Донецкий техникум промышленной автоматики

Дискові механічні гальма і дискові гідравлічні гальма, що вибрати?

 1. Дискові гідравлічні гальма
 2. Дискові механічні гальма

Сьогодні ми розповімо про дискові гальма у велосипедів. А ви знали що більшість виробників можуть вказувати на дискові гальма прямо в назві моделі?

Наприклад деякі моделі мають приписку DISC. Маркування MD позначає що встановлені механічні дискові гальма. У деяких велосипедах є приписка V - означає що модель оснащена гальмами типу вібрейки.

Чим принципово відрізняються Гідравлічні дискові гальма від дискових механічних гальм?

Ми вже звикли до того що гідравліка вважається більш технологічним і часто використовується на мототехніки.

Давайте розберемо принцип роботи гідравлічних гальм.

Дискові гідравлічні гальма

У гідравклікі є гидролінія гальмівний ротор калипер гальмівний важіль Це основні складові гальма.

При натисканні на гальмівний важіль в гідролінії нагнітається тиск, яке зводить разом гальмівні колодки. Чим вище тиск, відповідно тим вище коефіцієнт гальмування. Вам не потрібно прикладати зусиль щоб збільшити тиск, важіль зміщується по всій довжині ходу з однаковим тиском.

Дискові механічні гальма

Дискова механіка має схожий пристрій. У ній присутній гальмівний ротор, калипер, але замість гідролінії використовуються звичайний трос, приблизно такий же що використовується для перемикання передач. Натискаючи на гальмівний важіль ми тягнемо трос, який в свою чергу підтягує лапку калипера.

Прикладається зусилля затискає колодки, і створює тертя, що призводить до гальмування і зупинки колеса.

Виходить що дискової механікою гальмувати важче, але не критично. Швидше це буде актуально для дівчат, які звикли кататися з комфортом. Новачкові ж варто бути дуже обережним з гідравлікою, особливо якщо пересісти після дискової механіки. Звичне натискання, може привести до падіння, тому деякий час варто трохи потренуватися, щоб звикнути до сили натискання.

Плюси дискової гідравліки

 • Менше зусиль при гальмуванні
 • більше чуйність
 • Більш чітке гальмування
 • Незалежність від погодних умов
 • Зменшення інтенсивності зношування, тому що на відміну від дискової механіки дискові гідравлічні гальма має меншу площу зіткнення, всю роботу виконує гидролінія.
 • відсутність люфтів

Очевидні плюси дискової механіки це

 • Звичайно ж вартість вони набагато дешевше
 • Простіше обслуговується навіть в польових умовах.
 • Ви можете замінити трос або гальмівні ручки на будь-які інші, які підходять від дискових механічних гальм
 • Ці гальма можна використовувати все сезонно, тому що на відміну від дискової гідравліки, де є гидролінія яка може взимку просто на просто замерзнути, тут трос, який весь час буде рухатися з однаковим зусиллям.

Мінуси дискової механіки

 • Люфти від тертя, тому що, постійно рухається трос
 • Час від часу тросик може розтягуватися приблизно раз в сезон
 • Вимагає уважного догляду і постійного коректування
 • Трос злегка пружинить, тому гальмування буде не таким чітким як на дискової гідравліки

Мінуси гідравлічних гальм - це звичайно ж ціна. Вони дорогі в обслуговуванні і ремонті. Складність обслуговування також не дозволить полагодити гідравліку гальма в польових умовах.

Якщо трапиться розрив гідролінії в велопоходе, вам доведеться витратити купу часу на те, щоб відновити їх. А також доведеться везти з собою додатковий важкий інструмент Такий як додаткова гидролінія. Саме тому не рекомендується використовувати гідравлічні гальма під час тривалих велопоходів.

Варто враховувати той факт, що гідравліка примхлива при перевезеннях, якщо Ви будете перевертати велосипед догори ногами, гальмівні важелі можуть провалюватися, якщо ви знімаєте колесо то між колодок доведеться запихати прокладки щоб гальма не залипнули. Не рекомендується довго тримати велосипед в перевернутому стані, тому що це може призвести до залипання тих же колодок

У нашому магазині ви завжди зможете придбати гірські велосипеди з дисковими гальмами, якщо ви не впевнені у виборі, то зверніться за допомогою до наших консультантів.

А ви знали що більшість виробників можуть вказувати на дискові гальма прямо в назві моделі?
Чим принципово відрізняються Гідравлічні дискові гальма від дискових механічних гальм?