозиції зливаються в цікавий текст. Відображення букв на листку паперу для дітей досить часто пов'язане з труднощами, тому настільні ігри для дітей містять пластикові і картонні букви, а також спеціальні поля з підказками.

Ерудит Дружні літери

Настільна гра Ерудит Дружні літери Настільна гра Ерудит Дружні літери . Всі діти люблять казки, тому урок в ігровій формі з використанням казкових персонажів однозначно матиме успіх у дитини. А організувати це заняття допоможе розвиваюча дитяча гра, в якій хлопці відправляться в країну Буква. Кілька змінних полів ставлять перед гравцями різні завдання: діти зрозуміють принципи поділу букв на голосні і приголосні, навчаться шукати звуки в складених на полі словах, самі складуть з фішок слова і прочитають їх. За допомогою «дружно букв» легко і весело навчати дітей читання.

Так як підготовка до кожного уроку (нехай навіть і чарівному) займає деякий час, в цій настільній грі з буквами для батьків передбачена спеціальна пам'ятка із завданнями. У коробці знаходиться більше сотні фішок букв, 9 змінних полів, зручний прозорий екран і допоміжний буклет - варто відкрити необхідну сторінку і можна негайно давати дзвінок до початку чарівного уроку! Безумовно, це тільки початок - ви можете самі придумувати завдання і проводити свої, ще більш цікаві уроки!

Скрабл для дітей

Настільна гра Скрабл для дітей Настільна гра Скрабл для дітей . Ця настільна гра для дітей розроблена спеціально для допитливих гравців, які вивчають букви. Яскраве двостороннє поле і набір пластикових фішок в стильному мішечку дозволять початківцям письменникам скласти свої перші слова.

На одній стороні поля знаходяться малюнки і вже складені слова, гравцеві залишається викласти поверх заповнених клітин пластикові фішки по типу гри лото. Маючи в своєму розпорядженні букви на поле, дитина запам'ятовує їх і вивчає алфавіт. На зворотному боці поля - стандартний варіант, в якому гравці будуть складати слова і заробляти переможні очки. За допомогою цієї розвиваючої дитячої гри дитина розширить свій кругозір, познайомитися з літерами, навчиться читати і з користю проведе час.

Скринька Знань. Абетка

Настільна гра Скринька Знань Настільна гра Скринька Знань. Абетка . Як ви думаєте, чим вимірюються знання? Ігровед передбачає - скриньками, так як в однієї такої квадратної коробочці знаходиться величезна кількість корисної інформації! Спочатку навіть не віриться ... Ця настільна гра для дітей не тільки дозволить вивчити букви алфавіту і слова, але і зажадає від гравців граничної уважності. Всього за десять секунд необхідно розглянути картку і запам'ятати все, що на ній зображено, адже ніхто не знає, яке питання буде поставлено.

Поки ви читаєте цю пропозицію, провідний переверне пісочний годинник, покаже вам картку з яскравими картинками, словами, буквами і символами, і ... Час вийшов! Тепер необхідно кинути кубик, вибрати відповідний номер питання і або заробити картку в якості призу (в разі вірної відповіді), або провідний поверне картонку назад в коробку (в разі помилки). Розвиток пам'яті, розширення кругозору, вивчення літер і слів - справжній скриньку знань!

Настільні ігри з буквами для всієї родини.

Діти підростають ... Алфавіт освоєний, написаний перше оповідання про те, «Як я провів літо у бабусі». Юним письменникам більше не потрібні підказки, і вони готові скласти конкуренцію дорослим в будь-який навчальної настільній грі. Прибираємо з поля все зайве, залишаємо класичну сітку, і всією сім'єю сідаємо за ігровий стіл!

Ерудит

Настільна гра Ерудит Настільна гра Ерудит . У цій настільній грі з буквами є мішечок з фішками, оригінальні підставки і розкреслений на квадратики ігрове поле. Нам необхідно буде розгадати кросворд або зіграти в «слова»? І так і ні". Гравцям потрібно складати з наявних букв слова, переплітати слова один з одним, використовувати раніше виставлені на поле букви для створення своїх слів. Ця гра знайома вашим батькам, в неї грають мільйони гравців по всьому світу. Навіть «залізна завіса» не зміг зупинити поширення гри в усі країни, незалежно від мови.

Але скласти слово - це всього лише половина справи. Необхідно отримати за нього максимальну кількість очок. Адже кожна виставлена ​​буква має свою цінність, а на поле є спеціальні клітини, що збільшують підсумковий результат вашого ходу. Безліч комбінацій, величезна кількість можливостей, захоплюючий ігровий процес - навчальна настільна гра Ерудит буде цікава як дітям, так і дорослим!

скрабл

Настільна гра Скрабл Настільна гра Скрабл . Знайомий мішечок з буквами, розкреслений ігрове поле, пластикові підставки. Нова назва знайомої нам настільної гри з буквами? Правильніше буде сказати: «Саме з неї все і почалося» ... Розроблена в 1931 році в США, ця навчальна настільна гра практично не зазнала змін і дійшла до нас саме в тому вигляді, в якому її придумав безробітний архітектор Альфред Мошер Баттс. У Ігроведа є цікава стаття , Яка детально розповідає історію появи гри Скрабл.

Для перемоги суперникам необхідно задіяти весь свій словниковий запас і дістати з найвіддаленіших куточків пам'яті мудрі і рідкісні слова. Діти розширять свій словниковий запас, а дорослі зможуть блиснути знаннями і наочно продемонструвати дітям мудрість фрази: «Старанно вчися в школі, ці знання тобі знадобляться в житті».

Скрабл Тревел делюкс

Настільна гра Скрабл Тревел делюкс Настільна гра Скрабл Тревел делюкс . Коли ви всією сім'єю відправляєтеся в далеку подорож, то кращим попутником буде навчальна настільна гра. Не завершуйте освітній процес, використовуйте вільний час з користю для вас і вашої дитини! Дорожня версія Скрабл нічим не відрізняється від звичайної, за винятком того, що складати слова можна навіть під час сильної хитавиці, стоячи на палубі і спостерігаючи за хвилями!

Спеціальні фіксатори надійно утримують пластикові букви на ігровому полі. Компактні підставки мають оригінальні кришечки - можна заховати набір від цікавих дитячих очей собі в кишеню.

Скрабл Несподівані повороти

Настільна гра Скрабл Несподівані повороти Настільна гра Скрабл Несподівані повороти . Ігрове поле накладає на суперників певні обмеження - хочеться скласти слово, а заважає край поля. Що буде, якщо прибрати всі перепони, а фішки з літерами зробити круглими? Несподіваний поворот, вірніше - «Несподівані повороти»! Це нова версія знаменитої навчальної настільної гри, яка не поступається своєю праматері за напруженням пристрастей.

Відтепер складати слова можна ... в будь-якому напрямку, навіть по діагоналі. Достатньо лише приєднати свій диск до раніше викладеної букві і зібрати нове слово з наявних в особистому запасі фішок. Ніяких обмежень, ніяких стримуючих рамок і бортиків - тільки ваша фантазія, ерудиція і словниковий запас! Так як диски з буквами виготовлені з пластику, ви можете змагатися в складанні слів на будь-якій гладкій поверхні. До речі, кажуть, що на поверхні «Мертвого моря» людина може лежати і загоряти. Цікаво, а чи можна зіграти на водній поверхні в «Скрабл Несподівані повороти»?

Як би не називалася гра: Скрабл або Ерудит - всі вони дозволять дитині в ігровій формі вивчити алфавіт, навчитися складати з букв слова і, звичайно ж, читати!

Настільні ігри зі словами

Букви, як відомо, складаються в слова, а зі слів складаються пропозиції. У розглянутих раніше настільних іграх з буквами ми склали з букв безліч слів. Настав час ускладнити і урізноманітнити завдання! Існують дитячі настільні ігри для навчання читання, про деякі з них вам розповість Ігровед.

М'який знак

Настільна гра М'який знак Настільна гра М'який знак . Так як читати ми вже вміємо, то в комплект розвиваючої дитячої гри входять картки з різноманітними ознаками (словами) і зручний мішечок для їх зберігання. Гравцям необхідно прочитати слово і ... як можна швидше знайти в кімнаті щось, що підходить під опис. Це може бути улюблена мамина ваза (біле), або стоїть на підвіконні склянку (прозоре). Знайшли? Негайно несіть на стіл, так як, чим швидше виконано завдання, тим вищі ваші шанси на перемогу!

Візьміть гру на вулицю і виконуйте завдання в парку, на пляжі або на дачі. Ця дивовижна і весела гра сприяє розвитку кругозору, дитина прочитає слова і зв'яже визначення з реальними предметами. Кілька партій, і юний дослідник не тільки вивчить і запам'ятає нові слова, а й знатиме, що молоко - біле, а кактус - колючий! Адже так цікаво досліджувати і вивчати навколишній світ, особливо під час гри!

Антошки

Настільна гра Антошки Настільна гра Антошки . День і ніч, холод і тепло - ця настільна гра сповнена карток з протилежними поняттями. З ними можна тренувати пам'ять за правилами Мемо або влаштувати змагання на швидкість. І в грі само собою засвоїться поняття антонімів.

Бонусом йде "необхідність" прочитати слово-інше-третє (актуально для початківців складати склади) і збагачення словникового запасу. Забавні ілюстрації зроблять процес ще веселіше, а компактні розміри дозволять взяти Антошек з собою в подорож.

алиас

Настільна гра Алиас Настільна гра Алиас . Слова дають характеристики предметів і описують відбуваються навколо нас події. Але що робити, якщо це слово вимовляти ... не можна ?! Припустимо, ви потрапили в чарівну країну, де місцевий правитель заборонив говорити слово «пальма». Яким чином пояснити одному, що зустрітися необхідно саме під тінню цього дерева в полудень? На перший погляд - неможливе завдання, але для гравців в настільну гру це суща дрібниця: «зелена, висока, листя, жарко, кокоси»! Рішення знайдено!

Аліас - командна гра, тому перемога залежить від злагоджених дій усіх учасників команди. А це означає, що більш досвідчені учасники вікторини можуть допомагати початківцям, а дорослі - дітям. Під час гри юні гравці навчаться читати (на картках наведені слова), дізнаються про властивості тих чи інших предметів, розширять свій кругозір. Але найголовніше - вся сім'я отримає заряд позитивних емоцій і весело проведе час. Ігровед рекомендує для максимального ефекту запросити для участі у вікторині друзів і сусідів.

Аліас для малюків

Настільна гра Алиас для малюків Настільна гра Алиас для малюків . Ми так захопилися навчальними настільними іграми, що забули про самих маленьких гравців, які тільки-тільки починають свій шлях в буквеному світі. Спеціально для них розроблена дитяча версія вікторини, на картках якої крім слів зображені самі предмети. Завдання залишається колишньою: використовуючи синоніми, звуки і натяки дати визначення предмету, зображеному на картці.

«Навіщо вміти читати, коли є малюнок?» Уявімо, що на картинці зображено коробочка з трьома вогниками: червоним, жовтим і зеленим. Зобразити даний вуличний аксесуар нескладно: набрати побільше повітря і затримати дихання до почервоніння, а потім показати всім жовту футболку та зелені сандалі. «Перегрівся на сонці мандрівник, марсіанин, зв'язка кульок, світлофор»? Правильна відповідь вказано на картці під картинкою ... Ось і привід прочитати слово самому!

На Аліаси схожа і серія розмовних ігор Активити: за складністю слів на картках вона ділиться на Активують для малюків (Від 4х років), Активують для дітей (Від 8 років) і активують (Для досвідчених дітей і будь-яких дорослих).


Тут ви знайдете ще більше навчальних настільних ігор від Ігроведа.

Що ж робити?
Як ви думаєте, чим вимірюються знання?
Нам необхідно буде розгадати кросворд або зіграти в «слова»?
Нова назва знайомої нам настільної гри з буквами?
Що буде, якщо прибрати всі перепони, а фішки з літерами зробити круглими?
Цікаво, а чи можна зіграти на водній поверхні в «Скрабл Несподівані повороти»?
Знайшли?
Не можна ?
Яким чином пояснити одному, що зустрітися необхідно саме під тінню цього дерева в полудень?
«Навіщо вміти читати, коли є малюнок?